USTAWIENIE ANTENY SAT
Ustawienie anteny SAT do odbioru polskich pakietów cyfrowych (Polsatu czy Canal+ ) nie jest trudne. Oczywiście, posiadamy odpowiedni sprzęt pomiarowy i doświadczenie. Osobom, które chcą wykonać instalację anteny samodzielnie może to przysporzyć sporo pracy i wysiłku. W zestawach proponowanych przez znanych dostawców znajdują się najczęściej anteny z plastikowym mocowaniem czaszy. Zestawy nie zawierają uchwytu do ściany lub komina. Oczywiście sprzedawcy w punktach dystrybucji zawsze twierdzą, że wszystko jest w komplecie. Zmieniające się warunki klimatyczne, silne wiatry i nawalne deszcze, wymagają coraz solidniejszych instalacji antenowych.
Ustawienie anteny SAT – nietypowe instalacje.
Znacznie bardziej skomplikowane są montaże anteny SAT na znacznie mniej popularne pozycje satelitarne. Jednak w związku ze znacznie większym napływem obcokrajowców do Polski, coraz częściej realizujemy montaże anteny satelitarnej na kanały emitowane na całą Europę.
Ustawienie anteny satelitarnej – kanały z Ukrainy.
Obecność bardzo dużej grupy sąsiadów zza wschodniej granicy stworzyła nowe zapotrzebowanie na sygnał satelitarny w języku Ukraińskim. Kanały z Ukrainy można odbierać bez problemu na standardowych antenach SAT w Polsce. Potrzebny jest tylko odpowiedni dekoder satelitarny. Na szczęście telewizja ukraińska nie koduje swoich kanałów i można je odbierać na wielu modelach odbiorników SAT.
Ustawienie anteny SAT – kanały z Hispansat.
Antena jest bardzo mocno pochylona do przodu. Właśnie o to pochylenie do przodu anteny satelitarnej chodzi. Nie każdą antenę da się tak zamocować. Nie wszędzie da się odebrać sygnał z Hispansat. Przemyślana konstrukcja anteny TRIAX pozwala ją pochylić tak, żeby odebrać pozycję 30 W.
Satelita Hispasat 30W-6 jest wyposażony w 40 transponderów w paśmie Ku, 10 w paśmie C i 7 transponderów w paśmie Ka. Szerokość transpondera wynosi od 36 do 72 MHz w paśmie Ku i C oraz 225 MHz w paśmie Ka. Hispasat 30W-6 zapewnia zasięg pasma Ku w dwóch różnych regionach. Pierwsza wiązka obejmuje Europę i Afrykę Północną z pokryciem Półwyspu Iberyjskiego, Balearów, Wysp Kanaryjskich, Azorów, Madery, Wysp Zielonego Przylądka, Mauritiusa, Maroko, krajów basenu Morza Śródziemnego i dużej części Europy.
Druga wiązka jest skierowana na Amerykę i zapewnia zasięg od Kanady do Patagonii bez Brazylii. Sześć wiązek w paśmie Ka obejmuje zasięgiem Półwysep Iberyjski, Baleary i Wyspy Kanaryjskie, Afrykę Północno-Zachodnią oraz Południowo-Wschodnią i Europę Środkową. Jedna wiązka w paśmie Ka obejmuje Półwysep Iberyjski. Transpondery w paśmie C służą do pokrycia południowej części Stanów Zjednoczonych, Karaibów i Ameryki Południowej.