NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA

NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA DVB-T

W naziemnej telewizji cyfrowej zmiany nareszcie nabrały rumieńców. Kolejne nadajniki są uruchamiane co miesiąc, całymi stadami. Ruszyły emisje MUX-1, a sytuacja jest rozwojowa. Proces udzielania koncesji i pozwoleń wciąż przynosi niespodzianki i napięcia. Presja na wyłączenie analogowej emisji jest duża, ale strach przed niezadowoleniem posiadaczy starych odbiorników też. Legendy o rządowych dopłatach do dekoderów ucichły wraz ze znaczną obniżką cen za STB. Niestety na rynku wciąż masę „wciskaczy kitu” sprzedaje co popadnie nieświadomej ludności miast i wsi. Domokrążcy ruszyli sprzedawać, najczęściej twierdzą, że pracują w „Polskiej Telewizji Cyfrowej” i wciskają kit – dekodery i umowy płatnych platform satelitarnych.

Naziemna Telewizja Cyfrowa, DVB-T, MPEG-4 to nasz konik. Sprzedajemy dekodery STB, modernizujemy instalacje.

Nadszedł moment (obiecywany od dawna) – państwowe kanały TVP1 i TVP2 ruszyły w jakości HD 1080i. Widać wyraźnie, że po wielu próbach i analizach udało się wypracować stabilny system emisji kanałów cyfrowych. Wprowadzono konieczne uaktualnienia w strumieniach DVB-T emitowanych w ramach MUX-2 oraz MUX-3. Zmodyfikowano SID, czyli identyfikatory usług, dodano też LCN – logiczne numery kanałów, co spowoduje automatyczne uszeregowanie programów w odbiornikach z włączonym sortowaniem według numerów LCN.

Cyfrowy Polsat przejął inicjatywę po nieudanych inwestycjach w telewizję mobilną DVB-H i uruchamia płatny MUX-4 w standardowej technologii DVB-T. Znajdą się w nim kanały z oferty Polsatu. Wiadomości o kanałach w MUX4 – TV MOBILNA