JESTEŚCIE GOTOWI NA DVB-T ?

DVB-T2 – zmiana systemu nadawania Telewizor przestał odbierać DVB-T2 nowy standard DVB-T2/HEVC H.265
SĄ TYLKO DWIE METODY :
kupić dekoder DVB-T2 i kabel HDMI LUB wymienić telewizor na nowy
Pomiar sygnału, modernizacja. Dekodery i telewizory z montażem w rejonie naszego działania.


Jak uzyskać dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej ? Antena dvb t, montaż i pomiary sygnału.

TELEWIZJA CYFROWA ZA POMOCĄ TELEWIZORA

Jeśli macie nowy telewizor to jesteście prawdopodobnie gotowi na telewizję cyfrową. Ale, jeśli telewizor ma kilka lat, to tutaj możecie przeczytać o kilku rzeczach, które można zrobić, aby uzyskać cyfrowy obraz:

  • Zachować swój telewizor i podłączyć cyfrowy dekoder, lub cyfrowy rejestrator wideo.
  • Kupić nowy telewizor z wbudowanym tunerem telewizji cyfrowej.
  • Jeśli masz telewizor i dekoder z abonamentem, może nie potrzebujesz już telewizji cyfrowej.

Jeśli nie wiesz, czy Twój telewizor ma już wbudowany tuner, sprawdź, czy możesz odbierać kanały cyfrowe. Zapoznaj się z instrukcją telewizora i spróbuj zaprogramować kanały DVB-T. Jeżeli widzisz te kanały, jesteś już gotów na oglądanie telewizji cyfrowej i nie trzeba, aby zmienić lub uaktualnić.

Jeśli otrzymujesz programy za pośrednictwem telewizji kablowej, abonamentowej, możesz skontaktować się z dostawcą na temat dostępu do innych kanałów cyfrowych. Skontaktuj się z dostawcą telewizji i sprawdź swoje możliwości, ale problem naziemnej telewizji cyfrowej pewnie cię nie dotyczy.

Większość analogowych telewizorów będzie mogła odbierać telewizję cyfrową przez połączenie cyfrowego set-top-box (dekodera, tunera) lub rejestratora cyfrowego TV. Chyba, że TV analogowy jest zbyt stary, by być podłączony do dekodera lub cyfrowej nagrywarki TV, nie ma złącza EuroScart lub Chinch i będzie wymagać wymiany.
Różni producenci stosowali różne połączenia, dlatego ważne jest, aby sprawdzić punkty połączeń przed zakupem dekodera TV. Poproś instalatora o sprawdzenie i remont czy modernizację instalacji antenowej. Telewizor nie zadziała bez prawidłowego okablowania.

antena dvb t – TELEWIZJA CYFROWA ZA POMOCĄ DEKODERA

Set-top box umożliwia oglądanie cyfrowych programów telewizyjnych na analogowym telewizorze. Jeśli chcesz zachować telewizor analogowy, musisz mieć dekoder, aby móc zobaczyć cyfrowy sygnał TV po przejściu. Nie kupuj odbiornika standardowej rozdzielczości (SD) i może nie obejmować elektronicznych przewodników po programach i interaktywnych funkcji, takich jak wstrzymywanie i odtwarzanie TV na żywo. Model High Definition (HD) jest tylko trochę droższy i spełnia wszystkie wymagania. Na dekoderach SD będzie można odbierać tylko kanały SD. Nie dostarczy Ci żadnych kanałów HD. Aby odbierać zarówno kanały SD i HD dostępne na danym obszarze, konieczny jest HD cyfrowy dekoder.Pamiętaj , że podstawą dobrego odbioru jest solidna antena dvb t.

CZY ISTNIEJE RÓŻNICA MIĘDZY DEKODERAMI ?

Główną różnicą między dekoderami jest ich zdolność do zapewnienia zarówno standardowej rozdzielczości (SD) lub wysokiej rozdzielczości (HD) telewizji cyfrowej. Bardziej zaawansowane modele posiadają funkcje, takie jak elektroniczny przewodnik po programach i pozwala nagrywać programy na wewnętrznym twardym dysku lub DVD.

JAKI JEST KOSZT DEKODERA ?

Istnieje wiele różnych marek dekoderów dostępnych na rynku. Typ set-top box przy zakupie zależy od indywidualnych potrzeb. Jeśli zdecydujesz się oglądać naziemną telewizję cyfrową za pomocą dokupionego dekodera, powinieneś kupić dekoder za 110 – 140 zł to koszt dobrego dekodera.

JAKIE SĄ REJESTRATORY CYFROWE TV ?

Porządne dekodery cyfrowe mają złącze USB i można odbierać programy cyfrowe i je zapisywać na PEN lub na twardym dysku. Jest wiele typów dekoderów, większość pełni funkcję PVR – cyfrowej nagrywarki.