kontakt dojazd referencje płatności godziny otwarcia
nasz sklep internetowy dekodery DVB-T odbiorniki naziemnej telewizji cyfrowej anteny DVB-T kable
kamery internetowe rejestratory monitoring wewnętrzny monitoring zewnętrny
anteny TV i SAT naziemna telewizja cyfrowa odbiorniki DVB-T do telewizora odbiorniki DVB-T do komputera nasze obserwacje DVB-T
alarmy obiektowe zabezpieczenia systemy powiadomień
do aut osobowych do aut ciężarowych sterowniki elektryczne i radiowe moduły dodatkowe zamki i szyby powiadomienia GSM
komputery sieci komputerowe outsourcing IT sieci Wi-Fi serwery i domeny strony www

Jesteś w >> HOME >> ANTENY >> DVB-T , MPEG-4

ďťż


TO JEST WERSJA STRONY Z
2010 ROKU !

AKTUALNA WERSJA STRONY :

<

W naziemnej telewizji cyfrowej zmiany nareszcie nabrały rumieńców. Kolejne nadajniki są uruchamiane co miesiąc, całymi stadami. Ruszyły emisje MUX-1, a sytuacja jest rozwojowa. Proces udzielania koncesji i pozwoleń wciąż przynosi niespodzianki i napięcia. Presja na wyłączenie analogowej emisji jest duża, ale strach przed niezadowoleniem posiadaczy starych odbiorników też. Legendy o rządowych dopłatach do dekoderów ucichły wraz ze znaczną obniżką cen za STB. Niestety na rynku wciąż masę "wciskaczy kitu" sprzedaje co popadnie nieświadomej ludności miast i wsi. Domokrążcy ruszyli sprzedawać, najczęściej twierdzą, że pracują w "Polskiej Telewizji Cyfrowej" i wciskają kit - dekodery i umowy płatnych platform satelitarnych.

Nadszedł moment (obiecywany od dawna) - państwowe kanały TVP1 i TVP2 ruszyły w jakości (HD 1080i). Przed rozpoczęciem Mistrzostw i Olimpiady przekonamy się, czy tanie dekodery z Chin poradzą sobie ze strumieniem HD.

Widać wyraźnie, że po wielu próbach i analizach udało się wypracować stabilny system emisji kanałów cyfrowych. Wprowadzono konieczne uaktualnienia w strumieniach DVB-T emitowanych w ramach MUX-2 oraz MUX-3. Zmodyfikowano SID, czyli identyfikatory usług, dodano też LCN - logiczne numery kanałów, co spowoduje automatyczne uszeregowanie programów w odbiornikach z włączonym sortowaniem według numerów LCN.

Cyfrowy Polsat przejął inicjatywę po nieudanych inwestycjach w telewizję mobilną DVB-H i uruchamia płatny MUX-4 w standardowej technologii DVB-T. Znajdą się w nim kanały z oferty Polsatu. Wiadomości o kanałach w MUX4 - TV MOBILNA

kanał TVP HD TVP HD nadawany FullHD z fonią DD, OBRAZ I DŻWIĘK IDEALNY i... niedostępny Kolejne zmiany w nadajnikach DVB-T postępują już bardzo szybko. Naziemna telewizja cyfrowa wyraźnie okrzepła i nabrała rozpędu. Widać coraz więcej, idzie na dobre. Telewizja Polska S.A. poinformowała, że 1 czerwca 2012 r. zostanie uruchomiona emisja programów TVP1 i TVP2 w wysokiej rozdzielczości (HD). Program TVP1 HD będzie nadawany w multipleksie 1 (MUX-1) natomiast TVP2 HD dostępny będzie w multipleksie 3 (MUX-3). Dzięki emisji głównych programów TVP w rozdzielczości HD widzowie będą mogli oglądać w najwyższej jakości transmisję z najważniejszych przyszłorocznych wydarzeń sportowych, tj. Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012, które rozpoczną się w dniu 8 czerwca, oraz 30 Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, rozgrywanych w dniach od 27 lipca do 12 sierpnia.

