Rok założenia: 1989


TO JEST WERSJA STRONY Z
2008 ROKU !

Przejdź do nowej wersji !


TELEWIZJA CYFROWA - POZNAŃ :


ANTENY KANAŁÓW CYFROWYCH

Uprzejmie informujemy naszych klientów, że anteny do odbioru telewizji cyfrowej NICZYM nie różnią się od anten do odbioru "starej" telewizji analogowej. Tysiące instalacji wykonanych przez naszą firmę odbiera doskonale kanały cyfrowe. Tylko nieliczne wymagają modernizacji. Sprzedawcy twierdzący, że do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej muszą być stosowane "specjalne" anteny, to naciągacze. Dobrze wykonana antena odbiera wszystkie kanały.

Kiedy można stosować anteny "cyfrowe DVB" i dlaczego - poczytaj tu.


DVB-T w Wielkopolsce. Zmiany i nowości !

09.01.2010 W emisji DVB-T w Wielkopolsce znowu zmiany. EmiTel ustabilizował pracę nadajnika w Śremie. Mimo zakończenia emisji testowej i rozpoczęcia emisji komercyjnej ciągle pojawiają się kłopoty z emisją. Nagłe i niespodziewane pogorszenie odbioru (bardzo krótkie) zaskakuje często widzów naziemnej telewizji cyfrowej w najlepszym momencie filmu. Ta przypadłość, może powodowana problemami na łączach dosyłowych (?), jest niespodziewaną cechą emisji cyfrowej.

Obecnie wszystkie programy telewizji cyfrowej emitowane z nadajnika w Śremie na kanale 39 zostały przeniesione na kanał 23 i są kodowane w MPEG-4. Według komunikatu firmy Emitel tym razem jest to zmiana ostateczna i ma na celu poprawę jakości odbioru kanałów cyfrowych. Temu celowi ma również posłużyć podniesienie mocy nadawczej w kanale 23 do docelowych 100kW. Mamy nadzieję, że eksperymenty z fonią i parametrami emisji wreszcie się zakończyły.

Kanały cyfrowe stały się niedostępne dla posiadaczy, pochopnie kupionych w marketach czy sprowadzonych z Niemiec, odbiorników z dekoderami MPEG-2. Dla niektórych z nich ratunkiem jest karta CI (transkoder MPEG4/2), ale niektóre telewizory nie radzą sobie z jej obsługą.

Ponownie włączonoEPG, bardzo wygodny system informacji o programach dla odbiorców. Można bez najmniejszych problemów przeglądać program TV na tydzień do przodu! Co więcej po wywołaniu funkcji info w odbiornikach można przeczytać dokładny opis zapowiadanego lub oglądanego programu.

Dzięki EPG (elektroniczny przewodnik programowy) posiadacze tunerów DVB-T z funkcją nagrywania mogą błyskawicznie przygotować odbiornik do nagrania wybranego programu JEDNYM naciśnięciem guzika na pilocie.

EPG pozwala on na sprawdzenie godzin emisji programów na wszystkich kanałach bez przeszukiwania teletextów i gazet. Dla odbiorników TV wyposażonych w systemowe "timery" oznacza to możliwość ustawienia czasu automatycznego załączenia na konkretny program. Można też zobaczyć ograniczenie wieku oglądających dla danego programu.

Parametry kanału 23 są stabilne (09.01.2010) i z nadajnika w Śremie możemy odbierać :

program teletext format EPG obraz dźwięk
TVP 1 jest 4:3 / 16:9 jest 576/25Hz Dolby 2.0
TVP 2 jest 4:3 / 16:9 jest 576/25Hz Dolby 2.0
TVP INFO NIE 4:3 jest 576/25Hz stereo
POLSAT jest 4:3 jest 576/25Hz stereo
TVN jest 4:3 / 16:9 jest 576/25Hz Dolby 2.0
TV 4 jest 4:3 jest 576/25Hz stereo
TV PULS NIE 4:3 jest 576/25Hz stereo
Radio Merkury ---- wyłączyli ---- ---- stereo
PR3 DD ---- wyłączyli ---- ---- Dolby 2.0


Niestety, jedyny kanał Full HD - TVP HD został w emisji naziemnej wyłaczony. Zniknęły też kanały radiowe (?) i komu to przeszkadzało ? Paczka programów DVB-T na kanale 39 w Śremie została wyłączona. Na innych "cyfrowych wyspach" też się dzieje, oj dzieje.

Inne problemy, to nadawanie kanałów cyfrowych w formacie 4:3 w SD co powoduje fatalny efekt w telewizorach.

Dlaczego ? ZOBACZ TUTAJalarmy anteny sygnalizator kamery antena kamera alarm