AUTOALARMY I IMMOBILISERY DO SAMOCHODÓW OSOBOWYCH I DOSTAWCZYCH

Programowany immobiliser Proxima

z elektronicznym bezdotykowym kluczem zbliżeniowym. Posiada

funkcje alarmu i immobilisera

przeciwporwaniowego. Elektroniczny klucz zbliżeniowy ( TRANSPONDER ) nie ma baterii zasilającej. Dodatkowo może być zainstalowany ukryty przycisk - autoryzacja. Po powrocie do samochodu należy użyć klucza elektronicznego - odblokowanie samochodu. Przekręcenie stacyjki, gdy blokada jest uzbrojona, sygnalizowane jest syreną. Chroni to samochód pozostawiony bez opieki przed uruchomieniem.

Immobiliser , może być z alarmem + blokada przeciwporwaniowa włączana otwarciem drzwi.

Ppo każdym otwarciu drzwi należy w określonym czasie nacisnąć ukryty przełącznik. Auto chronione jest również w czasie jazdy, gdy samochód jest uruchomiony, a immobiliser rozbrojony.

Immobiliser + blokada przeciwporwaniowa włączana upłynięciem czasu jazdy.

Dodatkowo po upłynięciu określonego czasu jazdy należy nacisnąć ukryty przełącznik.

IMMOBILISER

PROXIMA dwuobwodowy na pastylkę DALLAS, Jest to nowoczesne, mikroprocesorowe urządzenie uniemożliwiające uruchomienie silnika samochodowego osobom nie posiadającym klucza elektronicznego oraz nie znającym miejsca ukrycia czujnika sensorowego. ZDALNE OMIJANIE AWARYJNE STAN SERWISOWY KLUCZ ELEKTRONICZNY stalowy, hermetyczny.

Opis działania.

Po 10s od wyłączenia stacyjki blokada zaczyna sygnalizować buzerkiem proces uzbrajania. Jeśli przez 20s stacyjka będzie wyłączona to blokada uzbroi się. Towarzyszy temu wolne miganie diody czerwonej oraz krótki sygnał akustyczny. Wyłączenie blokady następuje po spełnieniu dwóch warunków : - dotknięciu kluczem elektronicznym czytnika i dotknięciu jedną ręką obudowy czytnika , a drugą ukrytego czujnika sensorowego ( o ile jest zamontowany ). Stan serwisowy ( stan w którym blokada zachowuje się tak jakby jej nie było ). Aby przejść w stan serwisowy, należy w stanie wyłączonej blokady i wyłączonego samochodu przytrzymać klucz elektroniczny w czytniku przez 10 sekund. Przejściu towarzyszy wyraźna zmiana sygnału akustycznego, oraz szybkie miganie diody czerwonej. Programowanie kluczy. Blokada może zapamiętać 8 kluczy.
pomar@pomar.pl
PHU POMAR
60-104 Poznań ul.Głogowska 214
mob: 0602-232159 0501-072282
tel/fax: 061-8399-032
rok założenia : 1989
HOME OSOBOWE CIĘŻAROWE ROZSZERZENIA STEROWNIKI ZAMKI I SZYBY POWIADOMIENIA
 • strona główna
 • OSOBOWE
 • PROXIMA ZK
 • PROXIMA ZN
 • PROXIMA BP
 • immobiliser DM2
 • immobiliser KIR
 • immobiliser PT2
 • immobiliser KIDNAPER
 • immobiliser PEN


 • TO JEST WERSJA STRONY Z
  2008 ROKU !

  Przejdź do nowej wersji !


  AUTOALARMY, ALARMY, KAMERY

  IMMOBILISER PROXIMA PT2

  immobiliser samochodowy PT2

  Programowany (również programatorem) immobiliser Proxima z elektronicznym bezdotykowym kluczem zbliżeniowym. Posiada funkcje alarmu i immobilisera przeciwporwaniowego. Elektroniczny klucz zbliżeniowy ( TRANSPONDER ) nie potrzebuje baterii zasilającej. Dodatkowo może być zainstalowany ukryty przycisk - autoryzacja.

  Jak urządzenie może chronić samochód ?

  1. Immobiliser.

  Po upływie 20 s po wyłączeniu stacyjki następuje samouzbrojenie immobilisera (dwa obwody).
  Po powrocie do samochodu należy użyć klucza elektronicznego do odblokowania samochodu.
  Przekręcenie stacyjki, gdy blokada jest uzbrojona, sygnalizowane jest syreną ( jeżeli jest
  zainstalowana ). Chroni to samochód pozostawiony bez opieki przed uruchomieniem.

  2. Immobiliser + alarm.

  Po upływie 25 s po wyłączeniu stacyjki następuje automatyczne uzbrojenie immobilisera.
  Po otwarciu drzwi, przy powrocie do auta immobiliser należy rozbroić używając klucza
  w określonym czasie (0, 20 lub 40s) w przeciwnym razie włącza się syrena alarmowa (na ok. 30s).
  Chroni to samochód pozostawiony bez opieki przed uruchomieniem oraz w ograniczony sposób przed jego okradzeniem.

