anteny do telewizji cyfrowej

DVB-T2 – zmiana systemu nadawania Telewizor przestał odbierać DVB-T2 nowy standard DVB-T2/HEVC H.265
SĄ TYLKO DWIE METODY :
kupić dekoder DVB-T2 i kabel HDMI LUB wymienić telewizor na nowy
Pomiar sygnału, modernizacja. Dekodery i telewizory z montażem w rejonie naszego działania.


Digital TV – ANTENY DO TELEWIZJI CYFROWEJ – telewizja cyfrowa w budynkach.

Wprowadzenie
Podczas gdy większość domów nie wymaga znaczącej zmiany, inne mogą potrzebować stosunkowo skromnych ulepszeń swoich systemów antenowych. Podręcznik ten został opracowany nas, aby pomóc tym, którzy mieszkają w pojedynczych budynkach z własną anteną lub antenami.

Zakres
Podręcznik ten jest napisany w sposób ogólny. Został on opracowany w celu dostarczenia wskazówek dla użytkowników w kwestiach odnoszących się do systemów antenowych dla telewizji cyfrowej. Rozbudowę instalacji lub modyfikację systemów antenowych należy dokonywać zawsze w połączeniu z odpowiednim uwzględnieniem innych właściwych wymagań i zagadnień, w tym odnoszące się do struktury, bezpieczeństwa pożarowego, urbanistyki.

Ograniczenia

Podręcznik ten został opracowany w celu dostarczenia wskazówek w sprawie przekształcenia systemów telewizji analogowej w pojedynczych mieszkaniach, tak, że mogą odbierać transmisje FTA telewizji cyfrowej. Pojedyncze mieszkania obejmują domy i inne nieruchomości i samodzielne systemy antenowe.

Kto powinien korzystać z tego podręcznika?
Podręcznik ma na celu dostarczenie porad , najlepszych praktyk do instalowania systemów cyfrowych TV w pojedynczych mieszkaniach. Będzie również pomocny dla ludzi przy kontraktowaniu usług instalatorów antenowych:

• właściciele nieruchomości
• budowniczowie
• najemcy
• pośrednicy w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości.

Podręcznik jest skierowany do osób zaangażowanych w projektowanie, budowę i utrzymanie budynków i ich instalacji telewizyjnych, w tym:
• architekci
• projektanci
• Deweloperzy
• budowniczowie
• elektryczne konsultanci
• elektryczne wykonawcy
• elektryczne hurtowników.

Zalety telewizji cyfrowej
Digital TV zapewni korzyści z poprawy jakości obrazu i dźwięku i większy wybór programów. Każdy nadawca w cyfrowych TV umożliwia widzom dostęp do wielu innych funkcji, które mogą obejmować:

• dodatkowe kanały
• kanałów wysokiej rozdzielczości
• panoramiczne zdjęcia nie dostępne przez analog
• odbiór wolny duch
• dźwięk przestrzenny
• elektroniczne przewodniki po programach (EPG)
• usługi datacasting
• napisów
• interaktywne usługi i
• ponad uaktualnień powietrza dla oprogramowania operacyjnego odbiornika.

Usługi te zostaną rozszerzone w czasie.

Co jest związane w procesie konwersji?
Typowy system TV , zwykle składają się z anteny, okablowania prowadzącego do cyfrowych urządzeń odbiorczych (np. TV, set-top box). Problemy z uzyskaniem usług cyfrowych może występować w jednej części systemu. Na przykład, w niektórych do odbioru wszystkich nowych kanałów cyfrowych poprzez istniejące anteny może marginalny i / lub kabli nie mieć skutecznie sygnał cyfrowy. W takich przypadkach konieczne jest wymiana .
Wstępna ocena powinna być wykonana z każdej części istniejącego systemu, aby dowiedzieć się, czy aktualizacja jest wymagana. Poziom modernizacji będzie różny w zależności od tego, co jest on używany do istniejącej instalacji. Nie ma potrzeby, aby uaktualnić systemy anteny i okablowanie do odbioru wysokiej rozdzielczości (HD).

