AUTOALARMY I IMMOBILISERY DO SAMOCHODÓW OSOBOWYCH I DOSTAWCZYCH

Programowany immobiliser Proxima

z elektronicznym bezdotykowym kluczem zbliżeniowym. Posiada

funkcje alarmu i immobilisera

przeciwporwaniowego. Elektroniczny klucz zbliżeniowy ( TRANSPONDER ) nie ma baterii zasilającej. Dodatkowo może być zainstalowany ukryty przycisk - autoryzacja. Po powrocie do samochodu należy użyć klucza elektronicznego - odblokowanie samochodu. Przekręcenie stacyjki, gdy blokada jest uzbrojona, sygnalizowane jest syreną. Chroni to samochód pozostawiony bez opieki przed uruchomieniem.

Immobiliser , może być z alarmem + blokada przeciwporwaniowa włączana otwarciem drzwi.

Ppo każdym otwarciu drzwi należy w określonym czasie nacisnąć ukryty przełącznik. Auto chronione jest również w czasie jazdy, gdy samochód jest uruchomiony, a immobiliser rozbrojony.

Immobiliser + blokada przeciwporwaniowa włączana upłynięciem czasu jazdy.

Dodatkowo po upłynięciu określonego czasu jazdy należy nacisnąć ukryty przełącznik.

IMMOBILISER

PROXIMA dwuobwodowy na pastylkę DALLAS, Jest to nowoczesne, mikroprocesorowe urządzenie uniemożliwiające uruchomienie silnika samochodowego osobom nie posiadającym klucza elektronicznego oraz nie znającym miejsca ukrycia czujnika sensorowego. ZDALNE OMIJANIE AWARYJNE STAN SERWISOWY KLUCZ ELEKTRONICZNY stalowy, hermetyczny.

Opis działania.

Po 10s od wyłączenia stacyjki blokada zaczyna sygnalizować buzerkiem proces uzbrajania. Jeśli przez 20s stacyjka będzie wyłączona to blokada uzbroi się. Towarzyszy temu wolne miganie diody czerwonej oraz krótki sygnał akustyczny. Wyłączenie blokady następuje po spełnieniu dwóch warunków : - dotknięciu kluczem elektronicznym czytnika i dotknięciu jedną ręką obudowy czytnika , a drugą ukrytego czujnika sensorowego ( o ile jest zamontowany ). Stan serwisowy ( stan w którym blokada zachowuje się tak jakby jej nie było ). Aby przejść w stan serwisowy, należy w stanie wyłączonej blokady i wyłączonego samochodu przytrzymać klucz elektroniczny w czytniku przez 10 sekund. Przejściu towarzyszy wyraźna zmiana sygnału akustycznego, oraz szybkie miganie diody czerwonej. Programowanie kluczy. Blokada może zapamiętać 8 kluczy.
pomar@pomar.pl
PHU POMAR
60-104 Poznań ul.Głogowska 214
mob: 0602-232159 0501-072282
tel/fax: 061-8399-032
rok założenia : 1989
HOME OSOBOWE CIĘŻAROWE ROZSZERZENIA STEROWNIKI ZAMKI I SZYBY POWIADOMIENIA
 • strona główna
 • OSOBOWE
 • PROXIMA ZK
 • PROXIMA ZN
 • PROXIMA BP
 • immobiliser DM2
 • immobiliser KIR
 • immobiliser PT2
 • immobiliser KIDNAPER
 • immobiliser PEN


 • TO JEST WERSJA STRONY Z
  2008 ROKU !

  Przejdź do nowej wersji !


  AUTOALARMY, ALARMY, KAMERY

  IMMOBILISER PROXIMA DM2

  immobiliser samochodowy dm2

  Jest to nowoczesne, mikroprocesorowe urządzenie uniemożliwiające uruchomienie silnika samochodowego osobom nie posiadającym klucza elektronicznego oraz nie znającym miejsca ukrycia czujnika sensorowego. MMOBILISER wykonywany jest w wersjach:

  PROXIMA D2 - dwuobwodowy na pastylkę DALLAS

  PROXIMA D2-24V - dwuobwodowy na pastylkę DALLAS

  Główne cechy:

  SENSOR do odblokowania urządzenia potrzebna jest oprócz klucza elektronicznego znajomość miejsca ukrycia czujnika sensorowego, kradzież lub zgubienie kluczyków dalej nie umożliwia uruchomienia samochodu,