Dla niedowiarków 21 kanałów z nadajnika w Śremie, układ kanałów powinien być podobny w całej Polsce:

MUX 3 - Telewizja Polska: TVP-1, TVP-2 HD, TVP Wrocław, TVP Kultura, TVP Historia, TV Polonia
telewizja cyfrowa,odbiornik,kanał,tvp1 dekoder,odbiornik,kanał,tvp2,kamera kanał, tvp Info, stb, monitoring dekoder,telewizor,kanał,tvp kultura,alarm dekoder,stb,kanał,tvp historia,montaż dekoder,antena,kanał,tvp polonia,kamery

MUX 2 - komercyjny: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, TV 6, TV Puls 2
naziemna, programy, kanały,tvn dekoder,odbiornik,tvn7,kamera dekoder,stb,kanał,polsat,monitoring dekoder,antena, tv4,montaż instalacji naziemna,alarmy,kamery,montaż,puls telewizja,monitoring,alarm,kamera cyfrowa,tv6,instalacje,antenowe sport,dekoder,rejestrator,kamery

MUX 1 - mieszany: TVP1 HD, TVP2, TVP Poznań, Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka
tvp1,kamera,rejestrator,monitor tvp2,kamera,rejestrator,monitor naziemna telewizja cyfrowa, programy, kanały naziemna telewizja cyfrowa, programy, kanały naziemna telewizja cyfrowa, programy, kanały naziemna telewizja cyfrowa, programy, kanały naziemna telewizja cyfrowa, programy, kanałyNadajnik w Śremie nadaje obecnie MUX-3 na kanale 28 gdzie można oglądać programy państwowej telewizji:
TVP-1, TVP-2 HD, TVP Wrocław, TVP Kultura, TVP Historia,TV Polonia .
Z nadajnika Śrem odbieramy MUX-2 na kanale 39 nadawców komercyjnych.Na kanale 39 można oglądać:
Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, TV 6 i ciągle w fazie testów TV Puls 2.
Niestety, tymczasowo jedynym jego przeznaczeniem jest wydawanie piskliwego dźwięku.
Ze Śremu uruchomiono już emisję MUX-1 na kanale 23 i udostępniono widzom:
TVP1 HD, TVP2, TVP Poznań, Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka
Jak widać u nadawców sporo chaosu. Kanały dublują się i należy spodziewać się dalszych korekt

Mieszkańcom praktycznie całej Polski, którzy zakupią takie: odbiorniki MPEG-4, pozwoli to na oglądanie programów w systemie cyfrowym, bez żadnych opłat ze zwykłej anteny. Cyfryzacja trochę się wlecze, ale dostęp do kanałów cyfrowych kolejno uzyskują wszystkie województwa w całej Polsce.

Wszystkie programy telewizji cyfrowej są kodowane w systemie MPEG-4. Jest to kolejny krok z serii przygotowań do całkowitego wyłaczenia kanałów analogowych. Zasięg nadajników umożliwiający poprawny odbiór wydaje się być zgodny z mapami zasięgu udostępnionymi przez nadawcę. Kanały cyfrowe są niedostępne dla posiadaczy, pochopnie kupionych w marketach czy sprowadzonych z Niemiec, odbiorników z dekoderami MPEG-2. Dla niektórych z nich ratunkiem jest karta CI (transkoder MPEG4/2), ale niektóre telewizory nie radzą sobie z jej obsługą. Osoby posiadające zwykłe telewizory kineskopowe lub telewizory LCD bez dekodera DVB, mogą cieszyć się niedostępną dotychczas jakością cyfrowego obrazu dzięki dekoderowi dvb-t dołączanemu do telewizora przez euro-scart.

Elektroniczny przewodnik EPG, bardzo wygodny system informacji o programach dla odbiorców. Można bez najmniejszych problemów przeglądać program TV na tydzień do przodu! Co więcej po wywołaniu funkcji info w odbiornikach można przeczytać dokładny opis zapowiadanego lub oglądanego programu. Dzięki EPG (elektroniczny przewodnik programowy) posiadacze tunerów DVB-T z funkcją nagrywania mogą błyskawicznie przygotować odbiornik do nagrania wybranego programu JEDNYM naciśnięciem guzika na pilocie. EPG pozwala on na sprawdzenie godzin emisji programów na wszystkich kanałach bez przeszukiwania teletextów i gazet. Dla odbiorników TV wyposażonych w systemowe "timery" oznacza to możliwość ustawienia czasu automatycznego załączenia na konkretny program. Można też zobaczyć ograniczenie wieku oglądających dla danego programu.