  3. Immobiliser (może być z alarmem) + blokada przeciwporwaniowa włączana otwarciem drzwi.

  Immobiliser działa w sposób opisany wyżej. Dodatkowo po każdym otwarciu drzwi należy w określonym czasie ( 30s, 2min lub 8min ) nacisnąć ukryty przełącznik. Auto chronione jest również w czasie jazdy, gdy samochód jest uruchomiony, a immobiliser rozbrojony. Skuteczne jest w sytuacjach gdy kierowca po zatrzymaniu zostaje zmuszony do opuszczenia samochodu bez jego wyłączania i dotykania czegokolwiek. Złodziej ma nieco czasu (30s, 2min lub 8min) na odjechanie, a kierowca na opuszczenie miejsca kradzieży. Po tym czasie silnik zostaje wyłączony i dodatkowo włącza się sygnalizacja akustyczna.


  4. Immobiliser (może być z alarmem oraz blokadą przeciwporwaniową włączaną otwarciem drzwi) + blokada przeciwporwaniowa włączana upłynięciem czasu jazdy.

  Działanie i skuteczność takiej konfiguracji są takie jak opisane wyżej. Dodatkowo po upłynięciu określonego czasu jazdy (30s, 10min lub 30min dla wersji z kluczem zbliżeniowym, a 10min, 30min lub 60 min dla wersji z kluczem kontaktowym) należy nacisnąć ukryty przełącznik.

  Minimalna konfiguracja systemu to tylko sam immobiliser, a najbardziej rozbudowana wersja to immobiliser z alarmem i blokadami przeciwuprowadzeniowymi załączanymi otwarciem drzwi i upłynięciem czasu jazdy. Możliwe są również dowolne kombinacje pośrednie.


  Co można programować?


  1. Szybkie lub wolne uzbrajanie immobilisera.
  Po wyłączeniu stacyjki blokada może automatycznie uzbroić się po 20s (uzbrajanie szybkie) lub po 10 min (uzbrajanie wolne). Otwarte drzwi gdy zaprogramowane jest uzbrajanie wolne skraca czas uzbrajania do 20s. Uzbrajanie wolne po wyłączeniu stacyjki gdy pozostajemy w samochodzie z zamiarem kontynuowania jazdy za chwilę (czekając na kogoś lub czekają w kolejce na granicy) nie zmusza nas do każdorazowego odblokowywania immobilisera. Natomiast po opuszczeniu samochodu (otwarciu i zamknięciu drzwi) blokada uzbraja się po 20s szybko chroniąc opuszczony pojazd.

  2. Zwłoka na wejście i rozbrojenie immobilisera.
  Jeżeli po otwarciu drzwi nie nastąpi rozbrojenie immobilisera po sygnałach ostrzegawczych włącza się syrena alarmu.Możliwa jest 0, 20 i 40 sekundowa zwłoka oraz brak ograniczania czasu. Zwłoka 0 s oznacza konieczność wyłączenia blokady przed wejściem do samochodu, brak ograniczania czasu oznacza rezygnację z funkcji alarmu.

  3.Blokada przeciwporwaniowa załączana otwarciem drzwi.
  Po otwarciu drzwi, jeżeli nie zostanie naciśnięty ukryty wyłącznik samochód może zostać zatrzymany po 30s, 2min, 8min lub wcale (blokada przeciwporwaniowa załączana otwarciem drzwi nieaktywna).

  4. Blokada przeciwporwaniowa załączana upłynięciem określonego czasu jazdy.
  Podczas jazdy, jeżeli nie zostanie naciśnięty ukryty wyłącznik samochód może zostać zatrzymany po 30s,10min lub 30min dla wersji z kluczem zbliżeniowym, a 10min, 30min lub 60 min dla wersji z kluczem kontaktowym lub wcale (blokada przeciwporwaniowa załączana upłynięciem określonego czasu jazdy nieaktywna). Czas 30s dla klucza zbliżeniowego przewidziany dla motocyklistów z transponderem umieszczonym w kombinezonie znajdującym się w pobliżu czytnika.

  5. Sposób autoryzacji blokad przeciwporwaniowych.
  Możliwa jest autoryzacja (potwierdzenie obecności właściciela), albo tylko przyciśnięciem ukrytego wyłącznika, albo poprzez użycie klucza elektronicznego.

  6. Rozblokowywanie awaryjne.
  Jeżeli zostaną utracone klucze elektroniczne możliwe jest takie zaprogramowanie urządzenia, że można je rozblokować przytrzymując przyciśnięty przez 10s ukryty wyłącznik. Funkcja ta może być również nieaktywna.