ANTENY SĄ GOTOWE ?

DVB-T2 – zmiana systemu nadawania Telewizor przestał odbierać DVB-T2 nowy standard DVB-T2/HEVC H.265
SĄ TYLKO DWIE METODY :
kupić dekoder DVB-T2 i kabel HDMI LUB wymienić telewizor na nowy
Pomiar sygnału, modernizacja. Dekodery i telewizory z montażem w rejonie naszego działania.


Prawidłowy montaż anteny

Warto wiedzieć, że niektóre slogany, jeśli chodzi o anteny, zostały wymyślone tylko w celu zwiększenia sprzedaży.
Nie należy nabierać się na takie zabawne zwroty jak:

  • antena cyfrowa
  • najmocniejsza antena
  • antena z mocnym wzmacniaczem
  • antena ściągająca wszystko

Nie ma czegoś takiego jak „cyfrowe”, najmocniejsze, ściągające. Anteny są produkowane do odbioru konkretnego zakresu kanałów TV. Prawidłowy odbiór telewizji uzyskuje się przez:

  • dobór właściwej anteny
  • dobór zwrotnic i symetryzatorów
  • prawidłowe ustawienie i pomiar
  • w wyjątkowych sytuacjach, dodanie wzmacniacza

Wiele z istniejących anten odbiera cyfrowe kanały bez problemów, ale w niektórych przypadkach może być konieczne, aby systemy zostały uaktualnione do sygnałów cyfrowych. Jeśli masz problemy z odbiorem, nawet po sprawdzeniu podstawowych rzeczy jak połączeń kablowych, to najlepiej poszukaj pomocy – remont instalacji. Możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, bo najczęściej wymiana anten nie jest konieczna.

Anteny wewnętrzne

anteny,telewizja naziemnaW obszarach o wysokiej mocy sygnału TV (blisko nadajników), antena pokojowa może być wystarczająca, do zadowalającego odbioru wszystkich kanałów.
Jeśli obecnie używasz „anteny pokojowej” i kanały szatkują , pikselują albo zacina się obraz w telewizorze, może być konieczne zamontowanie anten na zewnątrz.

Mieszkańcy i właściciele budynków, kamienic lub apartamentów

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, apartamencie lub grupie kamienic może istnieć wspólny system antenowy. Aktualizacja systemu antenowego jest koniecznością prawną , właściciel musi uzgodnić czas modernizacji i może zająć to trochę czasu. Najlepiej podnieś te kwestie z innymi mieszkańcami przy najbliższej okazji.

Najemcy

Odpowiedzialność za modernizację systemów antenowych w wynajętej nieruchomości (w razie potrzeby), powinny być omówione z wynajmującym. W wielu przypadkach, jeśli nieruchomość została wyposażona w antenę, właściciel jest zobowiązany do utrzymania jej w dobrym stanie. To obejmuje zwiększenie jej możliwości do odbioru cyfrowych sygnałów telewizyjnych, jeśli jest to konieczne.

ANTENY DO TELEWIZJI CYFROWEJ

Urządzenia niezbędne do odbioru telewizji FTA naziemnej będą różnić się w kosztach w zależności od wymagań inwestora i problemów związanych z instalacją urządzenia w konkretnym miejscu. Instalator anten TV, na podstawie wieloletniego doświadczenia i pomiarów lokalnych może dostarczyć informacje dotyczące konfiguracji sprzętu odpowiedniego dla danego obszaru i bardziej precyzyjne informacje o kosztach zakupu i instalacji takiego sprzętu.