kontakt dojazd referencje płatności godziny otwarcia
nasz sklep internetowy dekodery DVB-T odbiorniki naziemnej telewizji cyfrowej anteny DVB-T kable
kamery internetowe rejestratory monitoring wewnętrzny monitoring zewnętrny
anteny TV i SAT naziemna telewizja cyfrowa odbiorniki DVB-T do telewizora odbiorniki DVB-T do komputera nasze obserwacje DVB-T
alarmy obiektowe zabezpieczenia systemy powiadomień
do aut osobowych do aut ciężarowych sterowniki elektryczne i radiowe moduły dodatkowe zamki i szyby powiadomienia GSM
komputery sieci komputerowe outsourcing IT sieci Wi-Fi serwery i domeny strony www

Jesteś w >> HOME >> ANTENY >> TELEWIZORY

ďťż


TO JEST WERSJA STRONY Z
2010 ROKU !

AKTUALNA WERSJA STRONY :

<

CYFROWA TELEWIZJA NAZIEMNA - TELEWIZOR z MPEG-2 i MPEG-4 :

kanał TVP HD kanał TVP HD nadawany w MPEG-4 z fonią AC3 Kupując nowy telewizor na pewno warto spradzić czy i jakie kanały cyfrowe będzie on prawidłowo odbierał. Nadeszła era DVB-T - czyli naziemnej telewizji cyfrowej i nowy odbiornik powinien być wyposażony w tuner dvb t, a najlepiej jeszcze w dekoder AC3 do odbioru cyfrowego dźwięku najwyższej jakości. Dodatkową atrakcją ma być nadawanie kanałów cyfrowych w najnowocześniejszym systemie MPEG-4 , umożliwiającym nadawanie w rozdzielczości full HD. Żeby jednak oglądać ulubione programy w systemie cyfrowym, musimy zakupić telewizor, wyposażony w dekoder MPEG-4. Ten system kodowania został przyjęty jako standard nadawania DVB-T w Polsce. Rynek reaguje jak zwykle błyskawicznie na zapotrzebowanie odbiorców i w sklepach mamy już szeroki wybór odbiorników z dekoderem MPEG-4. Ceny sprzętu zdecydowanie spadły i obecnie producenci prześcigają się w dokładaniu do telewizorów różnych gadżetów. Można kupić telewizor ze złączem USB i możliwoścą odtwarzania zdjęć czy filmów w formacie DivX. Niektóre telewizory posiadają już karty sieciowe pozwalające na połączenie ich z Internetem, albo twarde dyski umożliwiające nagrywanie kanałów.

kanał cyfrowy TVP1 kanał cyfrowy TVP1 Oglądanie telewizji cyfrowej ( TVP HD ) w jakości HD na ekranie to jednak prawdziwa przyjemność. Kanały cyfrowe, o doskonałej jakości obrazu, bez "szumów" i "odbić" można odbierać na terenie Poznania i okolic nadajnika w Śremie. Jakość nadawanych w MPEG-4 kanałów zależy właściwie tylko od sposobu nagrania programu. Na 40 calowym ekranie wyraźnie widać "gołym okiem" kiedy retransmitowany jest program analogowy, a kiedy nadawany jest program nagrany kamerą cyfrową. Wreszcie programy nagrane w HD na kanale TVP HD mają rewelacyjną jakość obrazu. W czerwcu 2010 Telewizja Polska uruchomiła nowy pakiet kanałów (tak zwany MUX-3) i widzowie mieszkający w zasięgu nadajnika w Górze pod Śremem mogą cieszyć się całym pakietem kanałów produkowanych przez TVP ( w tym TVP HD i TVP Sport ). Obraz nagrany w HD i nadawany w HD jest o wiele lepszej jakości niż analogowy.

kanał tvn w formacie 4:3 kanał tvn w formacie 4:3 Dla niewprawnego widza największym problemem jest dobranie optymalnego rozmiaru i kształtu obrazu na ekranie w zależności od oglądanego programu. Wynika to z faktu nadawania programów przez nadawców w różnych rozmiarach i faktu, że ekran LCD ma format 16:9. Najbardziej odpowiednie wydaje się być ustawienie "smart", daje ono najmniejsze zniekształcenia. Oczywiście można przełączyć obraz tak, by zachował stary format 4:3, ale to wiąże się z czarnymi pasami na bokach ekranu. Innym rozwiązaniem jest ustawienie 14:9, takie pośrdnie dopasowanie, też z pasami z boku. Tak czy inaczej, kanały nadawane w nowej technologii wypadają doskonale w porównaniu z analogowymi. Dodatkowym atutem jest wysokiej jakości dźwięk.
wykonanie strony i administracja serwera

Firma POMAR została założona w 1989 roku w Poznaniu. Od 20 lat montujemy anteny telewizyjne i satelitarne. Wykonujemy alarmy i instalujemy kamery i monitoring przemysłowy. Od wielu lat montujemy sieci komputerowe , bezprzewodowe i przewodowe, konfigurujemy naszym klientom dostęp do Internetu. Sprzedajemy także autoalarmy . Nasze doświadczenie w tych dziedzinach, zebrane przy wykonywaniu setek instalacji pozwala nam na znalezienie najlepszych rozwiązań dla naszych klientów.

Montujemy, projektujemy i serwisujemy systemy ochrony obiektów. Wykonujemy alarmy, kamery telewizji przemysłowej, systemy alarmowe , monitoring w budynkach firmowych jak i mieszkaniach prywatnych. Instalujemy kamery w sklepach, restauracjach, biurach i magazynach. Telewizja przemysłowa jest jednym z najlepszych sposobów wykrywania kradzieży. Zawsze dobieramy alarm do wymagań klienta. Proponowane przez nas systemy alarmowe cechuje wysoka jakość i niezawodność, prostota obsługi oraz duża elastyczność, pozwalająca na dostosowanie systemu do różnych wymagań obiektu lub użytkownika. Posiadamy licencję na projektowanie i wykonywanie takich instalacji. Alarm może posiadać system powiadamiania właściciela obiektu o włamaniu, lub współpracować z systemami powiadamiania ochrony.

Od kilkunastu lat wykonujemy anteny TV i SAT. Realizujemy wszelkiego typu systemy antenowe - od tych najprostszych - dla indywidualnych odbiorców, do bardzo złożonych - dla hoteli, bloków, biur, banków. Cały czas trzymamy "rękę na pulsie" i dzięki temu naziemna telewizja cyfrowa nie ma dla nas tajemnic. Jesteśmy w czołówce firm wdrażających w najnowsze technologie DVB-T, MPEG-4 w naszych instalacjach. Sprzedajemy sprzęt do odbioru cyfrowej telewizji, pomagamy naszym klientom przebudowie systemw antenowych. Jeśli interesują Cię anteny zapoznaj sie z naszymi stronami.

Od wielu lat sprzedajemy na terenie Wielkopolski doskonałe systemy zabezpieczeń autoalarmy, immobilisery, centrale, firmy PROXIMA. Autoalarmy wyposażone są w bardzo eleganckie piloty o parametrach zgodnych z prawodawstwem Unii Europejskiej. Systemy alarmowe posiadają wszelkie atesty i homologacje wymagane przez obowiązujące w Unii przepisy. Wysoka niezawodnosć, sprawny serwis, dobre parametry przy umiarkowanej cenie - te cechy wyróżniają nasze produkty wśród konkurencji. Zwiększ bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich nasze autoalarmy to nowoczesne i sprawdzone metody zabezpieczeń przeciwko kradzieżom.