kamery przemysłowe

kamery przemysłowe – systemy 8 16 32 kanałowe

poprzedni – instalacja monitoringu

Gdy zwiększamy skalę, możemy dodać więcej kamer i więcej kanałów, aby je wyświetlić. Ogólnie rzecz biorąc. Systemy kamer monitoringu domowego zwykle zwiększają się z 4 lub 8 kanałów, kamery przemysłowe w dużej firmie , to 16, 32 lub więcej kanałów. Użyj dużego systemu – ponad 16 kanałów dla firmy. Możesz obejrzeć wszystkie części budynku, także inne obszary zainteresowania. Podjazdy, warsztaty, garaże i bramy, boczne elewacje.

W przypadku nadzoru nieruchomości dostępne są zewnętrzne kamery przemysłowe, wodoodporne, z oświetlaczem i wandaloodporne. W miarę możliwości powinny one być podłączone na stałe, przewodowo. Jeśli nie, można użyć systemów kamer bezprzewodowych, ale to drogie rozwiązanie. Ceny większych systemów monitoringu mogą wynosić od kilku do kilkunastu tysięcy. Ze względu na liczbę kamer i złożoność systemu monitoringu montaż trzeba pozostawić profesjonalnej firmie z branży zabezpieczeń.

Kamery przemysłowe – skalowanie systemu

Domowe kamery bezpieczeństwa wydają się dość proste i wydaje się, że możemy po prostu dodawać tyle kamer, ile chcemy, prawda ? Cóż, niezupełnie. Zarówno oglądanie sekwencyjne, jak i nagrywanie wielu kamer napotyka na problemy, ponieważ zwiększamy liczbę kamer.

Sekwencyjne oglądanie jest świetne, gdy masz tylko kilka kamer. Przy czasie oczekiwania wynoszącym 5 sekund na kamerę, każdy aparat będzie wyświetlany co 15 sekund. Jeśli zauważysz podejrzaną aktywność, możesz zatrzymać sekwenser i obejrzeć ten aparat samodzielnie. Przy więcej niż 8 lub 10 kamerach przeglądanie sekwencyjne zajmuje zbyt wiele czasu, aby umożliwić przewijanie większej liczby zdjęć. Jeśli czas przebywania jest ustawiony na 5 sekund na kamerę w systemie 8-kanałowym, przewinięcie wszystkich kamer zajmuje 40 sekund. Oznacza to, że dla dowolnej pozycji kamery musisz poczekać 35 sekund między widokami, aby zobaczyć, co się dzieje. Wystarczy, że ktoś wejdzie w pole widzenia kamery, ukradnie obiad i zniknie z pola widzenia. Nie najlepiej!

Kamery przemysłowe – problemy związane z rozmiarem instalacji

Obrazy z wielu kamer również cierpią, gdy pojawi się ponad 8 kamer. Dopóki nie wyskoczysz z wielkich pieniędzy za gigantyczny monitor, obrazy z każdej kamery w trybie wielu widoków są zbyt małe, by dać jakikolwiek szczegół.

Innym problemem, który napotykamy, jest to, że większość ludzi nie ma oddelegowanego personelu tylko po to, aby oglądać monitory. Jak możesz nadążyć za ciągle zmieniającym się filmem pochodzącym z kilkunastu różnych kamer?

Wnioski:

Niezależnie od tego, czy instalujesz własny, czy też masz profesjonalny system monitoringu wideo, pamiętaj o kilku ważnych rzeczach:

Możliwość rozbudowy – rozważ zakup systemu z miejscem do powiększenia. Większość ludzi, z mojego doświadczenia, będzie chciała dodać więcej kamer, gdy zobaczą, czego im brakowało!
Demo – Jeśli kontaktujesz się z firmą od monitoringu , poproś o pokaz demo dowolnego systemu, który proponują. Większość z przyjemnością przygotuje pokaz kamery i laptopa w domu lub firmie, pokazując dokładnie to, co zobaczą kamery (i ty).

Przez Internet – Zrób to sam ? Uważaj cena to nie wszystko. Porównując systemy kamer monitoringu, upewnij się, że każdy z nich oferuje te same funkcje: rozdzielczość kamery, możliwości dzień/noc itp.

Pamięć – przechowywanie nagranego wideo może pochłonąć mnóstwo pamięci. Większość urządzeń rejestrujących nie ma ogromnej pojemności. Zwłaszcza „najlepsze okazje” w sklepie Internetowym. Upewnij się, że pozwalają na dodanie oddzielnego dysku twardego.

Zdalne wyświetlanie – Wiele systemów, umożliwia korzystanie ze smartfona do monitorowania domowego monitoringu. gdy jesteś w drodze albo na wakacjach. Ta możliwość zdalnego podglądu może być świetnym dodatkiem do systemu alarmowego, zwłaszcza jeśli jest monitorowany. Najtańsze rejestratory udostępniają tylko bardzo prymitywne funkcje podglądu i kiepskiej jakości.