Kamery montaż, Poznań, solidny montaż z gwarancją

kamery montaż, montaż monitoringu, instalacja kamer

Kamery montaż – Dlaczego o kamerach trzeba sporo wiedzieć ?

Wszyscy, którzy naoglądali się sensacyjnych filmów wyobrażają sobie, że jedna kamera monitoringu zobaczy wszystko, albo że będzie przemieszczać się po monitorowanym obiekcie i śledzić sytuację. Niestety to nie film. Nie ma takiej kamery Montaż kamer przemysłowych ma zupełnie inne cele niż bohaterowie amerykańskich filmów. Dopiero po wykonaniu dziesiątek instalacji można nabrać doświadczenia pozwalającego szybko i dokładnie ustalić parametry odpowiednie dla danej instalacji w konkretnym obiekcie.

Zadowolenie z pracy systemu monitoringu wymaga wyspecyfikowania wymagań i dobrania takich elementów jak:

kamery montażWybór miejsca dla kamery. Należy unikać montażu na wysokości ponad 4m. Wysokość montażu i kąt obserwacji ma wpływ na jakość obrazu. W miarę możliwości kamery przemysłowe należy montować jak najniżej, pozwala to rozpoznawać twarze i tablice rejestracyjne. Jednocześnie kamera powinna być nieosiągalna dla wandali.

instalacja, kamery montażWybór oświetlenia dla kamer. Montaż kamery należy wykonać ze źródłem światła, a nie odwrotnie. Przy dużej różnicy w oświetleniu i kontraście wszystkie osoby wchodzące będą niewidoczne. Wiele błędów z kontrastem i przejaskrawieniem obrazu można wyeliminować prawidłowym montażem.

instalacja kamer, montaż monitoringuWybór pola obserwacji kamery. Wybierając pole widzenia należy pamiętać o tym, że im większy kąt tym mniej widzi się szczegółów. Szerokie obiektywy nadają się do obserwacji w małych pomieszczeniach. Obiektywy regulowane służą do do obserwacji wybranych fragmentów przestrzeni. Należy unikać kamer powyżej 90 stopni 2,8mm ze względu na efekt rybiego oka i zakrzywianie obrazu na jego brzegach.

montaż monitoringuOświetlacz podczerwieni nie oświetla „wszystkiego dokoła”, nie do tego został zaprojektowany. Jeżeli oświetlacz będzie zbyt blisko ściany lub szafy w ciemności będzie oślepiał kamerę. Montaż monitoringu ze źle rozmieszczonymi kamerami to tylko niepotrzebnie wydane pieniądze a instalacja nigdy się nie zwróci.

instalacja monitoringuKamera wandaloodporna czy zwykła. Montaż kamery wandaloodpornej jest bardzo istotny na zewnątrz budynku. Trzeba tu jednak sporo wiedzy. Pochopny montaż niestety mija się z celem kamera traci swoje właściwości „obronne”.

POMAR Poznań

Kamery montaż – prawidłowo umieszczona, niedroga kamera monitoringu obserwuje plac lub parking.


Kamera analogowa, nagranie z rejestratora analogowego monitoringu.