SERWIS SATEL CA-5

klawiatura,manipulator centrali
SATEL CA-5

W małych obiektach, mieszkaniu, niewielkich sklepach, kioskach sprawdza się z powodzeniem mały system z wszystkimi niezbędnymi funkcjami. Atestowany system alarmowy może dobrze spełniać swoje zadanie mimo prostoty i niewielkiego kosztu instalacji. Profesjonalny serwis Satel jest gwarancją solidnego montażu.

CA 5P to nowoczesna mikroprocesorowa centrala alarmowa, wyposażoną w szereg rozwiązań elektronicznych i programowych. Zapewnia bezpieczeństwo strzeżonym przez nią obiektom. Bardzo elastyczna w konfiguracji. Daje duże możliwości, przy naprawdę umiarkowanej cenie. To chyba najczęściej zakładany typ centrali alarmowej w małych obiektach.

serwis satel, ca-5, płyta główna centrali

ca-5 płyta główna centrali Satel

Satel CA-5P dedykowana jest do małych obiektów gdzie nie ma potrzeby dzielenia systemu na strefy (czyli załączamy i wyłączamy czuwanie zawsze w całości obiektu). Centrala posiada 5 wejść wśród których min. jedno powinniśmy zarezerwować dla obwodu sabotażowego centrali lub sygnalizatora. Centrala posiada pamięć 255 ostatnich zdarzeń co znacznie ułatwia zdiagnozowanie uszkodzeń lub źródła fałszywych alarmów. Do komunikacji centrala posiada dialer telefoniczny przystosowany do naziemnej analogowej linii telefonicznej. Dzięki wbudowanemu modemowi możliwe jest też zdalne programowanie centrali poprzez linię telefoniczną. Może on wysyłać raporty do stacji monitorowania, lub jeśli klient nie korzysta z usług firm ochrony to dialer może dzwonić na maks. 1 numer telefonu i przekazać informację o alarmie (uwaga – nie ma możliwości przesłania wiadomości głosowej do użytkownika, po odebraniu telefonu słychać będzie tonowe klikanie).

serwis satel, ca-5, manipulator, klawiatura

ca5-klcd, ca-5, manipulator, klawiatura

Ostatnio firma Satel umożliwiła instalację w systemie , nowej , bardzo eleganckiej klawiatury. Manipulator z wyświetlaczem LCD pozwala na prostą i wygodna obsługę systemu.

Centrala i manipulator alarmu

5 wejść (wybór konfiguracji: NO, NC, EOL, 2EOL/NO i 2EOL/NC, wybór typów reakcji)
3 wyjścia w tym 2 programawalne
Port RS-232
Komunikator telefoniczny
Sterowanie systemem (manipulator LCD lub LED)
Programowanie ustawień centrali (lokalnie i zdalnie)
1 hasło administratora
Do 5 haseł pozostałych użytkowników 1 hasło serwisowe
Możliwość ograniczenia zakresu uprawnień dla niektórych haseł
Pamięć do 255 zdarzeń
2 numery stacji monitorującej
Zaawansowana analiza sygnału centrali telefonicznej
Modem wewnętrzny 300 bps
Automatyczna diagnostyka podstawowych elementów systemu
Zasilacz impulsowy

Manipulator

Podświetlenie wyświetlacza i klawiszy
Sygnalizacja dźwiękowa niektórych zdarzeń
Sygnalizacja utraty łączności z centralą
Diody LED informujące o stanie systemu
Alarmy wywołane z klawiatury (napad, pożar, pomoc)

Serwis Satel – konfiguracja systemu

Należy pamiętać, że styki sabotażowe klawiatur również powinny być podłączone pod wejście sabotażowe w centrali. Wszystkie parametry mogą też być programowane przy użyciu manipulatora LED lub LCD (ten, ze względu na wyświetlacz zdecydowanie upraszcza procedurę programowania). Płyta CA-5P posiada port RS232 TTL dzięki czemu możliwe jest programowanie centrali z komputera. System przechowuje listę zdarzeń. Serwis Satel CA-5 jest prosty, warto o nim pamiętać, żeby długo cieszyć się sprawnym działaniem systemu.