Inteligentny dom

Inteligentny dom,dotykowy panel sterujący

.

Sterowanie oświetleniem jest jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań w przypadku systemów Inteligentny dom. Dzięki tej funkcji nie tylko jesteśmy w stanie wyłączyć wszystkie światła w całym domu przy wychodzeniu. Dopasować sobie konfigurację oświetlenia do indywidualnych potrzeb. Profesjonaliści zajmujący się aranżacjami wnętrz doskonale wiedzą jaki rodzaj oświetlenia najlepiej sprzyja określonym czynnościom. Inne światło potrzebne jest do zabawy z dziećmi, inne do czytania czy słuchania muzyki a jeszcze inne podczas seansu filmowego. Aby zapewnić należyte zróżnicowanie oświetlenia pomieszczeń, wyposażane są one w różne oprawy odpowiedzialne za wytwarzanie konkretnego rodzaju światła. Tworzenie odpowiedniego nastroju w pomieszczeniu wymaga włączenia punktów świetlnych w konkretnej konfiguracji. Im bardziej rozbudowana scena świetlna, tym bardziej złożona konfiguracja. W przypadku systemu inteligentnego sytuacja radykalnie się upraszcza. Za pomocą menu, przycisków czy nawet pilota (w końcu ma być wygodnie) można szybko przełączyć oświetlenie w taki tryb jaki właśnie jest dla nas najodpowiedniejszy.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest sterowanie oświetleniem w ciągach komunikacyjnych – korytarzach, klatce schodowej czy wiatrołapie, z użyciem czujek ruchu. Zwalnia to nas z konieczności szukania włącznika po ciemku, czy w sytuacji gdy ręce mamy zajęte np. siatkami z zakupami. W zależności od pory dnia czy stopnia nasłonecznienia, inteligenta instalacja może samodzielnie włączyć oświetlenie. Rozwiązanie takie jest nie tylko wygodne, ale również zapewnia bezpieczeństwo chroniąc np. przed kontuzjami spowodowanymi potknięciem się po ciemku o pozostawione na schodach zabawki.

Sterowanie

Wykorzystując Inteligentny dom do sterowania ogrzewaniem i klimatyzacją, uzyskać można znacznie bogatszą funkcjonalność niż w przypadku tradycyjnych, dedykowanych układów sterujących. Oprócz zdefiniowania harmonogramu dla temperatur komfortowych i ekonomicznych, można zrealizować np. automatyczne wyłączanie ogrzewania i klimatyzacji na czas wietrzenia pomieszczeń. Z chwilą uchylenia okna, alarm domowy natychmiast przełączy się w tryb ekonomiczny zapobiegający marnowaniu energii. Po jego zamknięciu, sterowanie powróci do wcześniejszego trybu pracy. Na pewno nie raz złapałeś się na tym, że ogrzewanie pracowało z pełną mocą w trakcie wietrzenia pokoju.
Podobnie wygodną funkcją może być zdalne załączanie ogrzewania za pomocą telefonu komórkowego. W przypadku kiedy właśnie wracasz z delegacji możesz wcześniej wysłać SMS lub uruchomić aplikację na swoim smartfonie aby włączyć ogrzewanie i wrócić do już nagrzanego domu.

Kontrola

Inteligentny dom,czujka wody

.

Wystarczy wyposażyć inteligentny alarm domowy w czujki zalania wodą oraz zawór odcinający, aby nie trzeba się było martwić o zalanie mieszkania spowodowane usterką instalacji hydraulicznej. Nawet jeżeli takie szkody objęte są naszą polisą ubezpieczeniową, suszenie i remont po kilkugodzinnym zalaniu jest bardzo uciążliwy. Podobną funkcję mogą pełnić czujki wykrywające obecność niebezpiecznych gazów – oprócz natychmiastowego powiadomienia o zagrożeniu, system inteligentny sprzężony z instalacją wentylacyjną może samoczynnie usuwać niebezpieczne substancje z bezpośrednio zagrożonych pomieszczeń.

Inteligentny dom Bezpieczeństwo

Ciekawą propozycją może być Inteligentny dom oparty o zaawansowane centrale alarmowe, takie jak INTEGRA firmy SATEL. Oprócz pełnego poczucia bezpieczeństwa jakie zapewnić może dobrze zaprojektowany alarm domowy. Funkcjonalność central SATEL pozwala zrealizować system dbający o komfort naszego codziennego życia.Sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją, oświetleniem czy zraszaniem zieleni to tylko przykłady rozwiązań które można za ich pomocą zrealizować. Warto również wspomnieć, że dzięki bogatej ofercie urządzeń komunikujących się bezprzewodowo.Stworzenie zaawansowanego systemu alarmowego nie musi wiązać się z koniecznością przeprowadzania uciążliwych prac związanych z układaniem okablowania. Ponadto, modułowa konstrukcja systemu pozwala z łatwością rozbudować jego funkcjonalność w przyszłości, kiedy pojawią się nowe potrzeby lub możliwości.