Rok założenia: 1989


TO JEST WERSJA STRONY Z
2008 ROKU !

Przejdź do nowej wersji !


CYFROWA TELEWIZJA SATELITARNADoskonała jakość obrazu i dźwięku.

Cyfrowa telewizja satelitarna stała się chyba najszybciej rozwijającą się gałęzią transmisji TV w ostatnich latach. Powstały setki kanałów telewizyjnych i radiowych transmitowanych za pośrednictwem satelitów.

15 września 2009 r. w Telewizji Polskiej wystartowała darmowa, cyfrowa platforma satelitarna. Rozpoczęła się era Strategii Cyfryzacji kraju, opracowanego przez Międzyresortowy Zespół ds. Telewizji i Radiofonii Cyfrowej. Z satelity ASTRA można BEZ OPŁAT oglądać kanały :

program teletext format EPG obraz dźwięk
TVP 1 jest 1080i brak SD Dolby 2.0
TVP 2 jest 1080i brak SD Dolby 2.0
TVP INFO brak 1080i brak SD Dolby 2.0
TVP Kultura jest 1080i brak SD Dolby 2.0
TVP Historia brak 1080i brak SD Dolby 2.0
TVP Sport brak 1080i brak SD Dolby 2.0
TVP HD brak 1080i brak HD Dolby 2.0
TV PULS brak 1080i brak SD Dolby 2.0
PR JEDYNKA ---- ---- ---- ---- Dolby 2.0
PR DWÓJKA ---- ---- ---- ---- Dolby 2.0
PR TRÓJKA ---- ---- ---- ---- Dolby 2.0
PR EURO ---- ---- ---- ---- Dolby 2.0
PR DLA ZAGR. ---- ---- ---- ---- Dolby 2.0
OBRADY PARL ---- ---- ---- ---- Dolby 2.0

spodziewane są TVP Parlament i TVP Seriale

Oczywiście jakość kanału TVP HD nadawanego jako JEDYNY w FULL HD i 16:9 bije na głowę konkurencję w czasie transmisji sportowych, jak i w odbiorze programów nagranych w Full HD.

Aby oglądać kanały nadawane w MPEG-4 z Platformy TVP potrzebny jest odbiornik satelitarny z obsługą DVB2-S i wyjściem HDMI oraz antena satelitarna skierowana na ASTRE lub z konwerterem typu zez , albo monoblock. Istotne jest jednak to, że kanały TVP z Astry są NIEKODOWANE i DARMOWE.

Doskonała jakość obrazu w powiązaniu z cyfrowym dźwiękiem, obraz w różnych formatach, wybór wersji językowej, rozbudowane meniu kanałów - to zalety skłaniające klientów do zakupu cyfrowego sprzętu. Jak zwykle w takiej sytuacji dość wysokie początkowo ceny sprzętu spadły znacząco w ciągu ostatnich lat.


Doskonały odbiór kanałów cyfrowych wymaga jednak znacznie większej precyzji w montażu anten. Telewizja cyfrowa wymaga doświadczenia w wykonywaniu instalacji satelitarnych, jednak prawidłowy montaż systemu gwarantuje idealny obraz i dźwięk.

W oparciu o doświadczenia z kanałami satelitarnymi stopniowo nadawcy wprowadzają kanały cyfrowe do emisji naziemnej. Cyfrowa telewizja naziemna nie stanowi jednak konkurencji dla kanałów satelitarnych. Kanały naziemne mają inną grupę docelową i przeznaczenie.

Różnorodność tematyczna i ilość kanałów z satelity wielokrotnie przekracza możliwości nadajników naziemnych. Obecnie zaawansowane tunery satelitarne pozwalają na odbiór nawet 600 kanałów.

Główną zaletą odbioru z satelity jest możliwość oglądania swoich ulubionych kanałów praktycznie na całym kontynencie.

alarmy anteny sygnalizator kamery antena kamera alarm