antena pokojowa – czy to dobry wybór

Większość anten jest już gotowa

Nie ma czegoś takiego jak ” mocna antena pokojowa „. Niektóre anteny zostały wykonane specjalnie do odbioru kanałów cyfrowych w miejscach gdzie jest bardzo silny sygnał. Można je postawić na parapecie i zasilać z gniazdka. Wiele z takich anten  odbiera cyfrowe kanały bez problemów, jeśli mieszkasz niedaleko od nadajnika. W niektórych przypadkach może być konieczne, aby systemy zostały dostosowane  do sygnału cyfrowego. Jeśli masz problemy z odbiorem, nawet po sprawdzeniu podstawowych rzeczy, jak połączeń kablowych, to najlepiej poszukaj pomocy – remont instalacji.

antena pokojowa

Jeśli obecnie używasz  anteny pokojowej (czasami znanej jako „uszy królika” albo „wąsy”) do odbioru analogowego, do odbioru telewizji cyfrowej może być konieczne zamontowanie  anteny zewnętrznej. Jednak w obszarach o wysokiej mocy sygnału, antena może być wystarczająca,  by otrzymać wszystkie kanały cyfrowe z wystarczającą jakością.

Mieszkańcy i właściciele domków, kamienic lub apartamentów

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, domku lub grupie kamienic możesz mieć wspólny system antenowy dla wielu odbiorców. Aktualizacja systemu antenowego jest to coś, co powinno się jak najszybciej uzgodnić z właścicielem czy deweloperem i może zająć trochę czasu. Najlepiej omów tą kwestię z innymi mieszkańcami przy najbliższej okazji.

Najemcy w mieszkaniach i antena pokojowa

Odpowiedzialność za modernizację systemów antenowych w wynajętej nieruchomości (w razie potrzeby), powinna być omówiona z wynajmującym. W wielu przypadkach, jeśli nieruchomość została wyposażona w antenę, właściciel jest zobowiązany do utrzymania jej w dobrym stanie. To obejmować zwiększenie jej odbioru cyfrowych sygnałów telewizyjnych, jeśli jest to konieczne.