kontakt dojazd referencje płatności godziny otwarcia
nasz sklep internetowy dekodery DVB-T odbiorniki naziemnej telewizji cyfrowej anteny DVB-T kable
kamery internetowe rejestratory monitoring wewnętrzny monitoring zewnętrny
anteny TV i SAT naziemna telewizja cyfrowa odbiorniki DVB-T do telewizora odbiorniki DVB-T do komputera nasze obserwacje DVB-T
alarmy obiektowe zabezpieczenia systemy powiadomień
do aut osobowych do aut ciężarowych sterowniki elektryczne i radiowe moduły dodatkowe zamki i szyby powiadomienia GSM
komputery sieci komputerowe outsourcing IT sieci Wi-Fi serwery i domeny strony www

Jesteś w >> HOME >> ANTENY >> DEKODER DVB-T USB

ďťż


TO JEST WERSJA STRONY Z
2010 ROKU !

AKTUALNA WERSJA STRONY :

<

CYFROWA TELEWIZJA NAZIEMNA - TESTY TUNERA USB :

Wykonaliśmy testy odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T i sygnału radiowego przy pomocy tunera połączonego z laptopem kablem USB.

kanały cyfrowe z tunera USB dekoder USB Tu można kupić : tuner cyfrowy USB opisany w artykule.

Zabierając ze sobą laptopa w podróż, na wakacje czy służbowy wyjazd możemy zabrać ze sobą także telewizor. O wygodzie tego rozwiązania nie trzeba przekonywać nikogo, kto chciał zobaczyć swój ulubiony program TV albo serial będąc daleko od domu. Zobaczyć mecz i prognozę pogody siedząc w lesie przed namiotem - bezcenne ! Oczywiście najlepiej, żeby nasz komputer odbierał naziemną telewizję cyfrową , z doskonałą jakością.

Należy zaznaczyć, że laptop to nie telewizor i nie jest on przeznaczony do oglądania telewizji cyfrowej na ekranie. Jednak współczesne noteboki potrafią naprawdę dużo, jakość obrazu i dźwięku zależy oczywiście od parametrów matrycy i głośników komputera. W przypadku komputerów stacjonarnych można bez problemu osiągnąć jakość identyczną (jeśli nie lepszą) jak w telewizorze.

kanały cyfrowe z tunera USB dekoder USB Do dzieła! Wymagania wyraźnie opisane na opakowaniu tunera TV to Windows XP or Vista, P4 1,7Ghz for TV, P4 2,0GHz for HDTV, USB 2,0 , direct X 9,0. My testujemy na : Asusie - Celeron 1,6GHz 750MB RAM oraz na NETBOOKU Samsung NC10 i doznajemy miłego zaskoczenia. Wszystko działa doskonale mimo specjalnie dobranego słabszego sprzętu. To już jest duży "+" dla producenta. Okazuje się, że tuner cyfrowy USB posiada w niewielkiej obudowie nie tylko odbiornik telewizyjny, ale i sprzętowy dekoder obrazu i dźwięku MPEG-4. Obróbka i dekodowanie obrazu DVB nie zajmuje zatem procesora w komputerze, przez USB-2 dostarczany już jest cyfrowo przetworzony strumień, z którym bez problemu radzi sobie nawet słabszy sprzęt.

Oczywiście najbardziej spieszy nam się do oglądania kanałów cyfrowych. Największym problemem jest załączona do opakowania antena prętowa. Na szybko wywieszonej za balustradę balkonu antenie, uzyskujemy wszystkie kanały DVB nadawane z nadajnika w Górze pod Śremem. I...działa! Oglądamy kanały z jakością cyfrową. W pomieszczeniu antenka prętowa daje mizerne efekty, natomiast na zewnątrz jest już wystarczająca do poprawnego odbioru. Naszczęście tunerek ma klasyczne wejście antenowe, umożliwiające podpięcie do dowolnej anteny telewizyjnej. Takie rozwiązanie daje doskonałe rezultaty.

