ANTENY TELEWIZYJNE

anteny telewizyjne

Niezliczone anteny telewizyjne wykonane przez nas w ostatnich 20 latach odbierają doskonale kanały cyfrowe. Tylko nieliczne wymagają modernizacji. Jednak do prawidłowego odbioru każdy odbiornik potrzebuje właściwego poziomu sygnału z anteny i to zarówno w przypadku odbioru analogowego jak i cyfrowego kanału DVB-T. Przypominamy naszym klientom, że anteny do odbioru telewizji cyfrowej NICZYM nie różnią się od anten do odbioru „starej” telewizji analogowej.  Sprzedawcy twierdzący, że do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej muszą być stosowane „specjalne” anteny, to naciągacze. Dobrze wykonana antena odbiera wszystkie kanały. Niski poziom sygnału (przesłonięcie sygnału wysokimi przeszkodami, duża odległość od nadajnika) wymaga profesjonalnej instalacji antenowej. Na niski sygnał z anteny wszystkie odbiorniki reagują tak samo – złym obrazem.

Telewizja cyfrowa nie jest sposobem na zardzewiałą antenę.

  Jeśli w danym miejscu sygnał z nadajnika jest słaby, to nie pomoże żaden cudowny odbiornik. Z doświadczenia już wiemy, że są nadal miejsca gdzie odbiór cyfrowej telewizji naziemnej będzie praktycznie niemożliwy. Problem polega na tym , że pogorszony sygnał analogowy da się oglądać , przy słabym sygnale cyfrowym, nie widać NIC ! Anteny telewizyjne na kanały cyfrowe , wbrew pozorom, wymagają równie dużej wiedzy i staranności w wykonaniu co anteny analogowe.

Anteny telewizyjne w erze cyfrowej.

Są miejsca w Polsce gdzie poziom sygnału cyfrowego jest tak wysoki, że odbiorniki działają z przysłowiowego kawałka drutu. Są miejsca gdzie uzyskanie poprawnego sygnału wymaga specjalistycznego sprzętu pomiarowego i fachowej wiedzy.  Nic tu nie pomoże zakup CUDOWNEJ I NAJMOCNIEJSZEJ ANTENY na aukcji , albo w firmie wysyłkowej. Jeśli chcecie Państwo mieć stabilny obraz i pewny odbiór przez cały rok, radzimy zdać się jednak na naszą wiedzę, doświadczenie i sprzęt pomiarowy.

Do instalacji staramy się podchodzić racjonalnie, niektóre elementy warto zaplanować z nadmiarem. Inne ii tak za parę lat przestaną spełniać swoją rolę. Ciągły rozwój technologii wymusi modernizację i przebudowę instalacji antenowej. Remont anteny warto wykonać z dobrych materiałów, pomiary anten i staranna regulacja instalacji powinny zagwarantować długi okres eksploatcji.