Alarm bezprzewodowy
Alarm bezprzewodowy – baterie
Rozwój technologii w tym zakresie spowodował, że poziom zabezpieczenia oferowany przez systemy bezprzewodowe praktycznie nie odbiega od tego oferowanego przez tradycyjne instalacje alarmowe. Podobnie wyglądają kwestie konserwacji takiego systemu. Czas życia baterii w dobrej jakości systemach to ponad 3 lata, zbliżając się np. do okresu żywotności tradycyjnego akumulatora wykorzystywanego do awaryjnego zasilania systemu alarmowego.
Niezależnie jednak od tego czy wybór padnie na prosty system wyposażony w kilka czujek, czy rozbudowaną instalację zapewniającą kompleksowe wykrywanie różnych zagrożeń, należy wybrać wysokiej jakości urządzenia zainstalowane przez dobrej klasy fachowca. Szukając rzetelnego wykonawcy można opierać się na rekomendacjach od znajomych, ewentualnie szukać kontaktu przez firmy sprzedające urządzenia do systemów alarmowych. Mają one kontakt z wieloma specjalistami, i z pewnością będą w stanie doradzić dobrego wykonawcę. Inwestycja w sprawny system alarmowy i profesjonalnego instalatora to inwestycja w bezpieczeństwo na długie lata. Warto dobrze się do niej przygotować.
Alarm bezprzewodowy – planowanie
Informacje o tym, jaki miałby być planowany zakres ochrony oferowanej przez alarm bezprzewodowy jest bardzo ważny dla instalatora, ponieważ wpływa na dobór urządzeń wchodzących w skład takiej instalacji. Dobry instalator będzie w stanie przeanalizować potrzeby użytkownika w oparciu o swoje doświadczenie, i zaproponować najlepsze w danej sytuacji rozwiązanie.Alarm bezprzewodowy – SMS
Kolejną ważną kwestią są zagadnienia związane z funkcjami komunikacyjnymi. W dzisiejszych czasach, system alarmowy wyposażony jedynie w syreny pełni rolę zniechęcającą dla potencjalnego intruza, ale nie zapewnia skutecznej reakcji na zagrożenie. Dlatego tym ważniejsza staje się możliwość sprawnego przekazania informacji o zagrożeniu do bezpośrednio zainteresowanych, lub do firmy kontraktowo realizującej interwencje fizyczną. Jeszcze niedawno najpopularniejszym rozwiązaniem było podłączenie tradycyjnej linii telefonicznej i skorzystanie z funkcji powiadamiania głosowego. Obecnie coraz mniej osób decyduje się na dodatkowy abonament telefoniczny, praktycznie nie wykorzystywany do innych celów. Między innymi z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się komunikatory GSM/GPRS, wykorzystujące łączność w sieciach operatorów komórkowych. Oprócz powiadamiania telefonicznego, oferować mogą powiadamianie za pomocą wiadomości SMS, czy monitoring GPRS do firmy realizującej ochronę fizyczną. Rośnie też zainteresowanie komunikatorami TCP/IP korzystającymi z sieci Internet. Mogą one oferować dodatkowe korzyści, np. kompleksową zdalną obsługę systemu alarmowego za pomocą smartfonów, telefonu , tableta.