alarm do domu

Podstawowy alarm do domu będzie miał główny panel sterowania, co najmniej jedną klawiaturę, która sterujące układem. Systemy profesjonalne mają oddzielną klawiaturę i główny panel. W innych systemach te dwie funkcje są połączone w jednym urządzeniu. System SATEL jest dobrym przykładem tego typu centrali alarmowej.

Ochrona obwodowa obejmuje punkty wejścia do domu, takie jak drzwi i okna. Otwory te można zabezpieczyć za pomocą styków magnetycznych (dla systemów przewodowych) lub z nadajnikami bezprzewodowymi.
Większość podstawowych alarmów ma również formę ochrony wnętrza. Czujniki ruchu wykorzystujące pasywną technologię podczerwieni są zdecydowanie najczęstsze. Średniej wielkości domy o powierzchni do 200 metrów kwadratowych mogą być pokryte przy użyciu 4 lub 8 detektorów, dzięki czemu są bardzo opłacalne.

Cały ten sprzęt sam w sobie nie jest bardzo drogi. Zestawy są dostępne w Internecie i zawierają wszystkie te komponenty, a wiele z nich można kupić za kilkaset złotych lub mniej. Zestawy te sprzedawane są głównie jako pakiety typu „zrób to sam” i dostarczane wraz z instrukcją instalacji i programowania oraz innymi niezbędnymi częściami i informacjami. No cóż, najczęściej azjatyckie nibyalarmy działają miesiąc, dwa albo … wcale.

Alarm do domu. Koszt robocizny i cena systemu alarmowego

Podczas gdy cały sprzęt do budowy typowego systemu bezpieczeństwa może być dość tani, nadal musi być zainstalowany, aby działał. Ilość pracy wymaganej do zainstalowania systemu jest bardzo różna, w zależności od rozmiaru i rodzaju domu. Na przykład wprowadzenie podstawowego systemu do domu lub mieszkania może być weekendowym projektem zrób-to-sam. Bezprzewodowe domowe systemy alarmowe są dostępne w formie zestawu i zawierają wszystkie urządzenia potrzebne do zabezpieczenia mniejszego domu lub mieszkania. Jeśli jesteś dość techniczny, możesz spróbować zainstalować alarm domowy samodzielnie. Niestety aż 95% tych instalacji kończy się znanym nam telefonem. Wie pan kupiłem alarm do domu w Internecie…

Zainstalowanie kompletnego systemu bezpieczeństwa w większym niestandardowym domu może wymagać kilkudniowego wiercenia, przewodów, sprzętu do montażu. Często następuje po niej kilka godzin programowania. „Przeciętny” niestandardowy system bezpieczeństwa zazwyczaj wymaga co najmniej jednego przeszkolonego technika alarmowego. Naprawdę warto zapłacić za profesjonalizm.

Zobacz też: montaż sygnalizatora