Wybór fonii i napisów - trwają przygotowania do włączenia na stałę transmisji napisów. Umożliwi to ODBIORCY wybór w sposobie olądania filmów. Będzie dostępna oryginalna ścieżka dźwiękowa albo z lektorem, oraz będzie można włączyć polskie napisy lub nie. Każdy sam zdecyduje jak chce oglądać ! To pozytywna zmiana w niedostępna w starej analogowej TV. Próby trwają na TVN i TVN7.

TVP 1 w DVB-T TVP 2 w DVB-T TVP Info w DVB-T TVP Kultura w DVB-T TVP Historia w DVB-T TVP Sport w DVB-T TVP Polonia w DVB-T TVN w DVB-T Polsat w DVB-T TV 4 w DVB-T TV Puls w DVB-T
wykonanie strony i administracja serwera

Firma POMAR została założona w 1989 roku w Poznaniu. Od 20 lat montujemy anteny telewizyjne i satelitarne. Wykonujemy alarmy i instalujemy kamery i monitoring przemysłowy. Od wielu lat montujemy sieci komputerowe , bezprzewodowe i przewodowe, konfigurujemy naszym klientom dostęp do Internetu. Sprzedajemy także autoalarmy . Nasze doświadczenie w tych dziedzinach, zebrane przy wykonywaniu setek instalacji pozwala nam na znalezienie najlepszych rozwiązań dla naszych klientów.

Montujemy, projektujemy i serwisujemy systemy ochrony obiektów. Wykonujemy alarmy, kamery telewizji przemysłowej, systemy alarmowe , monitoring w budynkach firmowych jak i mieszkaniach prywatnych. Instalujemy kamery w sklepach, restauracjach, biurach i magazynach. Telewizja przemysłowa jest jednym z najlepszych sposobów wykrywania kradzieży. Zawsze dobieramy alarm do wymagań klienta. Proponowane przez nas systemy alarmowe cechuje wysoka jakość i niezawodność, prostota obsługi oraz duża elastyczność, pozwalająca na dostosowanie systemu do różnych wymagań obiektu lub użytkownika. Posiadamy licencję na projektowanie i wykonywanie takich instalacji. Alarm może posiadać system powiadamiania właściciela obiektu o włamaniu, lub współpracować z systemami powiadamiania ochrony.

Od kilkunastu lat wykonujemy anteny TV i SAT. Realizujemy wszelkiego typu systemy antenowe - od tych najprostszych - dla indywidualnych odbiorców, do bardzo złożonych - dla hoteli, bloków, biur, banków. Cały czas trzymamy "rękę na pulsie" i dzięki temu naziemna telewizja cyfrowa nie ma dla nas tajemnic. Jesteśmy w czołówce firm wdrażających w najnowsze technologie DVB-T, MPEG-4 w naszych instalacjach. Sprzedajemy sprzęt do odbioru cyfrowej telewizji, pomagamy naszym klientom przebudowie systemw antenowych. Jeśli interesują Cię anteny zapoznaj sie z naszymi stronami.

Od wielu lat sprzedajemy na terenie Wielkopolski doskonałe systemy zabezpieczeń autoalarmy, immobilisery, centrale, firmy PROXIMA. Autoalarmy wyposażone są w bardzo eleganckie piloty o parametrach zgodnych z prawodawstwem Unii Europejskiej. Systemy alarmowe posiadają wszelkie atesty i homologacje wymagane przez obowiązujące w Unii przepisy. Wysoka niezawodnosć, sprawny serwis, dobre parametry przy umiarkowanej cenie - te cechy wyróżniają nasze produkty wśród konkurencji. Zwiększ bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich nasze autoalarmy to nowoczesne i sprawdzone metody zabezpieczeń przeciwko kradzieżom.