kontakt dojazd referencje płatności godziny otwarcia
nasz sklep internetowy dekodery DVB-T odbiorniki naziemnej telewizji cyfrowej anteny DVB-T kable
kamery internetowe rejestratory monitoring wewnętrzny monitoring zewnętrny
anteny TV i SAT naziemna telewizja cyfrowa odbiorniki DVB-T do telewizora odbiorniki DVB-T do komputera nasze obserwacje DVB-T
alarmy obiektowe zabezpieczenia systemy powiadomień
do aut osobowych do aut ciężarowych sterowniki elektryczne i radiowe moduły dodatkowe zamki i szyby powiadomienia GSM
komputery sieci komputerowe outsourcing IT sieci Wi-Fi serwery i domeny strony www
ďťż


TO JEST WERSJA STRONY Z
2010 ROKU !

AKTUALNA WERSJA STRONY :

<

Jesteś w >> HOME >> ALARMY >> CZUJKI ALARMOWE

CZUJKI ALARMOWE :

Mamy wiele typów czujek alarmowych przeciwwłamaniowych. Rozróżniamy : pasywne czujki podczerwieni, aktywne bariery (tory) podczerwieni, czujki ultradźwiękowe, mikrofalowe, wibracyjne, inercyjne, stłuczeniowe szkła, magnetyczne, dualne. Wybór czujek zależy od wielu czynników, wartości chronionego mienia, warunków w miejscu, gdzie mają być zastosowane, obecności w domu zwierząt itp. Dobór odpowiednich jest bardzo ważny dla prawidłowej, niezawodnej pracy.

czujki alarmowe czujki alarmowe Pasywne czujki podczerwieni PIR ( Passive Infra Red ) są stosowane najczęściej. Zasada działania wykorzystuje zjawisko emisji promieniowania cieplnego przez człowieka. Czujka wykrywa zmiany temperatury w swoim polu widzenia. Najczęściej stosowanymi są pasywne czujki szerokokątne i zasięgu działania ok 12m. Istnieją czujki, które nie reagują na obecność zniedużych wierząt, zwłaszcza, takich jak koty. Dostępne są też czujki: kurtynowe, które wysyłają jedną wiązkę w kierunku poziomym lub pionowym, sufitowe o kącie widzenia 360°. Istnieją też czujki o budowie bardzo zaawansowanej technologicznie, analizujące np. wielkość i szybkość poruszania się obiektu albo również jego kształt.

czujka alarmowa czujka alarmowa Aktywne bariery (tory) podczerwieni utrzymują wiązki promieniowania między nadajnikiem a odbiornikiem jeśli przecina je np. przechodzący człowiek system wykrywa ruch. Odległość od nadajnika do odbiornika może wynosić 1-50 m. Mogą być one stosowane zarówno na zewnątrz budynku, jak i w środku.

czujniki alarmowe czujki alarmowe Czujki ultradźwiękowe stosuje się raczej w pojazdach, niż w budynkach. Wykorzystują one tzw. zjawisko Dopplera - zmiany częstotliwości fali w wyniku odbicia jej od obiektu, który się porusza. Nadajnik wysyła falę ultradźwiękową. Odbiornik odbiera falę odbitą od ścian i przedmiotów w pomieszczeniu. W przypadku pojawienia się intruza częstotliwość fali ulega zmianie.czujka mikrofalowa czujka mikrofalowa Czujki mikrofalowe emitują fale radiowe i działają z wykorzystaniem zjawiska odbicia i tłumienia fali. Szerokokątne czujki mikrofalowe mogą nadzorować obszar do 30m. Dlatego te ostatnie szczególnie dobrze się sprawdzają w pomieszczeniach bardzo dużych.

Czujki wibracyjne zbudowane są z elementów piezoelektrycznych i reagują na drgania podłoża, do którego są przymocowane, a także na pojedyncze silne wstrząsy, pochodzące od okien, drzwi czy ścian pomieszczenia. Tak więc np. drgania pojawiające się podczas kucia, wiercenia czy uderzenia młotkiem inicjują zadziałanie czujki.

Czujki dualne wykorzystują dwa różne rodzaje detekcji. Inaczej mówiąc: dwie czujki o różnej zasadzie działania są zamknięte w jednej obudowie. Najczęściej sygnały z obydwóch czujek są sprzęgnięte, co powoduje, że sygnał alarmowy jest wyzwalany pod warunkiem pojawienia się sygnałów z obydwóch czujek. Takie czujki są wyjątkowo niezawodne w działaniu i odporne na fałszywe alarmy.

wykonanie strony i administracja serwera

Firma POMAR została założona w 1989 roku w Poznaniu. Systemy alarmowe. Systemy alarmowe projektujemy dla klienta oraz według specyfikacji obiektu. Montaż systemów alarmowych wykonujemy we wszelkiego rodzaju obiektach; są to domy prywatne, budynki użytku publicznego, zakłady pracy, sklepy, placówki bankowe, markety i inne. Wykonujemy montaż systemów alarmowych , bezprzewodowych i przewodowych. Oferujemy usługę, począwszy od wykonania projektu i kosztorysu przez wykonanie i serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Na wykonane systemy alarmowe udzielamy gwarancji, świadczymy usługę konserwacji systemów alarmowych oraz zapewniamy serwis. Nasze systemy alarmowe wykonujemy na bazie renomowanych producentów takich jak: Satel, Rokonet, Risco, Paradox, Siemens, Bosch, Aritech, Crow, DSC, Optex; są to marki, które zapewniają że system alarmowy będzie działał bezproblemowo. System sygnalizacji włamania i napadu to podstawowy środek technicznej ochrony mienia. Klienci myśląc o systemie alarmowym, chcą zabezpieczyć budynek przed włamywaczami, nie biorą pod uwagę takich sytuacji jak pożar (czujki popż), zatrucie tlenkiem węgla (czujnik tlenku węgla), rozszczelnienie instalacji gazowej (czujnik gazu ziemnego, lpg).

SYSTEMY ALARMOWE Systemy tradycyjne Najtańsze i najprostsze rozwiązanie. Składają się z kilku lub kilkunastu czujek typu PIR. Skuteczność i niezawodność tych systemów zależy od klasy zainstalowanych urządzeń i fachowości instalatora. Wbrew powszechnej opinii sygnalizator optyczno-akustyczny (popularny kogut), często nawet nie odstrasza włamywaczy gdyż łatwo go zasłonić lub zwyczajnie zniszczyć. Jednak przy zastosowaniu odpowiedniego typu urządzeń można to wyraźnie utrudnić. Przy właściwych urządzeniach będzie istniała możliwość późniejszego podłączenia systemu alarmowego do sieci monitoringu, bez konieczności wymiany części składowych. Systemy z monitoringiem nadajnik telefoniczny lub radiowy (preferujemy rozwiązania radiowe ze względu na większą niezawodność) powiadamiający w krytycznej sytuacji odpowiednie służby o zaistniałym zdarzeniu. Jest prawdopodobne, że włamywacz nawet nie będzie wiedział, że wywołał alarm, gdyż brak w tym systemie sygnalizatora optyczno-akustycznego, a powiadomienie jest ciche. Natychmiastowe wezwanie pomocy pozwala na złapanie sprawcy na gorącym uczynku i zabezpieczenie miejsca włamania lub uniemożliwienie kradzieży, a przez to uchronienia przed szkodami.