instalacja monitoringu Poznań

Instalacja monitoringu Poznań, analiza rynku instalacji i konserwacji systemów kamer przemysłowych. Chociaż istnieje przynajmniej kilka doskonałych firm projektujących, instalujących i konserwujących systemy kamer w każdym dużym mieście. Ogólny standard instalacji i obsługi klienta w branży ilustrują dwa fakty. Policja twierdzi, że 80% nagrań, które otrzymują w dowodach, nie nadaje się do celu identyfikacji. Wstępne badania wskazują, że 90% systemów kamer jest nieefektywnych, ponieważ nie są w pełni są zgodne z nowoczesnymi technologiami i wymaganiami podstawowymi.

instalacja monitoringu Poznań

Powyższe pokazuje, że większość firm instalacyjnych sprzedaje CCTV jako towar. Nie dostarcza swoim klientom systemów, które są odpowiednie do określonego celu. W takich okolicznościach rezultatem jest często wysoki poziom zysku dla instalatora, podczas gdy klient pozostaje z systemem, który jest mało przydatny, gdy pojawiają się problemy.

instalacja monitoringu Poznań – Bardzo niewiele organizacji ma doświadczenie w ocenie systemu CCTV. W tym samorządy lokalne, instytucje samorządowe i inni więksi nabywcy systemów. Często warto zatrudniać niezależnego konsultanta zarówno w celu zaprojektowania systemu. Zapewnić jego instalację w wysokim standardzie. Taka biegłość ma swoją cenę, a większość organizacji nie ma na to budżetu.

Mimo że krajobraz telewizji przemysłowej prezentuje nieco ponury obraz, nie należy zapominać, że, jak powiedziano na wstępie, istnieje kilka doskonałych firm. Trudność dla przeciętnego użytkownika CCTV polega na tym, jak sortować ziarno od plew, chyba że posiada on wiedzę ekspercką lub wystarczająco duży budżet, aby zatrudnić konsultanta.

Powyższa sytuacja raczej nie ulegnie zmianie. Dopóki nie zostaną zastosowane standardy regulacyjne w całej branży z wysokimi wymaganiami dla firm instalacyjnych. Firmy montujące monitoring nie projektują systemów spełniających zarówno potrzeby klientów, jak i wymagania technologiczne. Dopiero egzekwowaniu norm prawnych i specyfikacji technicznych, może spowodować, że przemysł przestanie koncentrować się na swojej marży zysku i zacznie spełniać potrzeby swoich klientów.