serwis alarmów Poznań

ca6

Co składa się na serwis alarmów Poznań ?
W trakcie serwisu systemu należy przejrzeć wszystkie podstawowe elementy alarmu, takie jak
czujki,
bariery podczerwieni,
siłowniki do bram,
sygnalizatory,

Zamontowane akcesoria do istniejących już systemów alarmowych, takie jak:

zasilacze,
akumulatory,
obudowy,
przewody instalacyjne

Co robić gdy manipulator od alarmu sygnalizuje problem ? Awarie i usterki na klawiaturze od alarmu.

Awaria zasilania sieciowego najczęstsza z uwagi na czasowe wyłączenia energii elektrycznej przez zakład energetyczny.Brak zasilania sieciowego oznacza bowiem, że nasz system pracuje na zasilaniu awaryjnym z akumulatora. Akumulator ma swoją pojemność, a każdy system swój pobór mocy. Jeśli znamy obydwa parametry możemy oszacować czas jaki nasz system powinien działać bez zasilania sieciowego. Ta informacja pozwoli nam oszacować czy możemy sobie pozwolić na wyjście z domu. Awaria zasilania sieciowego z punktu widzenia bezpieczeństwa jest jedną z ważniejszych. Przyczynami zaniku zasilania mogą być również uszkodzenia transformatora, bezpieczników, zły kontakt przewodów lub celowe zamierzone działanie np. włamywacza.

serwis alarmów Poznań Co zrobić w sytuacji awarii ?

Przede wszystkim zweryfikować ew. przyczynę, a jeśli nie jesteśmy w stanie jej ustalić skontaktować się z instalatorem lub serwisem zajmującym się obsługą systemów alarmowych.

Awaria akumulatora

każdy akumulator ma swoją żywotność deklarowaną przez producenta (wynoszącą średnio od 2-5 lat). W zależności od klasyfikacji możemy mniej więcej przewidzieć okres kiedy może ulec uszkodzeniu. Serii akumulatorów jest wiele i każda ma swój obszar zastosowania, jednak najczęstszy podział to właśnie podział ze względu na żywotność Niestety zdarzają się sytuacje w których akumulator może ulec usterce szybciej (np. w wyniku zbyt głębokiego rozładowania poniżej ~10.5V. Akumulator może uszkodzić się również w wyniku pracy w niekorzystnych warunkach lub uszkodzeń przez nie spowodowanych (zbyt wiele cykli rozładowania/ładowania lub niewłaściwe parametry ładowania).

Co robić gdy mamy usterkę akumulatora ?

Jeśli posiadamy możliwości i wiedzę alby skontrolować / wymienić akumulator powinniśmy zrobić to jak najszybciej. Jeśli nie należy skontaktować się instalatorem i poprosić o jego pomoc. Kontakt z instalatorem będzie w tym wypadku najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, ponieważ będzie on dysponował wiedzą zarówno na temat parametrów technicznych akumulatorów możliwych do zastosowania w naszym systemie, jak i potrzebne narzędzia pozwalające przeprowadzić test ich pracy i sprawności po wymianie, a także regularnie kontrolować ich stan również na odległość w przypadku zdalnej obsługi technicznej.