montaż anteny na kominie

montaż anteny

Montaż anteny na kominie. Czyli prawda i mity, problemy oraz jak nie montować anteny satelitarnej.

Montaż anteny satelitarnej na kominie z cegły

Jeżeli komin jest prawidłowo wymurowany i w dobrym stanie, to najlepszym sposobem zainstalowania anteny jest montaż uchwytu na kołki rozporowe 12mm. Wkręty kołka powinny być zaopatrzone w łby na klucz 13mm. Takie mocowanie anteny jest trwałe i mocne. Na dodatek odporne na uderzenia wiatru. Dlatego nie warto stosować innych uchwytów. Dokręcanie kluczem płaskim gwarantuje dokładny i stabilny montaż anteny na kominie.

montaż anteny na kominie Jednak nie zawsze mamy tak wygodne warunki do montażu. Jeśli nie chcemy po silnym wietrze zastać swojej anteny satelitarnej na bruku. Warto zastosować się do kliku porad praktycznych. Montaż anteny na kominie jest często jedynym sposobem uzyskania sygnału z satelity. Ponieważ sygnał może być zasłonięty przez sąsiednie budynki, drzewa lub instalacje.

Montaż anteny na kominie z elementów systemowych

Do budowy kominów bardzo często stosowane są ostatnio gotowe elementy prefabrykowane. Ponieważ są one wykonane z mieszanki keramzytowo-cementowej są lekkie i ciepłe. Niestety taki materiał nie jest elementem konstrukcyjnym. Dodatkowo istnieją systemy posiadające wewnątrz tunele ceramiczne, a nawet ocieplenie wewnętrzne z wełny. Dlatego próba wiercenia w takim pustaku może skończyć się nawet jego zniszczeniem. Przy dużej wprawie i precyzji można prawidłowo odwiercić w kominie otwory i osadzić specjalne kołki. Jednak wymaga to dużo doświadczenia i sporo umiejętności.

W tym wypadku bardzo dobrze sprawdza się uchwyt z napinanymi taśmami. Takie rozwiązanie mocowania anteny daje gwarancję bardzo solidnego montażu. Niestety wadą uchwytu z opaskami jest mniejsza estetyka. Niektórych klientów odstrasza perspektywa stalowych taśm na nowiutkim kominie. montaż anteny na kominie opaska

Montaż anteny na kominie ocieplonym styropianem

Największym jednak problemem są kominy pasywne. Czyli kominy ocieplone do samej góry warstwą styropianu. Na podstawie 30-letniego doświadczenia bardzo proszę nie dawać wiary wszelkim magikom. Montaż na wszelkie długie kotwy, specjalne kołki, systemowe rozpieracze NIGDY SIĘ NIE SPRAWDZIŁ. Zawsze w wyniku działania sił natury dochodzi do powolnego luzowania mocowań.
Żaden superkołek nie utrzyma anteny w styropianie. Jedynym sposobem na montaż anteny satelitarnej w takim miejscu jest napinany uchwyt. Jednak jego montaż wymaga w tej sytuacji maksymalnego skupienia i wiedzy. Wyczucie położenia w którym uchwyt anteny trzyma solidnie. Jednocześnie nie naruszyć tynku i ocieplenia, to wymaga lat doświadczenia w montażu. montaż anteny na kominie styropian montaż anteny na kominie styropian i opaska