Aby uzyskać korzyści z dodatkowych kanałów, mogą być konieczne koszty związane z uaktualnieniem systemu odbierania cyfrowej telewizji FTA. Mogą one obejmować:

• modernizacja anteny na dachu / anteną;
• instalacja nowego okablowania ekranowanego oraz
• koszty pracy związane z projektowanie i / lub instalacji powyżej.

Zauważ, że jeśli mieszkanie znajduje się w strefie słabego sygnału, wysoki zysk anteny może nie być wystarczający i nowe wzmacniacze mogą być wymagane. Profesjonalny instalator może wykonać pomiary sygnałów w celu oceny określenia czy wzmacniacze są wymagane.

Ważne jest, aby określić, czy obecna antena przeznaczona w większości przypadków może być odpowiednie dla usług cyfrowych. W niektórych przypadkach nie będzie potrzeby, aby uaktualnić anteny albo dlatego, że nowe kanały cyfrowe są w nowym paśmie częstotliwości lub ponieważ antena jest starsza lub w złym stanie i jest mało prawdopodobne, aby otrzymać odpowiedni poziom sygnału dzięki tej ruinę.

Gdy okaże się, że antena jest odpowiedniego typu i jest w dobrym stanie, to ważne jest, aby określić, czy cyfrowe sygnały telewizyjne są rozmieszczone na każdym wyjściu naściennej TV na odpowiednim poziomie i bez zakłóceń. Niektóre szczegółowe informacje na temat tych pomiarów jest zawarte w części zatytułowanej „Pomiar Siła sygnału”.

Niektóre instalacje, szczególnie w większych pojedynczych mieszkań, mogą używać urządzenia, takie jak konwertery kanałowe, wzmacniacze i rozgałęźniki, które zostały zaprojektowane, aby zaspokoić tylko odbior analogowych usług i nie może spełniać wymogów niezbędne do odbioru telewizji cyfrowej FTA. Na przykład, dla małego systemu dystrybucji zainstalowanej dla telewizji analogowej, instalator mógł przesunął kilka analogowych kanałów telewizyjnych do różnych kanałów w celu uniknięcia problemów z zakłóceniami w pobliżu lub redukcji efektów zjawy. Kanały te mogą być teraz wybrany kanał używany do cyfrowych transmisji telewizyjnych.

Niska wydajność może być ze względu na wiele czynników, w tym otrzymane niskim poziomie sygnału w odbiorniku lub penetrację ingerencji w zainstalowanym systemie. W niektórych przypadkach właściwe jest zastąpienie istniejącego okablowania z bardziej nowoczesną, lepiej ekranowany kabel koncentryczny nadaje się do odbioru cyfrowej telewizji. Okablowania muszą być zastąpione, jeżeli dochodzi do utraty jakości sygnału i poziomu, że występuje w postaci sygnału z anteny przemieszcza do naściennej.

Gdy w mieszkaniu jest system został oceniony i ewentualnie uaktualnienia dostęp do telewizji cyfrowej, mieszkańcy będą musieli odbiorników, takich jak set-top box lub telewizor z wbudowanym tunerem cyfrowym, do odbioru cyfrowych transmisji FTA.

Kiedy system gotowy do telewizji cyfrowej?
W większości przypadków pewnego poziomu odbioru cyfrowej dostępny będzie z istniejących systemów i systemów niektórych może nie wymagać uaktualnienia. Jeżeli system zostanie uaktualniony lub zainstalowany nowy, że system będzie w pełni zdolny do odbioru i dystrybucji FTA SD i HD cyfrowe z anteny na dachu, jeśli:

• Jest on zgodny ze specyfikacjami projektu oraz spełnia wymagania standardu australijskiego AS / NZS 1367:2007 kabla i systemach światłowodowych do RF dystrybucji analogowej i cyfrowej telewizji oraz sygnałów dźwiękowych w pojedynczych i wielokrotnych instalacji mieszkaniowych oraz

• Każdy wylot TV został przetestowany, aby wszystkie sygnały cyfrowe FTA są wolne od zakłóceń i w poziomie zakresy określone w normie.

