domowe systemy alarmowe

brama sterowana telefonem

Jak porównać domowe systemy alarmowe, przewodowe lub bezprzewodowe?
Najlepsze domowe systemy alarmowe dla właścicieli domów i najemców
Jeśli wynajmujesz mieszkanie lub dom, prawdopodobnie nie będziesz miał wielu opcji dodania systemu bezpieczeństwa. Zobacz, jak możesz zainstalować system, a następnie zabrać go ze sobą, kiedy się wyprowadzisz. Jako właściciel domu możesz zainstalować dowolny system alarmowy w domu, prawda? Cóż, tak i nie. Zobacz, jak konstrukcja twojego domu może dyktować, jakiego typu, jeśli wybierzesz system zabezpieczeń.

Instalacja ze sklepu internetowego czy Professional ?

Innym sposobem porównywania systemów bezpieczeństwa w domu jest sposób ich instalacji. Czy jesteś osobą techniczną ? A może wolałbyś zainstalować alarm i przejść do bardziej ekscytujących zajęć?
Jeśli potrzebujesz niestandardowego systemu zabezpieczeń, możesz chcieć, aby profesjonaliści przeprowadzili instalację. Ich doświadczenie sprawi, że praca pójdzie szybko i pokażą ci sposoby na ulepszenie twojego podstawowego planu alarmowego. Mogą również zaoferować specjalistyczne funkcje, takie jak dodanie strefy wentylacyjnej do systemu.

Porównywanie domowe systemy alarmowe – monitorowany czy nie?

Innym sposobem porównywania systemów bezpieczeństwa w domu jest ich reakcja na alarm. Wszystkie systemy alarmowe będą zawierały pewien rodzaj sygnalizatora dźwiękowego, takiego jak syreny, alarmy piezoelektryczne lub głośniki. Są one przeznaczone do odstraszania intruzów.

Jeśli chcesz, aby firma ochrony zareagowała na twój alarm, będziesz potrzebować jakiegoś rodzaju monitorowania alarmu w domu. Firmy zajmujące się bezpieczeństwem w domu korzystają ze stacji centralnej, która odbiera sygnały z centrali alarmowej 24/7. Sygnały te spowodują wysłanie patrolu, informują o niskim poziomie baterii i wielu innych warunkach. Monitorowanie zapewnia, że ​​Twój dom będzie chroniony nawet podczas Twojej nieobecności.

Stacja monitorowania alarmów

Wraz z tą dodatkową ochroną pojawia się dodatkowy koszt opłaty za monitorowanie, wynoszący od około 80 do 150 zł miesięcznie. Ogólnie rzecz biorąc, dłuższe umowy to niższe koszty miesięcznie.
Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową. Wielu ubezpieczycieli oferuje zniżki w wysokości 10-20%, jeśli zainstalujesz monitorowany system antywłamaniowy i / lub przeciwpożarowy w domu. To zrekompensuje część wydatków związanych z monitorowaniem.

Uzyskaj bezpłatne wyceny cen od lokalnych firm alarmowych w Twojej okolicy. Są to firmy, które możesz znaleźć w twojej okolicy. Małe, lokalne firmy zazwyczaj instalują ten sam lub podobny sprzęt, co krajowe marki. Są bardziej elastyczne i zazwyczaj z przyjemnością dostosowują system do swoich życzeń. Wiele mniejszych firm alarmowych nie wymaga umowy monitorowania w celu zainstalowania systemu. Naliczają cię z góry opłatę, która będzie prawdopodobnie wyższa w zależności od zasięgu systemu. Kompromis to wyższy koszt początkowy, ale nie ma długoterminowej umowy, na którą można by się zdecydować.

Porównując systemy zabezpieczeń domowych obu typów firm, sam sprzęt alarmowy jest bardzo podobny. Sposób instalacji i serwisowania staje się głównym problemem.
Lokalne firmy alarmowe reagują szybciej na zgłoszenia serwisowe. Ponieważ nie zajmują się tysiącami, chcą utrzymać klientów, których otrzymują. Duże firmy ochrony mogą być powolne w obsłudze dotychczasowych klientów; skupiają się na zdobywaniu nowych kont i powtarzających się przychodach.