kontakt dojazd referencje płatności godziny otwarcia
nasz sklep internetowy dekodery DVB-T odbiorniki naziemnej telewizji cyfrowej anteny DVB-T kable
kamery internetowe rejestratory monitoring wewnętrzny monitoring zewnętrny
anteny TV i SAT naziemna telewizja cyfrowa odbiorniki DVB-T do telewizora odbiorniki DVB-T do komputera nasze obserwacje DVB-T
alarmy obiektowe zabezpieczenia systemy powiadomień
do aut osobowych do aut ciężarowych sterowniki elektryczne i radiowe moduły dodatkowe zamki i szyby powiadomienia GSM
komputery sieci komputerowe outsourcing IT sieci Wi-Fi serwery i domeny strony www

Jesteś w >> HOME >> ANTENY >> POMIARY I OBSERWACJE DVB-T

ďťż


TO JEST WERSJA STRONY Z
2010 ROKU !

AKTUALNA WERSJA STRONY :

<

POMIARY I OBSERWACJE DVB-T :

antena pokojowa

antena pokojowa
antena pokojowa

antena pokojowa
Zgodnie z mapami zasięgu nadajnika w Śremie w centrum Poznania powinien być możliwy prawidłowy odbiór kanałów cyfrowych nawet na urządzeniach przenośnych. Wykonaliśmy testy, które potwierdziły te dane. Na parapecie okna, na pierwszym piętrze budynku w centrum miasta, umieszczono antenę prętową (z kompletu dostarczonego wraz z telewizorem). Normalnie taka antena wyposażona w magnes jest mocowana do dachu samochodu. Przed budynkiem znajduje się wolna przestrzeń i w miejscu pomiaru sygnał z nadajnika nie był specjalnie przesłonięty. Po ręcznym wstrojeniu, telewizor odszukał wszystkie cyfrowe kanały nadawane ze Śremu.

Umieszczenia anteny w poziomie (dzięki magnetycznej podstawie można ją "przymocować" poziomo nawet do kaloryfera) zdecydowanie poprawiało jakość i poziom odbieranego sygnału. Takie rozwiązanie pozwala na poprawny odbiór sygnału tylko w miejscach, z których mamy bezpośrednią widoczność nadajnika. Wszelkie kłopoty z pogodą, szczególnie intensywny deszcz, dramatycznie pogarszają jakość odbioru.

antena telewizji cyfrowej

antena DVB-T jako antena wewnętrzna
antena pokojowa DVB-T

antena DVB-T jako antena zewnętrzna
Zachęceni takimi pozytywnymi rezultatami przystąpiliśmy do dalszych badań. Tym razem do testów została użyta profesionalna antena, przeznaczona zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Testy zostały wykonane w dwu przypadkach. Antena została zainstalowana na parapecie i okazało się, że istnieje spora różnica pomiędzy poziomem sygnału w tych dwu pomiarach.

Prawdopodobnie szkło używane do produkcji szyb zawiera sporą domieszkę metali (ołowiu ?). Dwie okienne szyby stanowiły spory ekran dla sygnału TV. W sytuacji kiedy nadajnik telewizyjny widać z okna, takie pogorszenie poziomu sygnału jest do przyjęcia jednak jeśli sygnał z nadajnika jest przesłonięty to odbiór telewizji cyfrowej z anteny pokojowej może stać się całkowicie niemożliwy.

Anteny telewizyjne - zewnętrzne i wewnętrzne.

poziom sygnału DVB

poziom sygnału, przy którym dochodzi niekiedy do "zacięć"
odbiór sygnału

całkowicie wystarczający poziom sygnału
Nasze pomiary zostały specjalnie wykonane amatorskimi sposobami, żeby umożliwić naszym klientom samodzielną analizę swoich możliwości odbiorczych. Każdy odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej pozwala na podgląd poziomu sygnału. Należy odszukać odpowiedną opcję w swoim odbiorniku (radzimy zapoznać się z instrukcją obsługi) i sprawdzić czy poziom sygnału jest wystarczający do stabilnego odbioru programów DVB. Warto pamiętać, że poziom ten jest zależny od warunków terenowych i położenia anteny względem nadajnika oraz od czynników zmiennych - takich jak pogoda.

Jak widać na zdjęciach różnica między sygnałem całkowicie stabilnym, a takim który powodował "zamrożenia" obrazu jest na pierwszy rzut oka niewielka. Dlatego warto wykonać instalację antenową ze szczególną starannością, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów i korzystać z doskonałej jakości obrazu i dźwięku naziemnej telewizji cyfrowej.

wykonanie strony i administracja serwera

Firma POMAR została założona w 1989 roku w Poznaniu. Od 20 lat montujemy anteny telewizyjne i satelitarne. Wykonujemy alarmy i instalujemy kamery i monitoring przemysłowy. Od wielu lat montujemy sieci komputerowe , bezprzewodowe i przewodowe, konfigurujemy naszym klientom dostęp do Internetu. Sprzedajemy także autoalarmy . Nasze doświadczenie w tych dziedzinach, zebrane przy wykonywaniu setek instalacji pozwala nam na znalezienie najlepszych rozwiązań dla naszych klientów.

Montujemy, projektujemy i serwisujemy systemy ochrony obiektów. Wykonujemy alarmy, kamery telewizji przemysłowej, systemy alarmowe , monitoring w budynkach firmowych jak i mieszkaniach prywatnych. Instalujemy kamery w sklepach, restauracjach, biurach i magazynach. Telewizja przemysłowa jest jednym z najlepszych sposobów wykrywania kradzieży. Zawsze dobieramy alarm do wymagań klienta. Proponowane przez nas systemy alarmowe cechuje wysoka jakość i niezawodność, prostota obsługi oraz duża elastyczność, pozwalająca na dostosowanie systemu do różnych wymagań obiektu lub użytkownika. Posiadamy licencję na projektowanie i wykonywanie takich instalacji. Alarm może posiadać system powiadamiania właściciela obiektu o włamaniu, lub współpracować z systemami powiadamiania ochrony.

Od kilkunastu lat wykonujemy anteny TV i SAT. Realizujemy wszelkiego typu systemy antenowe - od tych najprostszych - dla indywidualnych odbiorców, do bardzo złożonych - dla hoteli, bloków, biur, banków. Cały czas trzymamy "rękę na pulsie" i dzięki temu naziemna telewizja cyfrowa nie ma dla nas tajemnic. Jesteśmy w czołówce firm wdrażających w najnowsze technologie DVB-T, MPEG-4 w naszych instalacjach. Sprzedajemy sprzęt do odbioru cyfrowej telewizji, pomagamy naszym klientom przebudowie systemw antenowych. Jeśli interesują Cię anteny zapoznaj sie z naszymi stronami.

Od wielu lat sprzedajemy na terenie Wielkopolski doskonałe systemy zabezpieczeń autoalarmy, immobilisery, centrale, firmy PROXIMA. Autoalarmy wyposażone są w bardzo eleganckie piloty o parametrach zgodnych z prawodawstwem Unii Europejskiej. Systemy alarmowe posiadają wszelkie atesty i homologacje wymagane przez obowiązujące w Unii przepisy. Wysoka niezawodnosć, sprawny serwis, dobre parametry przy umiarkowanej cenie - te cechy wyróżniają nasze produkty wśród konkurencji. Zwiększ bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich nasze autoalarmy to nowoczesne i sprawdzone metody zabezpieczeń przeciwko kradzieżom.