kontakt dojazd referencje płatności godziny otwarcia
nasz sklep internetowy dekodery DVB-T odbiorniki naziemnej telewizji cyfrowej anteny DVB-T kable
kamery internetowe rejestratory monitoring wewnętrzny monitoring zewnętrny
anteny TV i SAT naziemna telewizja cyfrowa odbiorniki DVB-T do telewizora odbiorniki DVB-T do komputera nasze obserwacje DVB-T
alarmy obiektowe zabezpieczenia systemy powiadomień
do aut osobowych do aut ciężarowych sterowniki elektryczne i radiowe moduły dodatkowe zamki i szyby powiadomienia GSM
komputery sieci komputerowe outsourcing IT sieci Wi-Fi serwery i domeny strony www
ďťż


TO JEST WERSJA STRONY Z
2010 ROKU !

AKTUALNA WERSJA STRONY :

<

Jesteś w >> HOME >> ALARMY >> CA 5

CENTRALA ALARMOWA CA 5 :

satel CA 5 centrala satel CA 5 - płyta CA 5P to nowoczesna mikroprocesorowa centrala alarmowa , wyposażoną w szereg rozwiązań elektronicznych i programowych, dzięki którym zapewnia bezpieczeństwo strzeżonym przez nią obiektom. Bardzo elastyczna w konfiguracji. Daje duże możliwości, przy naprawdę umiarkowanej cenie. To chyba najczęściej zakładany typ centrali alarmowej w małych obiektach.

Centrala CA-5P dedykowana jest do małych obiektów gdzie nie ma potrzeby dzielenia systemu na strefy (czyli załączamy i wyłączamy czuwanie zawsze w całości obiektu). Centrala posiada 5 wejść wśród których min. jedno powinniśmy zarezerwować dla obwodu sabotażowego centrali lub sygnalizatora. Należy pamiętać, że informacja o styku sabotażowym klawiatury nie jest przesyłana magistralą komunikacyjną. Zatem styki sabotażowe klawiatur również powinny być podłączone pod wejście sabotażowe w centrali. Wszystkie parametry mogą też być programowane przy użyciu manipulatora LED lub LCD (ten, ze względu na wyświetlacz zdecydowanie upraszcza procedurę programowania). Płyta CA-5P posiada port RS232 TTL dzięki czemu możliwe jest programowanie centrali z komputera. Dzięki wbudowanemu modemowi możliwe jest też zdalne programowanie centrali poprzez linię telefoniczną. Centrala posiada pamięć 255 ostatnich zdarzeń co znacznie ułatwia zdiagnozowanie uszkodzeń lub źródła fałszywych alarmów. Do komunikacji centrala posiada dialer telefoniczny przystosowany do naziemnej analogowej linii telefonicznej. Może on wysyłać raporty do stacji monitorowania, lub jeśli klient nie korzysta z usług firm ochrony to dialer może dzwonić na maks. 1 numer telefonu i przekazać informację o alarmie (uwaga - nie ma możliwości przesłania wiadomości głosowej do użytkownika, po odebraniu telefonu słychać będzie tonowe klikanie).

  centrala manipulator alarmu centrala satel CA 5 - manipulator alarmu
 • 5 wejść (wybór konfiguracji: NO, NC, EOL, 2EOL/NO i 2EOL/NC, wybór typów reakcji)
 • 3 wyjścia w tym 2 programawalne
 • Port RS-232
 • Komunikator telefoniczny
 • Sterowanie systemem (manipulator LCD lub LED)
 • Programowanie ustawień centrali (lokalnie i zdalnie)
 • 1 hasło administratora
 • Do 5 haseł pozostałych użytkowników
 • 1 hasło serwisowe
 • Możliwość ograniczenia zakresu uprawnień dla niektórych haseł
 • Pamięć do 255 zdarzeń
 • 2 numery stacji monitorującej
 • Zaawansowana analiza sygnału centrali telefonicznej
 • Modem wewnętrzny 300 bps
 • Automatyczna diagnostyka podstawowych elementów systemu
 • Zasilacz impulsowy

 • manipulator
 • Podświetlenie wyświetlacza i klawiszy
 • Sygnalizacja dźwiękowa niektórych zdarzeń
 • Sygnalizacja utraty łączności z centralą
 • Diody LED informujące o stanie systemu
 • Alarmy wywołane z klawiatury (napad, pożar, pomoc)

wykonanie strony i administracja serwera alarm,system alarmowy,CA5,ca 5

Firma POMAR została założona w 1989 roku w Poznaniu. Systemy alarmowe. Systemy alarmowe projektujemy dla klienta oraz według specyfikacji obiektu. Montaż systemów alarmowych wykonujemy we wszelkiego rodzaju obiektach; są to domy prywatne, budynki użytku publicznego, zakłady pracy, sklepy, placówki bankowe, markety i inne. Wykonujemy montaż systemów alarmowych , bezprzewodowych i przewodowych. Oferujemy usługę, począwszy od wykonania projektu i kosztorysu przez wykonanie i serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Na wykonane systemy alarmowe udzielamy gwarancji, świadczymy usługę konserwacji systemów alarmowych oraz zapewniamy serwis. Nasze systemy alarmowe wykonujemy na bazie renomowanych producentów takich jak: Satel, Rokonet, Risco, Paradox, Siemens, Bosch, Aritech, Crow, DSC, Optex; są to marki, które zapewniają że system alarmowy będzie działał bezproblemowo. System sygnalizacji włamania i napadu to podstawowy środek technicznej ochrony mienia. Klienci myśląc o systemie alarmowym, chcą zabezpieczyć budynek przed włamywaczami, nie biorą pod uwagę takich sytuacji jak pożar (czujki popż), zatrucie tlenkiem węgla (czujnik tlenku węgla), rozszczelnienie instalacji gazowej (czujnik gazu ziemnego, lpg).

SYSTEMY ALARMOWE Systemy tradycyjne Najtańsze i najprostsze rozwiązanie. Składają się z kilku lub kilkunastu czujek typu PIR. Skuteczność i niezawodność tych systemów zależy od klasy zainstalowanych urządzeń i fachowości instalatora. Wbrew powszechnej opinii sygnalizator optyczno-akustyczny (popularny kogut), często nawet nie odstrasza włamywaczy gdyż łatwo go zasłonić lub zwyczajnie zniszczyć. Jednak przy zastosowaniu odpowiedniego typu urządzeń można to wyraźnie utrudnić. Przy właściwych urządzeniach będzie istniała możliwość późniejszego podłączenia systemu alarmowego do sieci monitoringu, bez konieczności wymiany części składowych. Systemy z monitoringiem nadajnik telefoniczny lub radiowy (preferujemy rozwiązania radiowe ze względu na większą niezawodność) powiadamiający w krytycznej sytuacji odpowiednie służby o zaistniałym zdarzeniu. Jest prawdopodobne, że włamywacz nawet nie będzie wiedział, że wywołał alarm, gdyż brak w tym systemie sygnalizatora optyczno-akustycznego, a powiadomienie jest ciche. Natychmiastowe wezwanie pomocy pozwala na złapanie sprawcy na gorącym uczynku i zabezpieczenie miejsca włamania lub uniemożliwienie kradzieży, a przez to uchronienia przed szkodami.