Coraz lepiej odbiór telewizji cyfrowej
Jedną z zalet telewizji cyfrowej jest to, że jest w stanie skorygować wszelkie zakłócenia w sygnale na bieżąco obraz idealny, ale jak zakłócenia stają się coraz większe ze względu na słaby sygnał lub innego naruszenia dochodzi do punktu, gdzie cyfrowa korekcja nie może sprostać. W związku z tym, w przeciwieństwie do analogowego jakość odbioru TV, który stopniowo zanika, gdy siła sygnału / jakość spada, stosunkowo niewielki stopień zmiany wymagane jest przesunięcie cyfrowy odbiór telewizji od doskonałości do znikają całkowicie. Takie zachowanie w cyfrowym skały i opisuje nagłą utratę odbioru sygnału cyfrowego o stosunkowo małych zmian w mocy sygnału / jakości. Jako cyfrowy sygnał zbliża się do cyfrowego klifie, obraz TV można rozbić na mniejsze bloki (pixellation). Jako sygnał pogarsza obraz może zamarznąć, zgaśnie i / lub wskaźniki pokazują, takie jak „słaby sygnał” lub „słaby sygnał”.

Co to znaczy?
Przy opracowywaniu lub aktualizacji systemu, instalator anten trzeba brać pod uwagę poziom i jakość dostępnych sygnałów, jak również poziom sygnału oraz marginesy jakości. Marginesy te określenia odporności cyfrowego odbioru telewizji i jak blisko recepcji jest do cyfrowego urwiska. Jeśli dobrej jakości zdjęcia cyfrowe TV są odbierane przez większość czasu, od czasu do czasu obraz rozpadu od jednego lub więcej kanałów w dni deszczowe lub wietrzne, to może być znak, że cyfrowy sygnał TV siedzi blisko „krawędzi klifu”.
Ponadto, lokalizacja, która wcześniej otrzymała słabą, ale watchable analogowy obraz z odległej lokalizacji analogowego nadajnika, może nie być w stanie odbierać cyfrowy obraz z tego samego

Strona nadajnik.
Wzmacniacze masztowe lub antena z większym zyskiem mogą pomagać w korygowaniu tego problemu. Pomiar cyfrowy sygnał telewizyjny. Aby właściwie ocenić poziom / jakość odbioru w lokalu, instalatorzy anten trzeba użyć dokładny cyfrowy miernik sygnału przystosowany do pomiaru poziomu sygnału, współczynnik błędu transmisji (BER) oraz współczynnika błędu modulacji (MER).

Antena i jakość odbioru TV
Jakość obrazu
Cyfrowa transmisja
Siła sygnału
Silny
Słaby

Obecne instalacje antenowe
Poszczególne typy anten zapewnia różne poziomy wydajności, wpływając solidności usług cyfrowych.

W stolicach i niektórych miejscach anteny stosowane obecnie przez konsumenta do otrzymywania paśmie usługi III zostały przeważnie instalowane otrzymywać CH5 do CH12. Odbiór cyfrowy wymaga, aby wszystkie kanały III paśmie od CH6 do CH12 powinny być odbierane. Niektóre istniejące anteny, szczególnie te starsze, urządzenia nie są wrażliwe na kanałach 6, 11 i 12 i nie może zapewnić wymaganej jakości sygnału. Choć nie ma czegoś takiego jak „anteny cyfrowej”, niektóre anteny zostały wykonane specjalnie do odbioru zarówno cyfrowych i analogowych kanałów (szczególnie te wykonane po roku 2000). W celu zapewnienia odpowiedniego odbioru usług cyfrowych, wydajności anteny musi być oceniana w celu zbadania, czy anteny zastępczej jest wymagane.

UHF instalacje antenowe, szczególnie w niektórych obszarach regionalnych, może należy zmienić, aby skutecznie odebrać nowych usług cyfrowych, dalej w górę pasma. W niektórych obszarach usługi cyfrowe mogą być rozłożone Orkiestr IV i V. W przypadku gdy nie występuje szerokopasmowy lub multi-band antena UHF instalacji może być wymagane.

