NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA

NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA DVB-T

Naziemna telewizja cyfrowa na dobre zagościła w domach Polaków. W naziemnej telewizji cyfrowej nadal następują jednak zmiany. Wciąż są uruchamiane nowe nadajniki i pojawiają się nowe programy telewizyjne. Ruszyły emisje MUX-1, MUX-2, MUX-13, MUX-8,a sytuacja jest rozwojowa. Proces udzielania koncesji i pozwoleń wciąż przynosi niespodzianki i napięcia. Miejsca w eterze po starej wyłączonej , analogowej emisji jest dużo, ale powoli kurczy się liczba chętnych do nadawania i opłacania koncesji. Czas odbiorników, dekoderów STB powoli dobiega końca , wszyscy odbiorcy mają już płaski telewizor z MPEG-4. Niestety na rynku wciąż masę „wciskaczy kitu” sprzedaje co popadnie nieświadomej ludności miast i wsi. Domokrążcy nadal próbują sprzedawać odbiorniki naziemne, ale najczęściej twierdzą, że pracują w „Polskiej Telewizji Cyfrowej” i wciskają kit – dekodery i umowy płatnych platform satelitarnych.

Naziemna Telewizja Cyfrowa, DVB-T, MPEG-4 to nasz konik. Zmodernizujemy każdą instalację.

Nadszedł moment (obiecywany od dawna) – mamy już kilka MUX ów, a w nich sporo programów nadawanych zarówno w HD jak i delikatnie mówiąc w „pseudo” HD. Widać wyraźnie, że po wielu próbach i analizach udało się wypracować stabilny system emisji kanałów cyfrowych. Wprowadzono konieczne uaktualnienia w strumieniach DVB-T emitowanych w ramach MUX-1 , MUX-2 oraz MUX-3. Zmodyfikowano SID, czyli identyfikatory usług, dodano też LCN – logiczne numery kanałów, co spowoduje automatyczne uszeregowanie programów w odbiornikach z włączonym sortowaniem według numerów LCN.

Cyfrowy Polsat po chyba nieudanych inwestycjach w telewizję mobilną DVB-H przestał ją rozwijać. Znajdą się w nim kanały z oferty Polsatu. Ta telewizja cyfrowa raczej została szybko wyparta przez stream w internecie. Wiadomości o kanałach w MUX4 – TV MOBILNA