Rok założenia: 1989


TO JEST WERSJA STRONY Z
2008 ROKU !

Przejdź do nowej wersji !


TESTY TELEWIZORA z MPEG-2 i MPEG-4

Testy odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T w Poznaniu.

kanał TVP HD kanał TVP HD nadawany w MPEG-4 z fonią AC3 Kupując nowy telewizor na pewno warto spradzić czy i jakie kanały cyfrowe będzie on prawidłowo odbierał. Nadchodzi era DVB-T - czyli naziemnej telewizji cyfrowej i nowy odbiornik powinien być wyposażony w tuner dvb t, a najlepiej jeszcze w dekoder AC3 do odbioru cyfrowego dźwięku najwyższej jakości. Dodatkową atrakcją ma być nadawanie kanałów cyfrowych w najnowocześniejszym systemie MPEG-4 , umożliwiającym nadawanie w rozdzielczości full HD.

kanał w jakości full HD kanał w jakości full HD Żeby jednak oglądać ulubione programy w jakości jakiej nie dostarczają nawet nadawcy satelitarni tak, tak polskie kanały SAT nie są nadawane w Full HD ! , musimy zakupić telewizor, wyposażony w dekoder MPEG-4. Niestety, rynek RTV jest bardzo ubogi w swojej ofercie. Wszelkie wymagane systemy posiadają tylko "wyższe" modele wybranych producentów. Taki sprzęt to chwilowo spory wydatek. Oglądanie telewizji cyfrowej ( TVP HD ) w jakości full HD na ekranie to jednak prawdziwa przyjemność.

TVP HD TVP HD Kanały cyfrowe, o doskonałej jakości obrazu, bez "szumów" i "odbić" można odbierać na terenie Poznania i okolic nadajnika w Śremie. Jakość nadawanych w MPEG-4 jak i w MPEG-2 kanałów zależy właściwie od sposobu nagrania programu. Na 40 calowym ekranie wyraźnie widać "gołym okiem" kiedy retransmitowany jest program analogowy, a kiedy nadawany jest program nagrany kamerą cyfrową. Wreszcie programy nagrane w HD na kanale TVP HD mają rewelacyjną jakość obrazu.

kanał cyfrowy TVP1 kanał cyfrowy TVP1 Dla niewprawnego widza największym problemem jest dobranie optymalnego rozmiaru i kształtu obrazu na ekranie w zależności od oglądanego programu. Wynika to z faktu nadawania programów przez nadawców w różnych rozmiarach i faktu , że ekran LCD ma format 16:9.Najbardziej odpowiednie wydaje się być ustawienie "smart", daje najmniejsze zniekształcenia.

kanał tvn w formacie 4:3 kanał tvn w formacie 4:3 Oczywiście można przełączyć obraz tak, by zachował stary format 4:3, ale to wiąże się z czarnymi pasami na bokach ekranu. Innym rozwiązaniem jest ustawienie 14:9, takie pośrdnie dopasowanie , też z pasami z boku. Tak czy inaczej, kanały nadawane w nowej technologii wypadają doskonale w porównaniu z analogowymi. Dodatkowym atutem jest wysokiej jakości dźwięk. kanał tvn w formacie 14:9 kanał tvn w formacie 14:9

kanał TVP INFO kanał TVP INFO kanał Polsat kanał Polsat kanał TV4 kanał TV4 kanał TVP Sport kanał TVP Sport

alarmy anteny sygnalizator kamery antena kamera alarm