Satel ABAX

czujki, czujniki,pir,podczerwieni

W 2005 roku rynkową premierę miał bezprzewodowy system zabezpieczenia Satel ABAX – produkt doskonałej gdańskiej firmy SATEL. Rozwiązanie to było wówczas przełomowe, głównie ze względu na zastosowane rozwiązania technologiczne.

Satel ABAX – zalety

Satel ABAX Satel ABAX jako system o w pełni dwukierunkowej szyfrowanej transmisji cyfrowej. Skutecznie zabezpiecza system przed próbą fałszowania informacji. Wyjątkowo częsta kontrolia obecności elementów składowych systemu. Szybką reakcja na utratę łączności z modułami. ABAX szybko zyskał uznanie specjalistów nie tylko w Polsce. Wtedy był jednym z najnowocześniejszych systemów radiowych w Europie. Minimalny pobór energii – co przekłada się na stosunkowo rzadką konieczność wymiany baterii.

ABAX – atesty

Bez opisywania zawiłych szczegółów technicznych i zastosowanych rozwiązań – a co za tym idzie – wyjaśnienia istoty innowacyjności. Podkreślić wystarczy, że system ABAX został zakwalifikowany do klasy zabezpieczenia S przez zakład rozwoju technicznej ochrony mienia TECHOM. Jednostka ta jest klasyfikatorem sprzętu alarmowego, uznawanym przez ubezpieczycieli. Certyfikat ten dopuszcza stosowanie urządzeń ABAX w instalacjach ryzyka – bankach, obiektach wojskowych itp.

Elementy systemu Satel ABAX

W przypadku systemów bezprzewodowych, w jednej instalacji, o wszechstronności danego rozwiązania decydować będzie szeroka gama urządzeń dostępnych w ramach systemu. W tej dziedzinie Satel ABAX zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. W ramach systemu ABAX oferowane są podstawowe czujki wykrywające ruch (czujki ruchu PIR) . czujki magnetyczne, kontaktronowe. ale też bardziej specjalizowane urządzenia. Nowością w ofercie urządzeń bezprzewodowych ABAX są także czujki dymu i ognia.

Następnie do sprzedaży trafiło kilka kolejnych ciekawych urządzeń Satel ABAX, których celem jest jeszcze lepsze zapewnienie bezpieczeństwa naszego mienia. Dualne czujki ruchu, które dzięki wykorzystaniu dwóch niezależnych zjawisk fizycznych do wykrycia ruchu. Wykazują się dużo większą odpornością na zakłócenia spowodowane pracą systemów wentylacji, klimatyzacji czy ogrzewania nadmuchowego. Czujki zbicia szyby bądź czujki wibracyjne – ich celem jest wykrycie niechcianych gości zanim zdążą oni znaleźć się wewnątrz naszego domu. Należy również pamiętać, że właśnie dzięki czujkom ochrony obwodowej – czyli tym, które reagują na próbę wtargnięcia do środka, możemy zapewnić sobie bezpieczeństwo także w czasie, kiedy przebywamy w domu.

Dbając o nasze bezpieczeństwo, firma SATEL nie ogranicza się tylko do zabezpieczenia dobytku przed wizytą włamywaczy. których zadaniem jest wykrycie i ostrzeżenie o pojawieniu się zagrożenia pożarem) oraz czujki zalania (mające na celu wczesne wykrycie niekontrolowanego wycieku wody). Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nowoczesny system alarmowy to nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort. Dzięki połączeniu swobody oferowanej przez bezprzewodowe urządzenia ABAX z możliwościami central alarmowych INTEGRA uzyskać możemy funkcjonalność inteligentnego domu, która ograniczona będzie jedynie naszą pomysłowością i inwencją specjalistów zajmujących się instalacją sprzętu.