Rok założenia: 1989


TO JEST WERSJA STRONY Z
2008 ROKU !

Przejdź do nowej wersji !


ANTENY DO ODBIORU TELEWIZJI CYFROWEJ :


ANTENY KANAŁÓW CYFROWYCH

Uprzejmie informujemy naszych klientów, że anteny do odbioru telewizji cyfrowej NICZYM nie różnią się od anten do odbioru "starej" telewizji analogowej. Tysiące instalacji wykonanych przez naszą firmę odbiera doskonale kanały cyfrowe. Tylko nieliczne wymagają modernizacji. Sprzedawcy twierdzący, że do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej muszą być stosowane "specjalne" anteny, to naciągacze. Dobrze wykonana antena odbiera wszystkie kanały.
Kiedy można stosować anteny "cyfrowe DVB" i dlaczego ?


Wystarczający poziom sygnału.

Do prawidłowego odbioru każdy odbiornik potrzebuje właściwego poziomu sygnału z anteny i to w przypadku odbiru analogowego jak i cyfrowego kanału DVB-T. Niski poziom sygnału (przesłonięcie sygnału wysokimi przeszkodami, duża odległość od nadajnika) wymaga profesionalnej instalacji antenowej. Na niski sygnał z anteny wszystkie odbiorniki reagują tak samo - złym obrazem.


Odbicia sygnału.

Odbity od różnych przeszkód terenowych sygnału z nadajnika dociera do odbiornika z różnym opóźnieniem. Podobny efekt powstaje w źle wykonanej i niedopasowanej instalacji antenowej. Obraz analogowy staje się wtedy wielokonturowy, ma "odbicia" i "duchy". Cyfrowy przekaz DVB-T jest całkowicie odporny na tego rodzaju utrudnienia. Dlatego gdy poziom sygnału jest wystarczający można zastosować antenę "CYFROWĄ", która pozwala na doskonały odbiór DVB mimo, że kanały analogowe mają fatalny obraz.

Anteny wewnętrzne "parapetowe" i zaokienne

Z wyżej opisanych argumentów wynika prosty wniosek. Warto zainwestować w anteną "DVB" nawet ustawioną na parapecie okna, jeśli umożliwi ona odbiór sygnału z wystarczającym poziomem. Jeśli z okien mieszkania mamy otwarty widok w stronę nadajnika obraz prawdopodobnie będzie doskonały. Jeśli poziom sygnału jest niewystarczający - nie pomoże najdoskonalsza "antena cyfrowa".

Niewątpliwą zaletą anten cyfrowych jest ich prostota, estetyka i łatwość montażu

alarmy anteny sygnalizator kamery antena kamera alarm