kanał tvn w formacie 4:3 kanał tvn w formacie 4:3 Wprawdzie menu tunera ma specyficzny układ i chwilę zajmuje nauka poruszania się między kanałami i innymi funkcjami systemu, ale to kwestia opanowania sprzętu i "guzikologii". Programy można oglądać zarówno w małym okienku (o regulowanych rozmiarach) jak i na pełnym ekranie. System pracuje stabilnie, ma czytelny interfejs, nie sprawia problemów. Oczywiście jakość obrazu i dźwięku uzależniona jest przede wszystkim od możliwości komputera. Obraz przesyłany cyfrowo pozbawiony jest całkowicie szumów i wielokonturowości. Jedyną przeszkodą w odbiorze może być zanik lub pogorszenie poziomu sygnału z nadajnika.


kanał tvn w formacie 4:3 kanał tvn w formacie 4:3 I tu niestety przykra niespodzianka, bowiem transmisja cyfrowa obrazu jest wrażliwa na tego typu utrudnienia. Wystarczy solidna ulewa między nadajnikiem i odbiornikiem, a obraz i dźwięk na antenie przyokiennej zaczyna szatkować i zrywać. Oznacza to, że opowieści o stopniowym znikaniu anten z dachów budynków , dzięki cyfrowemu sygnałowi , możemy między bajki włożyć. Sygnał cyfrowy , do niezawodnej pracy wymaga tak samo solidnej instalacji antenowej jak sygnał analogowy.
wykonanie strony i administracja serwera

Firma POMAR została założona w 1989 roku w Poznaniu. Od 20 lat montujemy anteny telewizyjne i satelitarne. Wykonujemy alarmy i instalujemy kamery i monitoring przemysłowy. Od wielu lat montujemy sieci komputerowe , bezprzewodowe i przewodowe, konfigurujemy naszym klientom dostęp do Internetu. Sprzedajemy także autoalarmy . Nasze doświadczenie w tych dziedzinach, zebrane przy wykonywaniu setek instalacji pozwala nam na znalezienie najlepszych rozwiązań dla naszych klientów.

Montujemy, projektujemy i serwisujemy systemy ochrony obiektów. Wykonujemy alarmy, kamery telewizji przemysłowej, systemy alarmowe , monitoring w budynkach firmowych jak i mieszkaniach prywatnych. Instalujemy kamery w sklepach, restauracjach, biurach i magazynach. Telewizja przemysłowa jest jednym z najlepszych sposobów wykrywania kradzieży. Zawsze dobieramy alarm do wymagań klienta. Proponowane przez nas systemy alarmowe cechuje wysoka jakość i niezawodność, prostota obsługi oraz duża elastyczność, pozwalająca na dostosowanie systemu do różnych wymagań obiektu lub użytkownika. Posiadamy licencję na projektowanie i wykonywanie takich instalacji. Alarm może posiadać system powiadamiania właściciela obiektu o włamaniu, lub współpracować z systemami powiadamiania ochrony.

Od kilkunastu lat wykonujemy anteny TV i SAT. Realizujemy wszelkiego typu systemy antenowe - od tych najprostszych - dla indywidualnych odbiorców, do bardzo złożonych - dla hoteli, bloków, biur, banków. Cały czas trzymamy "rękę na pulsie" i dzięki temu naziemna telewizja cyfrowa nie ma dla nas tajemnic. Jesteśmy w czołówce firm wdrażających w najnowsze technologie DVB-T, MPEG-4 w naszych instalacjach. Sprzedajemy sprzęt do odbioru cyfrowej telewizji, pomagamy naszym klientom przebudowie systemw antenowych. Jeśli interesują Cię anteny zapoznaj sie z naszymi stronami.

Od wielu lat sprzedajemy na terenie Wielkopolski doskonałe systemy zabezpieczeń autoalarmy, immobilisery, centrale, firmy PROXIMA. Autoalarmy wyposażone są w bardzo eleganckie piloty o parametrach zgodnych z prawodawstwem Unii Europejskiej. Systemy alarmowe posiadają wszelkie atesty i homologacje wymagane przez obowiązujące w Unii przepisy. Wysoka niezawodnosć, sprawny serwis, dobre parametry przy umiarkowanej cenie - te cechy wyróżniają nasze produkty wśród konkurencji. Zwiększ bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich nasze autoalarmy to nowoczesne i sprawdzone metody zabezpieczeń przeciwko kradzieżom.