IMMOBILISERY PROXIMA
wersja T2P


 
Programowany (również programatorem)
immobiliser Proxima z elektronicznym kluczem zbliżeniowym - TRANSPONDER. Posiada funkcje alarmu i immobilisera przeciwporwaniowego.
 
Elektroniczny klucz zbliżeniowy (TRANSPONDER).nie potrzebuje baterii zasilającej.
Dodatkowo może być zainstalowany ukryty przycisk - autoryzacja.

Jak urządzenie może chronić samochód?

1. Immobiliser.

Po upływie 20 s po wyłączeniu stacyjki następuje automatyczne uzbrojenie immobilisera (dwa obwody). Po powrocie do samochodu należy użyć klucza elektronicznego do odblokowania samochodu. Przekręcenie stacyjki gdy blokada jest uzbrojona sygnalizowane jest syreną (jeżeli jest zainstalowana).
Chroni przed kradzieżą samochodu pozostawionego bez opieki.

2. Immobiliser + alarm.

Po upływie 25 s po wyłączeniu stacyjki następuje automatyczne uzbrojenie immobilisera. Po otwarciu drzwi, przy powrocie do auta immobiliser należy rozbroić używając klucza w określonym czasie (0, 20 lub 40s) w przeciwnym razie włączasię syrena alarmowa (na ok. 30s).
Chroni przed kradzieżą samochodu pozostawionego bez opieki oraz w ograniczony sposób przed jego okradzeniem.

3. Immobiliser (może być z alarmem) + blokada przeciwporwaniowa włączana otwarciem drzwi.
Immobiliser działa w sposób opisany wyżej. Dodatkowo po każdym otwarciu drzwi należy w określonym czasie (30s, 2min lub 8min) nacisnąć ukryty przełącznik.
Auto chronione jest również w czasie jazdy, gdy samochód jest uruchomiony, a immobiliser wyłączony.
Skuteczne jest w sytuacjach gdy kiero
wca po zatrzymaniu zostaje zmuszony do opuszczenia samochodu bez jego wyłączania i dotykania czegokolwiek. Złodziej ma nieco czasu (30s, 2min lub 8min) na odjechanie, a kierowca na opuszczenie miejsca kradzieży. Po tym czasie silnik zostaje wyłączony i dodatkowo włącza się sygnalizacja akustyczna.

4. Immobiliser (może być z alarmem oraz blokadą przeciwporwaniową włączaną otwarciem drzwi) + blokada przeciwporwaniowa włączana upłynięciem czasu jazdy.
Działanie i skuteczność takiej konfiguracji są takie jak opisane wyżej. Dodatkowo po upłynięciu określonego czasu jazdy (30s, 10min lub 30min dla wersji z kluczem zbliżeniowym, a 10min, 30min lub 60 min dla wersji z kluczem kontaktowym) należy nacisnąć ukryty przełącznik.

Minimalna konfiguracja systemu to tylko
sam immobiliser, a najbardziej rozbudowana wersja to immobiliser z alarmem i blokadami przeciwuprowadzeniowymi załączanymi otwarciem drzwi i upłynięciem czasu jazdy. Możliwe są również dowolne kombinacje pośrednie.


Co można programować?

1. Szybkie lub wolne uzbrajanie immobilisera.

Po wyłączeniu stacyjki blokada może automatycznie uzbroić się po 20s (uzbrajanie szybkie) lub po 10 min (uzbrajanie wolne). Otwarte drzwi gdy zaprogramowane jest uzbrajanie wolne skraca czas uzbrajania do 20s. Uzbrajanie wolne po wyłączeniu stacyjki gdy pozostajemy w samochodzie z zamiarem kontynuowania jazdy za chwilę (czekając na kogoś lub czekają w kolejce na granicy) nie zmusza nas do każdorazowego odblokowywania immobilisera. Natomiast po opuszczeniu samochodu (otwarciu
i zamknięciu drzwi) blokada uzbraja się po 20s szybko chroniąc opuszczony pojazd.

2. Zwłoka na wejście i rozbrojenie immobilisera.
Jeżeli po otwarciu drzwi nie nastąpi rozbrojenie immobilisera po sygnałach ostrzegawczych włącza się syrena alarmu.Możliwa jest 0, 20 i 40 sekundowa zwłoka oraz brak ograniczania czasu. Zwłoka 0 s oznacza konieczność wyłączenia blokady przed wejściem do samochodu, brak ograniczania czasu oznacza rezygnację z funkcji alarmu.

3.Blokada przeciwporwaniowa załączana otwarciem drzwi
.
Po otwarciu drzwi, jeżeli nie zostanie naciśnięty ukryty wyłącznik samochód może zostać zatrzymany po 30s, 2min, 8min lub wcale (blokada przeciwporwaniowa załączana otwarciem drzwi nieaktywna).

4. Blokada przeciwporwaniowa załączana upłynięciem określon
ego czasu jazdy.
Podczas jazdy, jeżeli nie zostanie naciśnięty ukryty wyłącznik samochód może zostać zatrzymany po 30s,10min lub 30min dla wersji z kluczem zbliżeniowym, a 10min, 30min lub 60 min dla wersji z kluczem kontaktowym lub wcale (blokada przeciwporwaniowa załączana upłynięciem określonego czasu jazdy nieaktywna). Czas 30s dla klucza zbliżeniowego przewidziany dla motocyklistów z transponderem umieszczonym w kombinezonie znajdującym się w pobliżu czytnika.

5. Sposób autoryzacji blokad przeciwporwaniowych.
Możliwa jest autoryzacja (potwierdzenie obecności właściciela), albo tylko przyciśnięciem ukrytego wyłącznika, albo poprzez użycie klucza elektronicznego.

6. Rozblokowywanie awaryjne.
Jeżeli zostaną utracone klucze elektroniczne możliwe jest takie zaprogramowanie urządzenia, że można je rozblokować przytrzymując przyciśnięty przez 10s ukryty wyłącznik. Funkcja ta może być również nieaktywna.


... Powrót