KLAWIATURA , MANIPULATOR , SZYFRATOR

klawiatura,manipulator, uzbrajanie systemu

Manipulator czyli klawiatura służy do obsługi systemu oraz do jego programowania. W prostych systemach podstawowe informacje przekazywane są za pomocą diod świecących LED oraz sygnałów dźwiękowych. Takie manipulatory doskonale sprawdzają się w większości prostych systemów alarmowych, w których najważniejszym elementem jest prostota obsługi i niezawodność. Alarm sygnalizuje diodami umieszczonymi na klawiaturze stan systemu i podstawowe błędy lub zdarzenia. Taki szyfrator umożliwia też najprostszą konfigurację systemu alarmowego, niezbędną w codziennej pracy.

klawiatura,manipulator centraliCyfrowa transmisja danych między centralą, a manipulatorem uniemożliwia sterowanie systemem bez znajomości haseł i zapewnia niezawodność układu. Klawiatura jest zabezpieczona przed próbą zerwania lub zniszczenia. Nawet proste klawiatury, manipulatory wykonywane są w kilku wersjach. Nowoczesne klawiatury cechuje wysoka estetyka wykonania i bardzo duża niezawodność.

szyfrator,klawiatura,manipulatorBardziej rozbudowane klawiatury posiadają wyświetlacze LCD, umożliwiające wizualizację danych dla użytkownika. Pozwala to na bardzo wygodną obsługę i łatwą konfigurację systemu bez użycia specjalnego oprogramowania. Takie manipulatory doskonale sprawdzają się w większych systemach ochrony. Szczególnie w dużych obiektach, gdzie spora ilość linii alarmowych i duża ilość zdarzeń systemowych jest trudna do przedstawienia w formie kolorowych LED. Dzięki czytelnemu wyświetlaczowi nawet nie zaawansowany użytkownik może łatwo kontrolować podstawowe parametry systemu.

panel dotykowy, klawiatura dotykowa, sterowanie,ikonyNajnowszą odmianą manipulatora jest oczywiście panel dotykowy, stosowany w systemach o dużych możliwościach znacznie ułatwia wykorzystanie wszystkich funkcji systemu. Dzięki przyjaznemu menu z ikonami użytkownik może szybko poruszać się po wielu funkcjach systemu. Taki panel pozwala w pełni wykorzystać możliwości centrali takie jak: sterowanie oświetleniem, temperaturą , otwieranie i zamykanie bramy , furtki. Kontrola temperatury czy wilgotności.