antena do telewizji naziemnej i wybór dekodera DVB-T

DVB-T2 – zmiana systemu nadawania Telewizor przestał odbierać DVB-T2 nowy standard DVB-T2/HEVC H.265
SĄ TYLKO DWIE METODY :
kupić dekoder DVB-T2 i kabel HDMI LUB wymienić telewizor na nowy
Pomiar sygnału, modernizacja. Dekodery i telewizory z montażem w rejonie naszego działania.


Oczywiście podstawowym wyposażeniem do odbioru DVB-T jest telewizor cyfrowy i antena do telewizji naziemnej. Telewizor musi byc wyposażony w dekoder naziemnej telewizji cyfrowej MPEG-4. Jest jednak kilka powodów, dla których warto zastanowić się nad zakupem dekodera zamiast telewizora lub razem z telewizorem.

Najważniejsze powody, dla których warto kupić dekoder:

  • telewizor kineskopowy działa bez problemu i szkoda go wymieniać – dekoder jest 10 razy tańszy;
  • dopiero co kupiony „płaski” telewizor nie ma swojego tunera i wymaga dodatkowego dekodera MPEG-4;
  • dekoder ma wejście USB i pozwala na odtwarzanie zdjęć i filmów nagranych na PEN na każdym telewizorze;
  • dekoder nagrywa programy na PEN wetkniętym do  USB ;
  •  dekoder można połączyć cyfrowym wyjściem z zestawem audio i uzyskać przestrzenny dźwięk DOLBY;
  •  dekodera można używać do odtwarzania plików muzycznych z PEN;

ZOBACZ anteny

Te tańsze lub wcześniej kupione, przywiezione z Niemiec, albo kupione w marketach są … sprawne inaczej i nie odbierają niczego.  W Polsce systemem przyjętym jako standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T jest system MPEG-4.  Najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem jest tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, wyposażony w dekoder MPEG-4, dekoder Dolby Digital, złącze HDMI, cyfrowe wyjście foni umożliwiające podanie dźwięku na wieżę HiFi i odbiór programów nadawanych we wszystkich standardach – także Full HD. Posiada on wiele zaawansowanych funkcji. Jego zaletą jest możliwość podłączenia do KAŻDEGO odbiornika telewizyjnego i uzyskania na nim obrazu o wyjątkowej jakości.

antena do telewizji naziemnej – dekoder

Dekoder można zastosować również do współpracy ze starym telewizorem kineskopowym, dzięki połączeniu kablem Euro-Scart. Telewizor należy wtedy przełączyć na wejście AV i pełni on wtedy funkcję monitora. Dzięki złączu HDMI dekoder można podłączyć także do telewizora „płaskiego”. Takie połączenie gwarantuje uzyskanie obrazu i dźwięku najwyższej jakości. Dekoder można przy okazji podłączyć do wzmacniacza lub zestawu kina domowego, dzięki czemu stanie się on źródłem dźwięku Dolby Digital. Można nawet używać go tylko jako cyfrowego radia.

Posiadacze większej gotówki mogą pozwolić sobie na zakup tunera TV naziemnej i TV SAT w jednym, czyli combo-box. Takie urządzenie to jakby dwa w jednym. Ma on wejścia do „zwykłej” anteny telewizyjnej, dzięki której można odbierać kanały naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, oraz wejście do czaszy satelitarnej, dzięki czemu można odbierać kanały satelitarnej telewizji cyfrowej DVB-S. Umożliwia to ograniczenie ilości „sprzętów” stojących pod telewizorem. Koniecznie jednak Musisz pamiętac , że do prawidłowego odbioru potrzebna jest przede wszystkim solidna antena do telewizji naziemnej.