kontakt dojazd referencje płatności godziny otwarcia
nasz sklep internetowy dekodery DVB-T odbiorniki naziemnej telewizji cyfrowej anteny DVB-T kable
kamery internetowe rejestratory monitoring wewnętrzny monitoring zewnętrny
anteny TV i SAT naziemna telewizja cyfrowa odbiorniki DVB-T do telewizora odbiorniki DVB-T do komputera nasze obserwacje DVB-T
alarmy obiektowe zabezpieczenia systemy powiadomień
do aut osobowych do aut ciężarowych sterowniki elektryczne i radiowe moduły dodatkowe zamki i szyby powiadomienia GSM
komputery sieci komputerowe outsourcing IT sieci Wi-Fi serwery i domeny strony www

Jesteś w >> HOME >> ANTENY >> DVB-T , MPEG-4

ďťż


TO JEST WERSJA STRONY Z
2010 ROKU !

AKTUALNA WERSJA STRONY :

<

System kodowania cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T

mpeg-4 Po początkowym zaskoczeniu, rynek dostosował się do wymogów emisji programów w standardzie MPEG-4. Ten nowoczesny system kodowania obrazu ma wiele zalet. Jest wysoce wydajny i umożliwia przesyłanie obrazów cyfrowych także z jakością HD. Niestety przywiezione z Niemiec lub kupione w marketach tanie odbiorniki telewizyjne nawet te oznaczone jako full HD - z tunerami do odbioru telewizji cyfrowej, nie mają dekoderów MPEG-4. Wszystkie znaczące firmy przedstawiły w ofercie rozwiązania do odbioru nowych kanałów z dekoderami MPEG-2 i MPEG-4. Od daty powstania tego tekstu (styczeń 2008) do chwili obecnej (marzec 2010) ceny telewizorów z najwyższej półki, z zabudowanymi dekoderami MPEG-4 spadły z 10000-14000 zł do 3000-4000 zł. Telewizory z niższej grupy cenowej można kupić już za 1500-2500 zł. Wszystkie obecnie sprzedawane telewizory muszą być wyposażone w dekoder MPEG-4, ale przy zakupie warto się dokładnie upewnić czy spełnia on wymogi rozporządzenia.

mpeg-4 Starsze modele można uratować stosując dodatkowy transkoder MPEG-2 / MPEG-4. Większość telewizorów z dekoderem MPEG-2 wbudowany slot, umożliwiający włożenie dodatkowej karty CI transkodera MPEG-4/MPEG-2. Lista telewizorów jest cały czas rozbudowywana : Lista telewizorów z działającym CI Uwaga ! Część telewizorów ma koszmarne błędy w oprogramowaniu. Aby uruchomić tuner cyfrowy, należy przy instalacji telewizora wybrać lokalizację Niemcy lub nawet Hiszpania. Wtedy nagle pojawia się menu umożliwiające obsługę kanałów DVB-T ! Taki transkoder można obecnie dokupić już za 200 zł. Niestety część telewizorów ze slotem CI i tunerem MPEG-2 nie radzi sobie z transkodowaniem systemów z MPEG-4 na MPEG-2. Niezaprzeczalną zaletą telewizora z dekoderem MPEG-2 i kartą CI do transkodowania jest cena kompletu, niższa nawet o 1000-1500 zł od telewizora z MPEG-4.Wadą tego rozwiązania jest fakt "pogorszenia" odbioru w wyniku transkodowania sygnału z MPEG-4 na MPEG-2. Oczywiście jakość cyfrowego obrazu jest tak wysoka, że ciężko naocznie zauważyć zmianę, jednak transkoder może uniemożliwić odbiór kanałów HDTV , czas przełączania odbiornika między kanałami również drastycznie wzrasta.

Innym dostępnym rozwiązaniem, szczególnie dla tych, którzy kupili tańsze telewizory, tak zwane HD-ready , jest oddzielny dekoder do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T. Można go połączyć z telewizorem kablem euro (scart) lub HDMI. Może być to również dekoder typu "combo" odbierający jednocześnie kanały SAT z anteny satelitarnej i kanały DVB-T. Również w tej dziedzinie nastąpił w ciągu ostatnich kilku miesięcy znaczący postęp na rynku. Wiele firm oferuje już swoje rozwiązania. Ogromną zaletą tunera DVB-T jest cena i prostota montażu. Mając dowolny telewizor ( nawet stary , analogowy , kineskopowy ) można uzyskać odbiór kanałów cyfrowych z doskonałą jakością.

wykonanie strony i administracja serwera

Firma POMAR została założona w 1989 roku w Poznaniu. Od 20 lat montujemy anteny telewizyjne i satelitarne. Wykonujemy alarmy i instalujemy kamery i monitoring przemysłowy. Od wielu lat montujemy sieci komputerowe , bezprzewodowe i przewodowe, konfigurujemy naszym klientom dostęp do Internetu. Sprzedajemy także autoalarmy . Nasze doświadczenie w tych dziedzinach, zebrane przy wykonywaniu setek instalacji pozwala nam na znalezienie najlepszych rozwiązań dla naszych klientów.

Montujemy, projektujemy i serwisujemy systemy ochrony obiektów. Wykonujemy alarmy, kamery telewizji przemysłowej, systemy alarmowe , monitoring w budynkach firmowych jak i mieszkaniach prywatnych. Instalujemy kamery w sklepach, restauracjach, biurach i magazynach. Telewizja przemysłowa jest jednym z najlepszych sposobów wykrywania kradzieży. Zawsze dobieramy alarm do wymagań klienta. Proponowane przez nas systemy alarmowe cechuje wysoka jakość i niezawodność, prostota obsługi oraz duża elastyczność, pozwalająca na dostosowanie systemu do różnych wymagań obiektu lub użytkownika. Posiadamy licencję na projektowanie i wykonywanie takich instalacji. Alarm może posiadać system powiadamiania właściciela obiektu o włamaniu, lub współpracować z systemami powiadamiania ochrony.

Od kilkunastu lat wykonujemy anteny TV i SAT. Realizujemy wszelkiego typu systemy antenowe - od tych najprostszych - dla indywidualnych odbiorców, do bardzo złożonych - dla hoteli, bloków, biur, banków. Cały czas trzymamy "rękę na pulsie" i dzięki temu naziemna telewizja cyfrowa nie ma dla nas tajemnic. Jesteśmy w czołówce firm wdrażających w najnowsze technologie DVB-T, MPEG-4 w naszych instalacjach. Sprzedajemy sprzęt do odbioru cyfrowej telewizji, pomagamy naszym klientom przebudowie systemw antenowych. Jeśli interesują Cię anteny zapoznaj sie z naszymi stronami.

Od wielu lat sprzedajemy na terenie Wielkopolski doskonałe systemy zabezpieczeń autoalarmy, immobilisery, centrale, firmy PROXIMA. Autoalarmy wyposażone są w bardzo eleganckie piloty o parametrach zgodnych z prawodawstwem Unii Europejskiej. Systemy alarmowe posiadają wszelkie atesty i homologacje wymagane przez obowiązujące w Unii przepisy. Wysoka niezawodnosć, sprawny serwis, dobre parametry przy umiarkowanej cenie - te cechy wyróżniają nasze produkty wśród konkurencji. Zwiększ bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich nasze autoalarmy to nowoczesne i sprawdzone metody zabezpieczeń przeciwko kradzieżom.