instalacja monitoringu

instalacja monitoringu – Systemy 2-4-kanałowe
poprzednia część monitoring kamery

Kolejnym krokiem w systemach kamer jest większa instalacja monitoringu domowego z większą liczbą kamer. Wraz z rozbudową systemu trzeba zaplanować możliwość wyboru, którą kamerę oglądać. Kamery można oglądać pojedynczo, kolejno lub w widoku quad. Wiele systemów łączy niektóre lub wszystkie te opcje wyświetlania, z możliwością nagrywania.

instalacja monitoringu – Widok sekwencyjny

przewija wszystkie kamery, pokazując je w trybie pełnoekranowym. Jeśli widzisz aktywność w konkretnej kamerze, po prostu wybierz ją, aby zatrzymać sekwencję. Czas wyświetlania każdej kamery nazywany jest „czasem oczekiwania”. Wiele systemów pozwala na regulację czasu oczekiwania, zwykle od 2 do 10 sekund na kamerę monitoringu.

instalacja monitoringu – Widok Quad

wyświetla wszystkie kamery naraz, na jednym ekranie. Ta opcja z kilkoma kamerami pozwala zobaczyć wszystkie kamery jednocześnie. Jeśli widzisz aktywność na dowolnym obrazie z kamery, po prostu przełącz się na tą kamerę, aby uzyskać szczegółowy widok na pełnym ekranie.

Takie systemy wideo średniej wielkości najlepiej nadają się do średnich domów i firm. Użyj systemu w domu, aby monitorować aktywność w kilku kluczowych obszarach, takich jak drzwi wejściowe, patio, basen lub pokój zabaw. W przypadku firmy możesz zobaczyć drzwi do biura, tylne drzwi, kasę i magazyn.

Mała czterokanałowa instalacja monitoringu domowego kosztuje niewiele i nie trzeba kupować od razu wszystkich kamer. Warto zacząć od jednej i dodawać kamery, na które można sobie pozwolić. Nadal jednak obowiązuje zasada, że niska cena związana jest z niską jakością wykonania i słabą jakością nagrywanego obrazu.

dalej – kamery przemysłaowe