Stałe anteny dachowe
Antena do cyfrowego montażu musi być dobrany do sytuacji oczekiwanej przez miejscowości. Obecność pobliskiego hałasu impulsowego może być zagrożenie dla solidności cyfrowego odbioru. Skutki hałasu można zmniejszyć lub usunąć wybierając antenę o odpowiedniej zysku i kierunkowości, dobre dopasowanie impedancji, wybór dobrej jakości ekranowanym quad kabla koncentrycznego oraz skutecznych praktyk rozwiązania.

Anteny powinna być umieszczona w celu otrzymania najlepszej dostępnej sygnał cyfrowy. W większości przypadków, będzie się na dachu, antena skierowana w kierunku najbliższego nadajnika. Poziomy i jakość sygnału należy determinantami pozycji anteny. Obniżenie lub „ukrywanie” antenę w celach estetyki budynków mogą obniżyć jakość sygnału, lub może ograniczyć jej całkowicie.

Anteny
planowanie usług telewizji cyfrowej zakłada, że systemy odbiorcze będą używać anteny zewnętrznej. Ogólnie rzecz biorąc, jest to mało prawdopodobne, że jest solidny trwa cyfrowy odbiór będą odbierane za pośrednictwem wewnętrznej anteny. Nawet ruch osób może spowodować problemy, a największy problem może być dostępność wszystkich cyfrowych kanałów o tej samej orientacji anteną wewnętrzną. Jednak może się zdarzyć (np. w obszarach o wysokiej sile sygnału), gdzie wewnętrzne anteny może być wystarczająca.

Odbioru i dystrybucji sygnałów cyfrowych FTA
Nawet w pojedynczych mieszkaniach są sytuacje, gdzie sygnał musi być rozpowszechniany za pomocą wzmacniacze i rozgałęźniki do wielu miejsc w mieszkaniu. Aby być skutecznym instalacji w jednym mieszkaniu dla cyfrowej FTA powinny spełniać następujące wymagania:

Dostarczamy każdy sygnał cyfrowy FTA otrzymane w anteny do każdego naściennej lub gniazda tak, że wszystkie usługi oferowane przez każdego nadawcę FTA mogą być dostępne za pomocą cyfrowego odbiornika TV.

Sygnał dla każdej usługi telewizji cyfrowej należy na odpowiednim poziomie, tak że sygnał nie ma negatywnego wpływu na zakłócenia.

Okablowanie
Stosowanie RG6 quad ekranowanego kabla koncentrycznego jest zalecane.
Rysunek 3: Quad ekranowany kabel koncentryczny
Dyrygent Centre
Dielektryk
Pierwsza zewnętrzna przewodnika
Druga zewnętrzna przewodnika Third oplotu
Czwarta oplotu
Płaszcz (Jacket)

Złącza
Zaleca się, że dobra jakość złącza typu F jest stosowany do styku i współosiowych przewodów i urządzeń układu urządzenia. W układach stosowanych FTA naziemnej usług złącza PAL powinien być stosowany tylko w przedniej części lub na naściennej flylead podłączyć do urządzenia konsumentów.

Chociaż złącza PAL typu są nadal w powszechnym użyciu do FTA TV urządzeń przejście na wtyczką typu F zaciśnięcie lub połączenie z wykorzystaniem kompresji jest zalecane z powodu jego większej spójności wyników.

Wzmacniacze
Kiedy szerokopasmowy lub channelisedheadend i / lub wzmacniacze dystrybucyjne są używane w systemie każdego urządzenia powinny spełniać wymagania eksploatacyjne określone w normie.

Inne uwagi
Inne wymagania, takie jak Prawo budowlane z Australii i jej dokumentach (które obejmuje australijskie standardy) mogą mieć dodatkowe przepisy, które mają wpływ na instalacji telewizyjnych systemów antenowych. Podręcznik ten nie opisuje ani wymienić wszystkie wymogi w stosunku do instalacji systemów telewizji. Aby uzyskać dostęp do pełnej gamy usług interaktywnych połączenie szerokopasmowe mogą być wymagane.

