Jaka powinna być sieć komputerowa w firmie

Współczesne sieci LAN to produkty i rozwiązania informatyczne, wśród których okablowanie strukturalne jest tylko podstawą nowoczesnych zastosowań.
Korzyści płynące z dobrze zaprojektowanego okablowania strukturalnego to:

ELASTYCZNOŚĆ – Możliwość podłączenia różnego rodzaju sprzętu telekomunikacyjnego i komputerowego do wspólnego systemu gniazd w myśl zasady: 1 gniazdo – wiele możliwości: komputer, telefon, fax, modem, centrala telefoniczna.

SWOBODA MANEWRU – W przypadku zmiany lokalizacji stanowisk pracy użytkownik może przenosić komputery osobiste, aparaty telefoniczne, terminale z jednego miejsca do drugiego przy minimalnej przerwie w pracy i minimalnych kosztach.

ESTETYKA I FUNKCJONALNOŚĆ – Instalacja okablowania strukturalnego w minimalnym stopniu ingeruje w architekturę i aranżację wnętrz. Estetyczne kanały kablowe oraz jednolite wzornictwo gniazd i innych elementów okablowania współgrają zarówno z nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylem wystroju wnętrz.

HARMONIJNA WSPÓŁPRACA URZĄDZEŃ W SIECI – Szybka, wydajna i niezawodna współpraca poszczególnych elementów sieci komputerowej. Dostęp do zasobów informatycznych firmy z różnych miejsc. Ponadto sterowanie alarmami, urządzeniami zabezpieczającymi, sprzętem produkcyjnym itp.

EKONOMICZNOŚĆ – Systemy okablowania strukturalnego wymagają pewnych dodatkowych nakładów w porównaniu z tradycyjnym okablowaniem, jednak nakłady te zwracają się w ciągu kilku lat. Oszczędności biorą się z uniwersalnego charakteru wykorzystywanych elementów okablowania strukturalnego, a więc braku konieczności instalacji oddzielnych przewodów i innych elementów dla urządzeń telekomunikacyjnych i informatycznych, poza tym z nieskomplikowanej rozbudowy sieci, braku przestojów w momencie przeprowadzek, łatwości lokalizacji uszkodzeń. Co szczególnie ważne, rozbudowa sieci odbywa się z zabezpieczeniem inwestycji dokonanych wcześniej.

Nasza oferta obejmuje kompleksową obsługę w zakresie instalacji, rozwoju i modernizacji sieci komputerowej:

opracowanie projektu wstępnego,
instalację urządzeń aktywnych i pasywnych,
instalację oprogramowania sieciowego,
uruchomienie sieci i konfigurację całego systemu informatycznego użytkownika,
wykonanie dokumentacji technicznej,
serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, okresową konserwację,
bieżącą obsługę systemów.

Rozbudowujemy i przebudowujemy już istniejące instalacje.Na zaprojektowane i wykonane przez nas instalacje sieciowe udzielamy długoletnich gwarancji.