Kamera IP widzi gmach Biblioteki Raczyńskich

Kamera IP obserwuje budowę Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu.

Kamera obserwuje budowę Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu.

Przed rozpoczęciem budowy nowego gmachu Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu zainstalowaliśmy kamerę IP na budynku po drugiej stronie ulicy. Dzięki temu internauci mogli, przez cały okres trwania budowy, obserwować postępy prac. Jeśli używasz Internet Explorer lub masz zainstalowany dodatek IE tab możesz zobaczyć obraz z kamery HD Obraz z kamery IP.

Widok z kamery IP

Widok z kamery.

Do rejestracji prac została uzyta kamera IP ACTi ACM-1231 oferuje bardzo dobrą jakość obrazu o rozdzielczości 1280 x 1024 nawet przy niewielkim oświetleniu. Zastosowany w niej przetwornik CMOS wraz z wmontowanym reflektorem podczerwieni umożliwia poprawne działanie nawet przy braku oświetlenia (0 lx). Zastosowanie kodera MPEG-4 pozwala na przesyłanie i zapis obrazów wysokiej rozdzielczości przy stosunkowo niewielkim zapotrzebowaniu na pasmo. Kamera bez żadnych dodatkowych elementów może być instalowana na zewnątrz budynków. Odporna jest na warunki środowiskowe – posiada klasę zabezpieczeń IP66.

Transmisja obrazu z kamery IP

Obraz z kamery jest przesyłany kablem LAN do bezprzewodowego routera z kierunkową anteną zewnętrzną. W przeciwległym budynku znajduje się drugi zestaw bezprzewodowy z anteną kierunkową. Dzięki temu, bez użycia kabli rozciąganych nad ulicą, na serwerze można przez całą dobę rejestrować obraz w jakości HD.
Kamery IP pozwalające zdalnie obserwować postęp robót na odległej budowie są coraz częściej stosowane  przez firmy budujące obiekty w odległych miejscach od siedziby firmy. Korzystają z nich  także pracownicy firmy chroniącej obiekt.