MONITORING W FIRMIE (film)

nagranie z kamery

Monitoring w firmie

jest szeroko stosowanym sposobem rejestracji zdarzeń. Z naszego doświadczenia wynika, że kamery w firmie czy sklepie wcale nie są zakładane przez właścicieli aby śledzić pracowników. Ten mit zawsze pokutuje gdy instalujemy kamery na ścianach w zakładzie pracy. Wielokrotnie przekonaliśmy się, że celem instalacji rejestratora i powodem dla którego warto go założyć jest zapewnienie spokojnej i bezpiecznej pracy w firmie. Wielokrotnie już przekonaliśmy pracowników do instalacji kamer pokazując im nagrania z sytuacji rejestrowanych codziennie przez system monitoringu. Klienci i dostawcy, którzy przypadkowo czy świadomie korzystają z nieuwagi personelu są niestety codziennością.

Koniec kamer analogowych

Jeszcze kilka lat temu kamera 480 linii rejestrowana z prędkością 2-3 klatki na sekundę była standardem. Cena rejestratorów znacznie przekraczała możliwości małych, rodzinnych firm. Obecnie taki obraz jak – to już historia.Nawet standard kamer analogowych 900linii przestał być wystarczający. Nowoczesne kamery Full HD, gdzie czułość matrycy wzrosła wielokrotnie i całkowicie zmieniła się technologia transmisji obrazu, stały się powszechne.

Obraz z kamery 480 linii, 2 klatki na sekundę – był kilka lat temu standardem.

Modernizacja monitoringu

Oczywiście kamera analogowa 560-700 linii umieszczona w niewielkim pomieszczeniu nadal może pełnić rolę kamery ogólnego planu. Nie widać na niej wielu szczegółów, ale wystarczająco dobrze śledzi sytuację w sklepie czy biurze. Płynna rejestracja obrazu i wystarczająco czytelne twarze i przedmioty. Bardzo często stosowanym przez nas zabiegiem , jest modernizacja systemu monitoringu na nowszy. Dzięki zachowaniu istniejącego okablowania możemy znacznie obniżyć koszty instalacji. Obraz HD, praca w chmurze, podgląd na smartfonach. To cechy nowoczesnego systemu kamer CCTV.