monitoring poznań

monitoring poznań

Jednym z obecnie najważniejszych elementów bezpieczeństwa w dużych miastach jest monitoring Poznań od dawna jest miastem, w którym instalujemy kamery i systemy zabezpieczeń.Jeszcze niedawno monitoring kojarzył się z drogim sprzętem, jakość nagrań pozwała co najwyżej stwierdzić obecność intruza, bez jakichkolwiek detali. Sytuacja zmieniła się radykalnie po wprowadzeniu na szeroką skalę kamer Full HD. Dzisiaj cena sprzętu wysokiej rozdzielczości jest zaskakująco niska, a sprzęt wysokiej jakości.

monitoring Poznań – jakość obrazu

monitoring poznańNajważniejszym dla klienta jest jakość nagrania jaką daje monitoring, ma on umożliwiać bezproblemową identyfikację osób. Z tym parametrem nowoczesne kamery HD-CVI nie mają problemu. Rejestracja obrazu w rozdzielczości 1080p (1920 × 1080 pikseli) i szybkość nagrania 15 klatek na sekundę pozwala na dokładne prześledzenie zdarzeń. Kamery oferują możliwość nagrywania obrazu dopiero po wykryciu ruchu, wyboru rozdzielczości nagrania. Dobra jakość obrazu pozwala na wydruk pojedynczych klatek – co przy monitoringu zewnętrznym, szczególnie miejskim, może mieć kolosalne znaczenie.

monitoring Poznań – praca w nocy

Bardzo istotnym parametrem w przypadku pracy monitoringu w złych warunkach oświetleniowych jest oświetlacz podczerwieni. W miejscach zaciemnionych lub w nocy, gdy ilość i jakość światła są niewystarczające do uzyskania obrazu dobrej jakości kamera przechodzi automatycznie w tryb czarno biały i załącza diody doświetlające. W takiej sytuacji stwierdzić czyjąś obecność w danym miejscu można wyłącznie za pomocą podczerwieni. Kamery dysponują dość różną wartością zasięgu reflektora – niektórzy producenci mocno przesadzają w podawaniu zasięgu oświetlaczy. Ale istnieją kamery z oświetleniem podczerwieni skutecznym nawet do 50m. W większości przypadków 5-10m powinno być wystarczające.

monitoring Poznań – przez Internet

Interesującą funkcją nowoczesnych kamer monitoringu jest oprogramowanie na telefony i tablety, pozwalające nadzorować urządzenia przez Innternet. Nabywcy sprzętu z pewnością docenią takie rozwiązanie, które pozwala na dozór kamer i istniejącego systemu monitoringu z dowolnego miejsca na świecie. Możliwość dołączenia nowoczesnych urządzeń, bez konieczności wymiany tych istniejących, z pewnością będzie bardzo pożądaną opcją w przypadku rozszerzania systemu, którym już dysponujemy.