Kamery HD CVI

Kamery HD CVI

Kamery HD CVI High Definition Composite Video Interface.

Nowe rozwiązanie transmisji wideo HD na duże odległości po lini koncentrycznej i symetrycznej. Jakość obrazu z analogowych kamer monitoringu osiągnęła maksimum już kilka lat temu. W miarę wzrostu wymagań klientów, ze standardowej rozdzielczości do jakości HD, konieczne potrzebna jest wymiana sprzętu na nowy. Kamery HD CVI znacznie ograniczają koszt takiej zmiany

Dahua opracowała Composite Video Interface (HDCVI)

umożliwiajązy użycie kabli analogowych do transmisji HD , co pozwala na zmianę systemu i przesyłanie obrazu na duże odległości w niższej cenie. Oszacowano, że istnieje około 400 milionów kamer analogowych w użyciu na całym świecie. Zapotrzebowanie na obraz wysokiej rozdzielczości wzrasta. Jednak konieczność zmiany okablowania dla systemu HD może spowodować zwiększenie kosztów eksploatacyjnych. Bez nowego okablowania lub kłopotów jakie niesie IP, HDCVI jest rozwiązaniem dla modernizacji istniejących systemów ze standardowej rozdzielczości do rozdzielczości High Definition, oferując transmisję za pośrednictwem kabla koncentrycznego i niski koszt.

Kamery HD CVI Full HD obserwują bramę i ulicę.


Monitoring HD-CVI, nagranie z rejestratora cyfrowego monitoringu.


HDCVI to rozwiązanie dla zastosowań wysokiej rozdzielczości, umożliwiające transmisję na duże odległości przy niższych kosztach. Nazwa ma związek z technologią. HDCVI moduluje sygnał na sygnał cyfrowy za pomocą techniki QAM (kwadraturowa modulacja amplitudowo–fazowa). Ta technologia pozwala uniknąć zakłóceń znanych z CVBS, jednocześnie całkowicie oddzielnie koduje jasność i barwę przesyłanego sygnału, co dodatkowo poprawia jakość.

Monitoring HD-CVI obejmuje kamey i rejestratory. System jest skonstruowany w topologii gwiazdy, rejestrator służy jako węzeł. Technologia oferuje dwie specyfikacje: 1080p (1920 × 1080) oraz 720p (1280 × 720). Ponadto, technologia Auto Signal Compensation (ASC), pozwala na bardzo niskie zniekształcenia sygnału na linii transmisji długodystansowych. Przesyłanie danych ponad 500 przez kabel współosiowy może być zrealizowane w zależności od wybranego kabla.

W celu realizacji transmisji wielu sygnałów na jednym kablu, zarówno sygnały audio jak i dwukierunkowej transmisji danych są osadzone w impulsie wygaszania i synchronizacji video.

System HD-CVI daje nie tylko płynną transmisję HD, ale jest też wolne od kłopotów IP i pozwala na prosty montaż, oferuje możliwość pracy w czasie rzeczywistym, bez zacinania obrazu i bez potrzeby kompresji, aby utrzymać pierwotną jakość obrazu. Jest w stanie przedstawić dobrej jakości obrazy. W porównaniu z innymi systemami analogowymi, HDCVI ma przewagę w odległości transmisji, ponieważ może osiągać 500m za pomocą przewodu 75ohm, posiada niski współczynnik zniekształceń sygnału.

porównanie systemów monitoringu