Poprawa odbioru
Problemy odbioru usług cyfrowych można poprawić przez jednego lub więcej z następujących czynności:

• Antena Pozycjonowanie Podwyższanie lub położenie anteny może poprawić poziom sygnału i jakość obrazu.
• Zyski i typy anten Zmiana na inny typ anteny podczas dostępu do usługi cyfrowej mogą przewidywać:
• wyższy zysk na dostępnych kanałach, w których nie ma wystarczającego poziomu sygnału lub
jakość sygnału, lub
• większe odrzucenie echa i zakłóceń, takich jak lokalne źródła hałasu impulsowego i odbić wyprodukowanych z samolotu (lub „trzepotanie samolot”).

Alternatywne Transmisje
Zmiana anteny z VHF na UHF, aby skorzystać z alternatywnych usług cyfrowych z lokalnych tłumaczy strefy lub wypełniacze szczelin może być wymagane, lub przynajmniej ponownie wskazując z anteny UHF.

Okablowanie i połączenia
Korzystanie quad jakości ekranowany kabel koncentryczny i wysokiej jakości może zmniejszyć flyleads zakłócenia (zwłaszcza z urządzeń gospodarstwa domowego). Użycie dobrej jakości złączy F okablowania system pomoże zminimalizować zakłócenia w domowych instalacjach.

Digital Skanowanie
Odbiorniki cyfrowe nabyć kanały, przeglądając pasm transmisji i zbierania dostępnych usług. Zmiany dostępnych kanałów, wraz z wprowadzeniem nowych usług lub zmiany w częstotliwości kanałów już obserwowanych przez konsumenta będą czasami wymagać ponownego skanowania, które mogą, w zależności od konstrukcji odbiornika, trochę czasu.

Podstawowa instalacja

Quad ekranowany dół prowadzić okablowania i podłączania flylead
Szeroki ekran (16:9) wyświetlacz z wbudowanym (zintegrowanego) odbiornika cyfrowego (Digital TV set lub iDTV)
Coaxial flylead
Wylot
Cyfrowy odbiornik niezależnie od widoku
Połączenia przez RF lub Audio Video (AV) albo przez okablowanie
• coaxialflylead
• Composite (Y) + dźwięk
• S-Video (Y / C) + dźwięk
• komponent (Y, Pb, Pr) + dźwięk
• DVI + audio • HDMI
Szeroki ekran (16:9) lub standardowy (4:3) Proporcje obrazu
Cyfrowy odbiornik (set-top box)

Alternatywne dostawy FTA TV

Gospodarze będą musiały więc zorganizować dla wykwalifikowanego instalatora anteny telewizyjnej, aby odwiedzić ich dom i zmierzyć „Off Air 'sygnałów telewizyjnych w celu ustalenia poziomu sygnału z lokalnych komercyjnych sieci telewizyjnych do spełnienia tego wymogu.

ANTENY DO TELEWIZJI CYFROWEJ

Urządzenia niezbędne do odbioru telewizji FTA alternatywnej (satelitarny odbiornik zintegrowany dekoder odbiornika i smart card) będzie różnić się w kosztach w zależności od wielkości wymaganej naczynia i logistyki związane z instalacją urządzenia w konkretnym miejscu. Lokalny instalator anten TV, kwalifikacje w zakresie montażu urządzeń DTH, byłby w stanie dostarczyć informacje dotyczące konfiguracji sprzętu odpowiedniego dla danego obszaru i bardziej precyzyjne informacje o kosztach zakupu i instalacji takiego sprzętu.