  SYRENA ALARMOWA system nie tylko blokuje samochód, ale potrafi również sygnalizować próby niepożądanej manipulacji stacyjką i wykrywa obce klucze,

  ZDALNE OMIJANIE AWARYJNE przywraca sprawność blokady w przypadku jej awarii, oddzielenie wyłącznika od blokady umożliwia głębokie i staranne jej ukrycie (brak dostępu do obudowy i przewodów blokujących),

  STAN SERWISOWY stan w którym blokada zachowuje się tak jakby jej nie było (nie uzbraja się), wchodzi się w ten stan wygodnie używając tylko klucza elektronicznego, blokada podczas jazdy dyskretnie informuje akustycznie kierowcę, że po wyłączeniu silnika nie uzbroi się,

  KLUCZ ELEKTRONICZNY o ogromnej liczbie kombinacji (281.000.000.000.000), stalowy, hermetyczny.

  Opis działania.

  Blokada ma trzy stany pracy:
  - blokada wyłączona - dioda nie miga, świeci ciągle lub jest zgaszona),
  - blokada załączona - dioda miga wolno,
  - stan serwisowy - dioda miga szybko.

  Po 10s od wyłączenia stacyjki blokada zaczyna sygnalizować buzerkiem proces uzbrajania (przerwy między sygnałami maleją). Jeśli przez 20s stacyjka będzie wyłączona to blokada uzbroi się. Towarzyszy temu wolne miganie diody czerwonej oraz krótki sygnał akustyczny. (W modelu D3 jeżeli po wyłączeniu blokady nie przekręcimy stacyjki blokada uzbroi się dopiero po 5 minutach i towarzyszy temu krótki sygnał akustyczny.)

  Wyłączenie blokady następuje po spełnieniu dwóch warunków :
  - dotknięciu kluczem elektronicznym czytnika i dotknięciu jedną ręką obudowy czytnika (lub innej masy samochodu), a drugą ukrytego czujnika sensorowego (o ile jest zamontowany).
  Można w/w. czynności wykonać równocześnie. Jeżeli sensor nie ma być wykorzystywany należy zewrzeć go z masą.Wyłączeniu blokady towarzyszy krótki sygnał akustyczny oraz ciągłe świecenie diody czerwonej. Po przekręceniu kluczyka można uruchomić samochód, gaśnie wówczas dioda świecąca aby nie przeszkadzała w czasie jazdy.


  Jeżeli blokada nie ma załączać się automatycznie (np: samochód jest w warsztacie), należy wprowadzić urządzenie w stan serwisowy (stan w którym blokada zachowuje się tak jakby jej nie było). Aby przejść w stan serwisowy, należy w stanie wyłączonej blokady i wyłączonego samochodu przytrzymać klucz elektroniczny w czytniku przez 10 sekund. Przejściu towarzyszy wyraźna zmiana sygnału akustycznego, oraz szybkie miganie diody czerwonej.
  W czasie jazdy z blokadą w stanie serwisowym urządzenie dyskretnie przypomina, że nie jest to stan zalecany (dioda czerwona szybko miga, i co 5 sekund pojawia się krótki sygnał akustyczny). Wyjście ze stanu serwisowego od bywa się tak samo jak wejście do niego.

  UWAGA. Włączenie stacyjki przed rozblokowaniem blokady powoduje włączenie syreny, buzera i diody LED na 2s. Jeśli po tym czasie stacyjka nadal będzie włączona blokada rozpocznie alarm. Użycie niewłaściwego klucza elektronicznego, przed wyłączeniem blokady powoduje załączenie na 20 sekund syreny alarmowej o ile została ona zainstalowana. Można skrócić alarmowanie syreny przykładając klucz elektroniczny i dotykając sensora.

  Programowanie kluczy (tylko modele dwuobwodowe).
  Po wejściu do trybu serwisowego zostaje włączony buzer i dioda LED na 2s. Jeśli w momencie wyłączenia buzera w czytniku będzie nie zaprogramowany klucz i stacyjka będzie włączona to blokada przejdzie do programowania kluczy. Przyłożenie klucza do czytnika powoduje wpisanie go do EEPROM-u. Sygnalizowane to jest rozbłyśnięciem LED-a i buzerkiem (0.3s). Blokada może zapamiętać do 8 kluczy. Wyjście z programowania kluczy następuje jedynie po wyłączeniu stacyjki.