kontakt dojazd referencje płatności godziny otwarcia
nasz sklep internetowy dekodery DVB-T odbiorniki naziemnej telewizji cyfrowej anteny DVB-T kable
kamery internetowe rejestratory monitoring wewnętrzny monitoring zewnętrny
anteny TV i SAT naziemna telewizja cyfrowa odbiorniki DVB-T do telewizora odbiorniki DVB-T do komputera nasze obserwacje DVB-T
alarmy obiektowe zabezpieczenia systemy powiadomień
do aut osobowych do aut ciężarowych sterowniki elektryczne i radiowe moduły dodatkowe zamki i szyby powiadomienia GSM
komputery sieci komputerowe outsourcing IT sieci Wi-Fi serwery i domeny strony www

Jesteś w >> HOME >> ANTENY >> HDTV

ďťż


TO JEST WERSJA STRONY Z
2010 ROKU !

AKTUALNA WERSJA STRONY :

<

Telewizja Wysokiej Rozdzielczości - HDTV : :

kanał TVP HD kanał TVP HD nadawany w MPEG-4 z fonią AC3 Aby odbiorca mógł oglądać obraz HDTV muszą być spełnione następujące warunki :

  • program musi być nagrany w systemie HDTV;
  • obraz musi być przesłany do odbiorcy w systemie cyfrowym;
  • odbiorca musi posiadać odbiornik ( tuner ) cyfrowy;
  • odbiorca musi posiadać ekran ( telewizor ) o parametrach HDTV;
  • tuner musi być połączony z ekranem ( telewizorem ) kablem HDMI lub DVI;

Tylko wtedy oglądany obraz będzie obrazem high definition television.

hdtv telewizja wysokiej rozdzielczości HDTV - to nowa technologia cyfrowego przekazu obrazu i dźwięku. Zasadnicza zmiana jaką niesie ze sobą system, to dużo większa rozdzielczość obrazu. Jest to atrakcyjna i istotna zmiana jakości szczególnie dla odbiorców posiadających nowoczesne odbiorniki TV, LCD lub plazmowe. Obowiązujący w Polsce system PAL definiował format obrazu na 4:3, a użyteczna rozdzielczość obrazu wynosiła 720 x 480 pikseli. Obecny gwałtowny rozwój odbiorników TV wymusił na nadawcach poprawę jakości obrazu. Przełom w jakości przynosi technologia HDTV . Ekran ma format panoramiczny o proporcjach 16:9. Zdefiniowano następujące rozdzielczości :
1280 x 720 oraz 1920 x 1080 .

cyfrowa telewizja hdtv Cyfrowy dźwięk towarzyszący obrazowi HD jest jakości znanej już z płyt DVD. Istnieje możliwość przesyłania dźwięku przestrzennego Dolby Digital 5.1 Programy mogą być przesyłane w tym standardzie drogą satelitarną, kablową i przez nadajniki naziemne. W przypadku odbioru ze zwykłej anteny konieczny jest wbudowany tuner HDTV . Tańszym rozwiązaniem jest odbiór programów przez zewnętrzny dekoder HDTV za pośrednictwem przekazu satelitarnego. Telewizor, który ma format ekranu 16:9 i wysoką rozdzielczość, a nie posiada tunera HD nazywany jest HDTV Ready (gotowy do odbioru HDTV). Nie oznacza to, że ma na pewno właściwą rozdzielczość,warto przeczytać dokładnie instrukcję z danymi technicznymi kupując telewizor specjalnie do HDTV.

cyfrowa telewizja hdtv Jeśli chcemy w przyszłości do telewizora podłączyć tuner HDTV musi on być wyposarzany w złącze HDMI lub przynajmniej DVI. Jest to bowiem ten sam standard transmisji, ale kable mają inne złącza. Na rynku są już przelotki umożliwiające zmianę złącza. Należy zwrócić uwagę na fakt, że złącza HDMI i DVI często są programowo zintegrowane z systemem zabezpieczającym, chroniącym prawa autorskie: HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection). Jeśli jedno urządzenie na zainstalowany HDCP, a telewizor nie to odbiór przez te złącza może być niemożliwy.

wykonanie strony i administracja serwera

Firma POMAR została założona w 1989 roku w Poznaniu. Od 20 lat montujemy anteny telewizyjne i satelitarne. Wykonujemy alarmy i instalujemy kamery i monitoring przemysłowy. Od wielu lat montujemy sieci komputerowe , bezprzewodowe i przewodowe, konfigurujemy naszym klientom dostęp do Internetu. Sprzedajemy także autoalarmy . Nasze doświadczenie w tych dziedzinach, zebrane przy wykonywaniu setek instalacji pozwala nam na znalezienie najlepszych rozwiązań dla naszych klientów.

Montujemy, projektujemy i serwisujemy systemy ochrony obiektów. Wykonujemy alarmy, kamery telewizji przemysłowej, systemy alarmowe , monitoring w budynkach firmowych jak i mieszkaniach prywatnych. Instalujemy kamery w sklepach, restauracjach, biurach i magazynach. Telewizja przemysłowa jest jednym z najlepszych sposobów wykrywania kradzieży. Zawsze dobieramy alarm do wymagań klienta. Proponowane przez nas systemy alarmowe cechuje wysoka jakość i niezawodność, prostota obsługi oraz duża elastyczność, pozwalająca na dostosowanie systemu do różnych wymagań obiektu lub użytkownika. Posiadamy licencję na projektowanie i wykonywanie takich instalacji. Alarm może posiadać system powiadamiania właściciela obiektu o włamaniu, lub współpracować z systemami powiadamiania ochrony.

Od kilkunastu lat wykonujemy anteny TV i SAT. Realizujemy wszelkiego typu systemy antenowe - od tych najprostszych - dla indywidualnych odbiorców, do bardzo złożonych - dla hoteli, bloków, biur, banków. Cały czas trzymamy "rękę na pulsie" i dzięki temu naziemna telewizja cyfrowa nie ma dla nas tajemnic. Jesteśmy w czołówce firm wdrażających w najnowsze technologie DVB-T, MPEG-4 w naszych instalacjach. Sprzedajemy sprzęt do odbioru cyfrowej telewizji, pomagamy naszym klientom przebudowie systemw antenowych. Jeśli interesują Cię anteny zapoznaj sie z naszymi stronami.

Od wielu lat sprzedajemy na terenie Wielkopolski doskonałe systemy zabezpieczeń autoalarmy, immobilisery, centrale, firmy PROXIMA. Autoalarmy wyposażone są w bardzo eleganckie piloty o parametrach zgodnych z prawodawstwem Unii Europejskiej. Systemy alarmowe posiadają wszelkie atesty i homologacje wymagane przez obowiązujące w Unii przepisy. Wysoka niezawodnosć, sprawny serwis, dobre parametry przy umiarkowanej cenie - te cechy wyróżniają nasze produkty wśród konkurencji. Zwiększ bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich nasze autoalarmy to nowoczesne i sprawdzone metody zabezpieczeń przeciwko kradzieżom.