Abonament usługi telewizyjne

Telewizji kablowej lub satelitarnej dostarczane usługi telewizyjne abonamentowe mogą być dostępne dla mieszkańców w niektórych właściwości.
Wszelkie systemy świadczące obecnie usługi telewizji subskrypcyjnych powinno być zmienione zgodnie z umowami o poziomie usług w miejscu pomiędzy właścicielem domu i dostawców telewizji subskrypcyjnych. Gdzie te systemy są przeznaczone do wykorzystania lub zmodyfikowane, w porozumieniu z odpowiednimi dostawców telewizji subskrypcyjnych należy dążyć do zapewnienia minimalnej przerwy usług poniesienia.

Jeżeli usługi telewizji cyfrowej subskrypcyjne zostały uznane w momencie aktualizacji lub instalacji nowego systemu, aby zaspokoić dla cyfrowej telewizji FTA, okablowanie przepisy zarówno mogłyby być brane pod uwagę w celu poprawy efektywności kosztów i łatwości dostępu, do podjęcia wszystkich niezbędnych prac. Porady, normy i specyfikacje dotyczące systemów zdolnych do odbioru i dystrybucji cyfrowych usług telewizyjnych subskrypcji można uzyskać, kontaktując się z lokalnym dostawcą usług telewizji abonamentowej.

Najczęściej zadawane pytania

Analog TV podlega ingerencji, takich jak smużenia i hałasu impulsowego. Australijska analogowych nadawców używać systemu PAL analogowego kodowania i modulacji tego sygnału na A lub nośnika radiowego VHF UHF. W systemie analogowym sygnał jest ciągły i waha się w sympatii z sygnału źródłowego.

Wzmacniacz

Co to jest wzmacniacz? Urządzenie wykorzystywane do zwiększenia siły sygnału telewizyjnego odbieranego przez antenę TV. Najczęstszą formą wzmacniacz używany do odbioru TV jest Masthead wzmacniacz, który powinien być używany tylko w celu zwiększenia sygnały w obszarach o słabym odbiorze sygnału. Wzmacniacze dystrybucyjne wykorzystywane są również w mistrzowskich systemów antenowych TV, aby zrekompensować straty w systemie dystrybucji kablowej i zapewnić siła sygnału jest uzyskane przez każdego mieszkania jest prawidłowe.

Złącza

Co to jest złącze? Złącza są używane jako metoda łączenia przewodu koncentrycznego. Zacisk sześciokątny lub połączenia zaciskowe są zalecane, ze względu na większą regularność wydajności końcowego związku. Hex Crimp połączenie ma sześciobok wcięcia z zaciskacza. Kompresja używa złącza stożkowego kompresji otaczającej całego obwodu przewodu RG zachowaniu integralności struktury kabla. Ta metoda zapewnia doskonałą wytrzymałość i redukuje wnikanie pullout sygnału / wysiadanie zapewniającą najwyższą jakość połączeń i dopasowania impedancji.

Usługi Datacasting

Czym są usługi datacasting? Rozszerzone opcje oferowane z niektórych programów cyfrowych w celu zapewnienia dodatkowego materiału programu lub non-programowych związanych z zasobów, pozwalając widzom możliwość pobierania danych (wideo, audio, tekst, grafiki, mapy, usługi) w specjalnie wyposażonych komputerów, skrzynek cache lub przystawki dekoderów.

Telewizja cyfrowa
Co to jest telewizja cyfrowa i czym różni się od analogowej? Telewizja cyfrowa jest wysyłanie i odbieranie obrazów ruchomych, danych dźwiękowych i innych za pomocą cyfrowych procesów radiu dyskretnych (cyfrowych) sygnałów, w przeciwieństwie do analogowych przetwarzanych sygnałów używanych przez telewizji analogowej. Digital TV pozwala na większy wybór dla konsumenta dzięki większej usług – czyli dodatkowe kanały panoramiczne zdjęcia, niektóre w wysokiej rozdzielczości, dźwięku przestrzennego, itp. W przyszłości cyfrowej FTA usług może obejmować usługi interaktywne, znacznie zwiększając komfort użytkowania. Ważne jest jednak, aby mieć dobrą jakość sygnału do odbiornika cyfrowego, co w odróżnieniu od telewizji analogowej, obraz i dźwięk się nagle zerwać jeśli jakość spada poniżej progu .