Obsługa alarmu domowego

montaż alarmu domowego

.

W przypadku zaawansowanego alarmu, montaż alarmu domowego zdecydowanie lepiej zlecić profesjonalnej firmie. Do Obsługui funkcji automatyki domowej wygodnie jest zainstalować manipulator możliwie blisko miejsc, w których spędzamy dużą cześć czasu. Na przykład w salonie. Dzięki temu, kiedy będziemy chcieli np. opuścić rolety bądź załączyć światła na podjeździe wystarczy do niego podejść i uruchomić wybraną funkcję bez konieczności przechodzenia do innego pomieszczenia. W takim eksponowanym miejscu, szczególnie ważne jest aby manipulator był nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny. Manipulator wyposażony w duży wyświetlacz i czytelną klawiaturę. Oprócz eleganckiego wyglądu, zapewnia łatwy dostęp do zaawansowanych funkcji dzięki możliwości przypisania całych sekwencji poleceń.

montaż alarmu domowego – sterowanie pilotem

montaż alarmu domowego,pilot uzbrajający

.

Mając na uwadze wygodę korzystania z systemu, należy pamiętać o wszystkich jego użytkownikach. Jeżeli zależy nam na tym żeby nasze pociechy korzystały z dobrodziejstw, które oferuje system alarmowy należy to uwzględnić na etapie projektowania systemu. Manipulatory dla dzieci muszą być umieszczone na takiej wysokości, aby były w stanie nie tylko wciskać klawisze i odczytać przekazywane przez system informacje. Ciekawym rozwiązaniem z myślą o najmłodszych może być również zastosowanie manipulatorów wyposażonych w czytniki breloków zbliżeniowych – dzięki nim, wystarczy że nasza pociecha zbliży swój brelok do manipulatora aby łatwo i pewnie wyłączyć czuwanie po powrocie ze szkoły.

sterowanie klawiaturą

Współczesny montaż alarmu domowego często oferuje funkcjonalność daleko wykraczającą poza typowe zadania systemu. Przykładem możliwości oferowanych w systemach INTEGRA. VERSA , Micra ,może być np. sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem czy podlewaniem ogrodu. Każdy system – nawet najprostszy, musi być wyposażony w możliwość sterowania przez użytkownika. Sterowanie takie może ograniczać się do załączania i wyłączania czuwania, jednak w przypadku bardziej rozbudowanych systemów powinien istnieć dostęp do wszystkich realizowanych przez system funkcji. Urządzeniem które jest najczęściej wykorzystywane w roli „centrum dowodzenia” systemem jest manipulator. Zwany szyfratorem. Składa się on z klawiszy i zespołu wskaźników. W prostszych manipulatorach, rolę wskaźników pełnią diody LED pokazujące pewne z góry określone informacje. Dużo wygodniej jest korzystać z manipulatorów wyposażonych w wyświetlacze LCD, na których wszelkie informacje o systemie przedstawiane są w postaci napisów.

montaż alarmu domowego – dodatkowe funkcje i rozbudowa

moduł rozszerzeń

.

Ze względu na to że to właśnie rodzaj zastosowanego manipulatora, a także miejsce jego montażu wpływa na wygodę obsługi systemu, warto poświęcić chwilę rozważeniu kilku kwestii. Przede wszystkim należy zastanowić się w jaki sposób będziemy chcieli korzystać z alarmu domowego. W przypadku małych mieszkań załączamy czuwanie wychodząc z domu, i wyłączamy dozór z chwilą powrotu. Wystarczy zainstalować manipulator możliwie blisko drzwi wejściowych. Jeżeli mieszkamy w piętrowym domku czy posiadamy większe dwupoziomowe mieszkanie, wygodnie jest zainstalować dodatkowy manipulator w pobliżu sypialni. Korzystając z niego, łatwo będzie można załączać i wyłączać czuwanie nocne. System alarmowy dba wtedy o bezpieczeństwo domowników reagując alarmem na próbę wtargnięcia z zewnątrz. Dzięki temu dodatkowemu manipulatorowi, nie trzeba będzie wieczorem schodzić do manipulatora umieszczonego przy drzwiach wejściowych – wszystkie funkcje systemu mogą być dostępne na obu urządzeniach.