KŁOPOTY Z ODBIOREM tv naziemnej

DVB-T2 – zmiana systemu nadawania Telewizor przestał odbierać DVB-T2 nowy standard DVB-T2/HEVC H.265
SĄ TYLKO DWIE METODY :
kupić dekoder DVB-T2 i kabel HDMI LUB wymienić telewizor na nowy
Pomiar sygnału, modernizacja. Dekodery i telewizory z montażem w rejonie naszego działania.


Kłopoty z odbiorem tv naziemnej naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T nie kończą się niestety tylko wraz z zakupem nowego dekodera. Problemy z odbiorem sygnału dvb-t – telewizji cyfrowej objawiają się na ekranie telewizorów zupełnie inaczej niż w przypadku kanałów analogowych. kłopoty z odbiorem  tv naziemnejW obrazie cyfrowym nie mamy „odbić” ani „szumów”. Najczęściej objawem nieprawidłowej pracy odbiornika jest „szatkowanie” lub zatrzymanie obrazu i dźwięku. Takie zachowanie telewizora świadczy o kiepskim sygnale z anteny odbiorczej.

Kłopoty z odbiorem tv naziemnej – poziom sygnału

Poziom sygnału docierającego do odbiornika łatwo sprawdzić odnajdując w telewizorze odpowiednią opcję. Wszystkie telewizory i tunery cyfrowe posiadają w swoim menu wskaźnik poziomu i jakości odbieranego sygnału. Decydującym parametrem jest jakość sygnału telewizyjnego. Słaby sygnał jest najczęściej sygnalizowany przez odbiornik zmianą koloru paska „jakość sygnału”. W przypadku takich kłopotów zdecydowanie doradzamy zlecenie naszej firmie przeglądu i naprawy systemu antenowego. W pewnych przypadkach, ze względu na stopień skomplikowania instalacji, samodzielny remont może nawet pogorszyć sytuację.

poziom sygnału

Kłopoty z odbiorem tv naziemnej – jakość sygnału

Decydujące znaczenie dla prawidłowej oceny poziomu sygnału ma pasek poziomu sygnału oznaczony jako często jako „jakość”. Nawet jeśli pasek „poziom” sygnału wskazuje spory sygnał, przy słabej „jakości” obraz będzie się zacinał. Oczywiście poziom sygnału i ilość prawidłowo przesłanych ramek (czyli jakość) są ze sobą bezpośrednio skorelowane, ale przy amatorskim pomiarze najważniejsze jest uzyskanie wysokiej „jakości”.

 
poziom sygnałuMamy nadzieję, że nasze informacje pomogą państwu w prawidłowej instalacji i konfiguracji systemu.