Nasze zdjęcia – kamery internetowe w ciekawych miejscach

Wracaj do albumu. Kamery internetowe , moda i ingiwilacja czy ułatwienie ? Są miejsca gdzie kamera internetowa może naprawdę ułatwić i usprawnic proces budowy lub produkcji.


kamery internetowe. Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu nowy budynek Kamera założona na budowie nowego odcinka linii tramwajowej w Poznaniu. Kamerę założyliśmy na dachu budynku, tuż obok „starego – nowego” zamku. Kamera obserwuje budowę Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu.

Konfiguracja kamer na budowie

Kamery internetowe IP

Kamera IP pod względem konstrukcji przypomina „zwykłą” kamerę monitoringu. Dodatkowo jednak w tej samej obudowie, znajduje się moduł IP – serwera obrazu w sieci. Na rynku jest wiele kamer IP, jednak nie każda tak samo nadaje się do pracy na zewnątrz, jak i wewnątrz domu.Do wyboru mamy modele wyposażone w moduł komunikacji Wi-Fi lub podłączane za pomocą kabla sieciowego.Przewodowa kamera IP działa praktycznie zaraz po podłączeniu do sieci, wystarczy otworzyć za pomocą przeglądarki WWW stronę o adresie przyznanym kamerze przez ruter. Nieco trudniej natomiast udostępnić obraz z kamery w internecie. Aby ułatwić ten proces, producenci stosują różne rozwiązania – na przykład łącząc kamerę z chmurą internetową. Do monitoringu tego samego obszaru potrzeba mniej kamer IP niż urządzeń analogowych przy zachowaniu tej samej rozdzielczości, co jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla klienta.Kamera IP to tylko jeden z elementów monitoringu. Kompletując bądź wybierając gotowy zestaw warto zastanowić się, w jaki sposób mają być podłączone urządzenia.