ANTENY TELEWIZYJNE

antena dvb

Tysiące instalacji wykonanych przez naszą firmę odbiera doskonale kanały cyfrowe. Tylko nieliczne wymagają modernizacji. Jednak do prawidłowego odbioru każdy odbiornik potrzebuje właściwego poziomu sygnału z anteny i to zarówno w przypadku odbioru analogowego jak i cyfrowego kanału DVB-T. Przypominamy naszym klientom, że anteny do odbioru telewizji cyfrowej NICZYM nie różnią się od anten do odbioru „starej” telewizji analogowej.  Sprzedawcy twierdzący, że do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej muszą być stosowane „specjalne” anteny, to naciągacze. Dobrze wykonana antena odbiera wszystkie kanały. Niski poziom sygnału (przesłonięcie sygnału wysokimi przeszkodami, duża odległość od nadajnika) wymaga profesjonalnej instalacji antenowej. Na niski sygnał z anteny wszystkie odbiorniki reagują tak samo – złym obrazem.

Telewizja cyfrowa nie jest sposobem na zardzewiałą antenę.  Jeśli w danym miejscu sygnał z nadajnika jest słaby, to nie pomoże żaden cudowny odbiornik. Z doświadczenia już wiemy, że są miejsca gdzie odbiór cyfrowej telewizji naziemnej będzie praktycznie niemożliwy.  Problem polega na tym , że pogorszony sygnał analogowy da się oglądać , przy słabym sygnale cyfrowym, nie widać NIC !

Są miejsca w Polsce gdzie poziom sygnału cyfrowego jest tak wysoki, że odbiorniki działają z przysłowiowego kawałka drutu. Są miejsca gdzie uzyskanie poprawnego sygnału wymaga specjalistycznego sprzętu pomiarowego i fachowej wiedzy.  Nic tu nie pomoże zakup CUDOWNEJ I NAJMOCNIEJSZEJ ANTENY na aukcji , albo w firmie wysyłkowej.

Jeśli chcecie Państwo mieć stabilny obraz i pewny odbiór przez cały rok, radzimy zdać się jednak na naszą wiedzę, doświadczenie i sprzęt pomiarowy.