SAMODZIELNA INSTALACJA ANTENY DVB-T

Trudności w odbiorze często są wynikiem słabego sygnału. Winna może też być wadliwa instalacja anteny. W niektórych przypadkach, niezbędna będzie wizyta doświadczonego instalatora anten. Tylko on może dokonać poprawy odbioru, nawet w miejscach o marginalnym zasięgu sygnału. Niektórzy instalatorzy anten pojawili się na rynku wczoraj, licząc na szybki zysk. Korzystaj z doświadczonej firmy, bo są miejsca gdzie żaden złotousty domokrążca nie poradzi sobie z problemem.

Należy sprawdzić, czy cyfrowe sygnały telewizyjne są dostępne na danym obszarze, a także czy pokrycie ze strony nadajnika jest odpowiednie. Jeśli telewizja nie ma należytego zasięgu w danym obszarze, należy skontaktować się z nadawcą, którzy może potwierdzić, czy telewizja jest dostępna w tej okolicy.

Instalacja anteny – kłopoty i przeszkody.

Wiele czynników może prowadzić do złego odbioru cyfrowej telewizji. Mogą one obejmować:
– warunki pogodowe, które mogą powodować że cyfrowy odbiór zerwa lub 'Pixeluje”
– przeszkody fizyczne, takie jak nachylenie lokalneh terenu, liście, budynki i drzewa niewystarczający lub nadmierny sygnał
– „szum elektromagnetyczny” zakłócenia, które mogą być generowane przez artykuły gospodarstwa domowego, takie jak urządzenia, włączniki światła lub suszarki do włosów
– nieodpowiedni system antenowy lub antena.

Ponowne skanowanie – set top box
Pierwszy krok  ulepszenia cyfrowego odbioru telewizji to ponowne skanowanie tunera lub dekodera. Może być konieczne, aby pasmo  ponownie zeskanować więcej niż raz, aby dostroić się do wszystkich dostępnych usług w okolicy.

Montaż anteny
Jeśli wystąpią problemy z Twoim odbiorem telewizji, ważne jest, aby korzystać z solidnego instalatora anteny, który jest doświadczony w odbiorze telewizji cyfrowej i jest wstanie zmierzyć poziom sygnału telewizyjnego w budynku. Solidny instalator anten powinien być w stanie zmierzyć poziom sygnału telewizji cyfrowej i dokonać korekty instalacji do odbióru dvb-t. Dobry instalator anten powinien być również w stanie ocenić:
-wybór anteny
-pozycji
-orientacji
-wyboru właściwych kabli, złącz i urządzeń dystrybucji.

Gdy pomiary zostały wykonane, solidny instalator anten powinien wiedzieć:

-które źródło zapewnia optymalny odbiór sygnału
-gdzie jest najlepsza lokalizacja anteny
-jakiego typu antena służy do odbioru sygnałów cyfrowych dostępnych na danym obszarze.